Son Haberler
BM GENEL KURULU...BM 74. GENEL KURULUYARIN NEW YORK’TA BAŞLIYOR
-www.brtk.net-
BM GENEL KURULU...CUMHURBAŞKANIAKINCI, BM GENEL KURUL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETTE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA… AKINCI:SİYASAL EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM ARTIK YERLEŞMİŞ BİR BM PARAMETRESİDİR VE GEÇMİŞ MUTABAKATLAR ARASINDA YER ALIYOR. ANASTASİADİS, BUNU KABUL ETMEDİĞİNİ BM GENEL SEKRETERİ’NE DE ANLATMASI GEREKİR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR… CUMHURBAŞKANI AKINCI ERCAN HAVALİMANINDA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDİ. AKINCI:VERMİŞOLDUĞUNUZ YETKI ÇERÇEVESİNDE YAPICI RUHLA EN İYİSİNİ YAPMAYA GİDİYORUM
-www.brtk.net-
AKINCI BEW YORK’A GİDİYOR: CUMHURBAŞKANI AKINCI: SİYASİ EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM OLMAZSA OLMAZIMIZ OLDUGUNUN BİIR KEZ DAHA ALTINI ÇİZİYORUM
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, NEW YORK’TA İİT VE EİT TOPLANTILARINA KATILACAK ÖZERSAY, BM YETKİLİLERİ VE DİĞER ÜLKE TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK GÖRÜŞMESİNİ TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”...ANKARA’DA DÜZENLENEN KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRİSİ YAYIMLANDI
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... BİLDİRİDE, DOĞU AKDENİZ’İN YENİ JEOSTRATEJİSİ VE JEOPLOLİTİĞİ İÇİNDE TÜRKİYE VE KKTC’NİN, KIBRIS STRATEJİSİNİ GÖZDEN GEÇİRMESİ VE TEMEL DEĞİŞİKLİKLERE GİTMEK ZORUNDA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... SONUÇ BİLDİRİSİNDE, FEDERAL ORTAKLIK GÖRÜŞMELERİNE BIRAKILDIĞI YERDEN VEYA GUTERRES BELGESİ ÇERÇEVESİNDE DEVAMIN CİDDİ BİR HATA OLACAĞI DA VURGULANDI
-www.brtk.net-
TURİZM SEKTÖRÜ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL, ANKARA’DA DÜZENLENEN TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI VE TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ. BAKAN ÜSTEL, “ANAVATAN TÜRKİYE İLE ETKİN TANITIM VE PAZARLAMA POLİTİKASI OLUŞTURMAKTAYIZ” DEDİ. ÜSTEL, TURİZM TEŞVİKLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN OLUŞTURULAN KAYNAĞIN TÜRKİYE TARAFINDAN KKTC’YE AKTARILDIĞINI DA AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ...BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI. BRT MÜDÜRÜ ÖZKURT: BRT YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR
-www.brtk.net-

Tarım Bakanlığı’ndan arıcılık ve bal satışıyla ilgili açıklama

Cuma 23 Ağustos 2019

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, arıcılık işletmelerinin Hayvancılık Dairesi’ne, arıcılık yapmayan ancak bal alıp satan işletmelerin de Veteriner Dairesi’ne kayıt yaptırmasının yasa gereği zorunlu olduğunu bildirdi.
Arıcılık işletmelerinin bir kısmının henüz kayıtlarını yaptırmadığı, bunun için 29 Ağustos’a kadar kaza hayvancılık dairelerine başvuru yapılması gerektiği açıklanırken, işletmelerin tamamının 1 ile 30 Eylül tarihleri arasında Hayvancılık Dairesi tarafından kontrol edileceği duyuruldu.

Bakanlığın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Doğrudan Gelir Desteği kapsamında E.T (K-I) 126-2019 sayı ve 1.7.2019 tarihli Bakanlar Kurulu kararı gereği arıcılığın desteklenmesi ve kayıt altına alınması amacıyla arılı kovan başına destekleme yapılmaktadır. Bu bağlamda, arıcıların Hayvancılık Dairesi’ne kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Hayvancılık Dairesi’nde kaydı bulunmayan işletmelerin bal satışı yapmasına izin verilmemektedir. İnsan sağlığının korunması ve ‘Gıda Güvenliği ve Hijyen Kuralları’ kapsamında kovandan sofraya izlenebilirliğin sağlanması amacı ile Hayvancılık Dairesi gerekli çalışmaları yürütmekte ve kayıtları almaktadır.

Bu kapsamda, arıcılık işletmelerinin bir kısmının henüz kayıtlarını yaptırmamış oldukları belirlenmiştir. Bu işletmelerin kayıtlarını yaptırmaları için 29 Ağustos’a tarihine kadar Kaza Hayvancılık Dairelerinden veya Bakanlığın web sitesinden temin edecekleri forumları doldurup en yakın kaza Hayvancılık Dairesi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.”

Arıcılık yapmayan ancak bal alıp satan işletmelerin de kayıt yaptırmasının yasa gereği zorunlu olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, “Söz konusu işletmelerin Veteriner Dairesi Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları ve  ‘bal üretim izni’ almaları gerekmektedir” denildi.

İşletmelerin tamamının 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında Hayvancılık Dairesi tarafından kontrol edileceği de açıklandı.

Başvurular için istenen belgeler şöyle:

“Üyelik Belgesi, 1 adet vesikalık resim, kimlik kartı fotokopisi. Arıcılık Kayıt Formu (Kaza Hayvancılık Dairesi veya Bakanlığın web sitesinden temin edilebilir.) Doğrudan Gelir Desteği müracaat formu  (Kaza Hayvancılık Dairesi veya Bakanlığın web sitesinden temin edilebilir.)
Yeni Arıcılar için taahhütname (Kaza Hayvancılık Dairesi veya Bakanlığın web sitesinden temin edilebilir.) Markası bulunan işletmelerin marka tescilleri.”

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,6889
  5,6991
  0%
  6,2847
  6,2960
  0%
  7,1166
  7,1537