Son Haberler
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, DOĞU AKDENİZ’DEKİ YENİ ŞEKİLLENMELERLE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN BÖLGEDEKİ DEĞERİNİN ARTTIĞINI KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
UBP’NİN KİTLE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR. BAŞBAKAN TATAR KİTLE TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE GÜZELYURT’TA PARTİLİLERİ VE HALKLA BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, AB ÜYESİ BAZI ÜLKELERİN DOĞAL KAYNAKLAR KONUSUNDA KIBRIS'TA ARABULUCULUK GİRİŞİMİNDE BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
YENİDEN DOĞUŞ PARTİSİ, NİSAN AYINDAKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLARAK PARTİ GENEL BAŞKANI ERHAN ARIKLI’YI GÖSTERME KARARI ALDI.
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU İŞ BİRLİĞİ İLE ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİ MERKEZİ’NİN KURULMASI KONUSUNDA YÜRÜTÜLEN PROJENİN DETAYLARI, BUGÜN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA ANLATILDI
-www.brtk.net-
MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÇAVUŞOĞLU TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE BU AKŞAM İNGİLTERE’YE GİDİYOR.
-www.brtk.net-
BİYOLOGLAR DERNEĞİ, HEM AVCILIK FEDERASYONU’NUN HEM DE ÇEVRE ÖRGÜTLERİNİN ASGARİ MÜŞTEREKLERDE BULUNARAK ORTAK AKILLA SON HALİNİ VERDİĞİ VE MECLİS’TEN OY BİRLİĞİYLE GEÇEN YENİ AV YASASININ, BİR AN ÖNCE YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİ İSTEDİ
-www.brtk.net-
ESRARENGİZ HASTALIK YAYILIYOR. ÇİN’DE 440 KİŞİDE TESPİT EDİLEN KORONAVİRÜSÜ 9 CAN ALDI. VİRÜSÜN BULAŞTIĞI KİŞİLERE TEMAS EDEN 1394 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI. VİRÜS, TAYLAND, JAPONYA, GÜNEY KORE, AVUSTRALYA’NIN ARDINDAN ABD’YE SIÇRADI. DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ, ALINACAK ÖNLEMLER GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANIYOR
-www.brtk.net-
TÜRKİYE SAĞLIK BAKANI KOCA: ÇİN’DE ORTAYA ÇIKARAK DÜNYADA SALGIN ENDİŞESİNE NEDEN OLAN KORONAVİRÜSE İLİŞKİN ŞU AN TÜRKİYE İÇİN HERHANGİ BİR RİSK SÖZ KONUSU DEĞİL
-www.brtk.net-
YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANINI BELİRLEDİ. AİKATERİNİ SAKELLAROPULU YUNANİSTAN'IN İLK KADIN CUMHURBAŞKANI OLDU
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Turizm Sektöründe Yerli Üretimin Artırılması Etkinliği yapıldı

Cumartesi 7 Aralık 2019

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası, ‘Turizm Sektöründe Yerli Üretimin Artırılması Etkinliği’ gerçekleştirdi.

Etkinlikte iki örgüt arasında iş birliği protokolü de imzalandı.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yer alan etkinlikte ilk olarak, Turizm Sektöründe Yerli Ürün Kullanımının Artırılması Raporunun Sunumu yapıldı.

KTSO Başkanı Candan Avunduk sunumun ardından yaptığı konuşmada, turizme yatırımın önemine işaret ederek, doğru politika ile ülkede daha fazla yerli ürün tüketilmesi gerektiğini söyledi.

KITOB Başkanı Dimağ Çağıner de, turizm ve turizm geliri arttıkça yerli üretimin de arttığını belirterek, koordinasyon ve işbirliği gerekliliği üzerinde durdu.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel de, sorunların çözümü için sanayiciler ve otelcilerle işbirliği halinde olacaklarını kaydederek, “2020 yılında bütün tarafların katılımı ve ürün bazında yapılacak toplantıların organize edilmesi adına çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da, ekonomiyi büyütmenin önemine işaret ederek, bu anlamda teknolojinin ileriye taşınmasının şart olduğunu söyledi. Taçoy, Mart ayına kadar elektiriğe zam olmayacağını da yineledi.

Ana Muhalefet CTP Başkanı Tufan Erhürman da, turizm sektörünün gelirlerinin artırılması ve turizmden elde edilen gelirin ülkede daha fazla kalmasının yollarının aranması gerektiğini belirtti.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başbakan Ersin Tatar, KKTC’de önemli ölçüde gelişmeler olduğuna dikkati çekerek, moral ve motivasyonun bozulmaması gerektiğini vurguladı.

Tatar ülkede önemli ölçüde yatırımlar yapıldığını kaydederek, KKTC’de artık dıştan gelen önemli markalarla rekabet edebilir düzeye geldiğini söyledi.

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye alışveriş için gelenlerin sayısının arttığını kaydeden

Tatar, Rum tarafının bu geçişlerden rahatsızlık duyduğunu ve Türk tarafının ekonomisine balta vurmak için Meclis’e yasa tasarısı götürdüğünü anlattı.
Başbakan Tatar, KKTC’den direkt uçuşların da Rum tarafının vetosu dolayısı ile engellendiğini hatırlattı.

KKTC’de önemli ölçüde gelişmeler olduğunun altını da çizen Başbakan, moral ve motivasyonun bozulmaması gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından KITOB – KTSO İşbirliği Protokolü imzalandı.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.36%
  5,9191
  5,9297
  0.41%
  6,5680
  6,5798
  0.68%
  7,6976
  7,7378
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •