Son Haberler
BRT EKRANLARINDA BU AKŞAM SAAT 20:00’DE KKTC TÜRK KIZILAYI DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE ELAZIĞ VE MALATYA’DAKİ DEPREMZEDELER YARARINA YARDIM KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-
UBP GENEL BAŞKANI, BAŞBAKAN TATAR, KİTLE TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE LEFKE’DE VATANDAŞLARLA VE PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ. TATAR, KONUŞMASINDA HÜKÜMET ÇALIŞMALARI, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE KIBRIS KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
GELECEKTE KIBRIS TÜRK HALKININ DOĞU AKDENİZDEKİ ZENGİNLİKLERDEN YARARLANMA ŞANSI OLACAĞINI VURGULAYAN TATAR, SİYASETİN DE BU GELİŞMELERE GÖRE ŞEKİLLENMESİNİN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, BM GENEL SEKRETERİ’NİN GEÇİCİ KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI JANE HOLL LUTE İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ. GÖRÜŞMEDE, GEREKTİKÇE TEMASTA OLUNMASI KONUSUNDA MUTABIK KALINDI.
-www.brtk.net-
LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNAN BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, LORDLAR KAMARASI’NDA DÜZENLENEN PANELDE KONUŞTU. ÖZERSAY, BREXİT’İN YENİDEN DOĞRUDAN TİCARET İMKANI YARATABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
İLK VE ORTA DERECELİ OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ 31 OCAK CUMA GÜNÜ ALACAK. İKİNCİ DÖNEMİN İLK DERS ZİLİ 17 ŞUBAT PAZARTESİ GÜNÜ ÇALACAK.
-www.brtk.net-
GÜZELYURT’TA VE LEFKOŞA-GAZİMAĞUSA ANAYOLUNDA MEYDANA GELEN 3 AYRI TRAFİK KAZASINDA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 2’Sİ AĞIR 5 KİŞİ YARALANDI
-www.brtk.net-

‘Toprak Ana Günü’ etkinliği 8 Aralık Pazar günü yapılıyor

Pazartesi 2 Aralık 2019

Mehmetçik Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel“Toprak Ana Günü” etkinliği 8 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.
Balalan köyünde “Buğday” temasıyla saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik tüm gün sürecek.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, etkinlikle ilgili basın toplantısı düzenledi.
Ülkede gıda ile alakalı sıkıntıların varlığından bahseden Sarıçizmeli, bunların başında yanlış beslenme ve pestisit zehirlenmelerinin geldiğini anlattı.

Sarıçizmeli 4. Toprak Ana Günü” etkinliğinin amacını ise sağlıklı gıdalara dikkat çekmek olarak açıkladı.
Sarıçizmeli, üyesi bulundukları slow food akımının da bu tür sıkıntılara karşı bir çaba içresinde olduğunu belirtti.

Unutulan veya unutulmaya yüz tutmuş ne varsa unutturmamak adına yola çıkıldığını anlatan Cemil Sarıçizmeli, Toprak Ana’nın bir festival ve şenlikten çok içinde eğitsel boyutlar da barındıran bir etkinlik olduğunu vurguladı.
Etkinliğin ana temasının “buğday” olduğunu, Mehmetçik Belediyesinin de yerel tohumları koruma ve teşvik etmek amacıyla güçlü bir çaba içerisinde olduğunu anlatan Sarıçizmeli, özellikle Ciberunda türü Kıbrıs’a özgü buğday tohumunu yaygınlaştırmak istediklerini dile getirdi.

Balalan Muhtarı Turgut Cafer Özbalalanlı da tüm halkı 8 Aralık’ta Balalan’a davet ederek, etkinliğin güzel geçeceğine olan inancını dile getirdi.(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.06%
  5,9334
  5,9441
  0.16%
  6,5369
  6,5487
  0.53%
  7,7133
  7,7535
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •