Son Haberler
36’INCI GURUR YILI....15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI RESMİ KUTLAMALARI CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI'NIN BAYRAK RADYO VE TELEVİZYONU’NDAN YAPTIĞI KONUŞMA İLE BAŞLADI CUMHURBAŞKANI AKINCI, KKTC’NİN KURULUŞ KARARINDA VE BAĞIMSIZLIK BİLDİRGESİNDE DE İFADESİNİ BULAN ÇÖZÜM HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÇABALARI SÜRDÜRECEĞİNİ BELİRTTİ. AKINCI: KIBRISLI TÜRKLER, YAŞADIKLARI BUNCA ACI DENEYİMDEN SONRA ÖZGÜRLÜKLERİNİN, ÖZGÜNLÜKLERİNİN, EŞİTLİKLERİNİN VE GÜVENLİKLERİNİN TEHDİT ALTINA ALINMASINA ASLA RAZI OLMAYACAK
-www.brtk.net-
15 KASIM KUTLAMALARI.....KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ COŞKULU TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLUYORUZ. CUMHURBAŞKANI AKINCI, CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA YARIN TEBRİK KABUL EDECEK. KUTLAMALARIN KALBİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ LEFKOŞA DR. FAZIL KÜÇÜK BULVARI'NDA ATACAK. BAŞKENT LEFKOŞA’NIN YANI SIRA DİĞER BÖLGELERDE DE TÖRENLER YAPILACAK.
-www.brtk.net-
TATAR’IN VİDEOLU KUTLAMASI......BAŞBAKAN ERSİN TATAR, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYET’NİN 36’INCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR VİDEO PAYLAŞTI.
-www.brtk.net-
TATAR FOX TV’DE KONUŞTU...BAŞBAKAN TATAR : TC VE KKTC DOĞU AKDENİZ’DE KARARLI BİR POLİTİKA İZLİYOR TATAR: KKTC’NİN MARKA DEĞER OLARAK ORTAYA ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ TATAR: TÜRKİYE’NİN GARANTÖRLÜĞÜNDEN ASLA KOPMAYIZ
-www.brtk.net-
220 YILI BÜTÇESİ..... CUMHURİYET MECLİSİ EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI KAPSAMINDAKİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. KOMİTEDE BUGÜN BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLÜYOR
-www.brtk.net-
36’NCI GURUR YILI....MECLİS BAŞKANI ULUÇAY, 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILMAK ÜZERE ÜLKEDE BULUNAN TÜRKİYE TÜM BÜROKRATLAR VE İŞ İNSANLARI FEDERASYONU HEYETİNİ KABUL ETTİ ULUÇAY: KIBRIS TÜRK HALKININ MÜCADELESİ BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEK
-www.brtk.net-
KTP’DE SÜRESİZ GREV.... PETROL İŞ SENDİKASI, 2011 YILINDA ÖZELLEŞTİRİLEN KIBRIS TÜRK PETROLLERİ’NDE ÇALIŞAN SAYISININ AZLIĞI NEDENİYLE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN TEHLİKEYE GİRMESİ AYRICA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN İMZALANMAMASI GEREKÇELERİYLE KIBRIS TÜRK PETROLLERİ’NİN KALECİK’TEKİ TESİSİ VE ERCAN HAVALİMANI’NDAKİ AKARYAKIT NOKTASINDA SÜRESİZ GREV BAŞLATTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Yılın başarılıları ödüllendirildi

Çarşamba 19 Haziran 2019

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından geleneksel olarak verilen “Yılın Başarılıları Ödül Töreni” dün akşam yapıldı. Dernek Genel Merkezi’nde düzenlenen törene spor ve siyaset dünyasından isimler katıldı.

KKTC Telsim Vodafone’un katkıları ile düzenlenen gecede dernek yönetimi tarafından belirlenen ödüller sahiplerine takdim edildi.

Çelen Oben

Gecede ilk konuşmayı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben yaptı. 1984 yılından bu yana KTSYD’nin başarılı isimleri ödüllendirdiğini belirten Oben, ‘Sporun Oskarları’ olarak adlandırılan ödülleri bu yıl yönetim kurulunun belirlemekte oldukça zorlandığını ifade etti. Bunun başarılı isimlerin arttığının göstergesi olduğunu söyleyen Oben, ödül almayan isimlerin başarısız olarak tanımlanamayacağını belirtirken ödül alan isimleri kutladı.

Ersin Tatar

Başbakan Ersin Tatar yaptığı konuşmada her yıl hak edenleri KTSYD’nin ödüllendirdiğini belirtti. Ülke sporuna hizmet edenleri selamladığını belirten Başbakan Tatar, Kıbrıslı Türklerin sporda başarılarını ortaya koyduğunu ifade ederek emeği geçenleri kutladığını söyledi.

Mustafa Akıncı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptığı konuşmada KTSYD Başkanı Çelen Oben’in ödülleri belirlerken seçim yapmanın zor olduğu ifadelerini hatırlatarak bunun kıvanç verici bir durum olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Akıncı sporda iyiye giden bir durumun söz konusu olduğunu, sahalardaki seyircilerin arttığını gözlemlediğini, oynanan futbolun da iyiye gittiğini belirtti. Sporun diğer alanlarının da gelişme gösterdiğini ifade eden Akıncı, en büyük eksikliğin uluslararası alana açılmak olduğunu hatırlatarak, zorlukların zorunluluk getirdiğini, adada her iki tarafı etkileyecek, güvenliği sağlayacak onurlu bir barışın elde edildiği takdirde gençlerin dünyaya kazandırılacağını belirtti.

Ahmed Sami Topcan Üstün Hizmet Ödülü

Gecenin son ödülü olan Ahmed Sami Topcan Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Niyazi Okutan’a ödülünü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Ahmed Sami Topcan’ın oğlu Nazım Topcan takdim etti.

Sulhi Garan Yılın Hakemi Ödülü

Sulhi Garan Yılın Hakemi Ödülü’ne layık görülen futbol hakemi Kerem Eran’a ödülünü Başbakan Ersin Tatar verdi. Eran’a ayrıca Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Niyazi Nizam çiçek takdiminde bulundu.

Mete Adanır Yılın Sporcusu Ödülü

Mete Adanır Yılın Sporcusu ödülüne layık görülen voleybolcu Merve Çelebi’ye ödülünü 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Mete Adanır’ın kardeşi Eralp Adanır takdim etti.

Yusuf Kaptan Yılın Antrenörü Ödülü

Yusuf Kaptan Yılın Antrenörü Ödülü’ne layık görülen futbol antrenörü Hasan Oktay Minci’ye ödülünü 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş takdim etti.

Zeka Özteknik Özel Ödülleri

Bu yıl Zeka Özteknik Özel Ödülleri elde ettikleri başarılardan dolayı rallici Deniz Fahri, Lefke Avrupa Üniversitesi kadın voleybol takımı, Yakın Doğu Üniversitesi büyük erkek basketbol takımı, Gençlik Gücü büyük erkek hentbol takımı, Levent Spor ve Mağusa Türk Gücü’ne verildi. Ödülleri Zeka Özteknik’in babası Erdinç Özteknik, kardeşi Erol Özteknik, 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Başbakanlık Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cahitoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve KTSYD Başkanı Çelen Oben takdim etti.

Telsim Teşvik Ödülü

Telsim Teşvik Ödülü’ne layık görülen basketbolcu Berkem Dikengil, çocuk fitness sporcusu Kaan Öztürk, futbol yaşamlarını Türkiye’de Gazişehir forması altında sürdüren Kenan Özer ile Galatasaray forması giyen Ahmet Sivri’ye ödülleri takdim edildi. Ödülleri Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar sporculara verdi.

Omaç Başat Spor Basını Teşvik Ödülü

Omaç Başat Spor Basını Teşvik Ödülü’ne layık görülen Yusuf Yıldızev’e ödülünü Omaç Başat’ın oğlu Arkın Başat ve KTSYD Başkanı Çelen Oben verdi. Gece toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.16%
  5,7573
  5,7676
  0.3%
  6,3395
  6,3509
  0.09%
  7,3847
  7,4232