Son Haberler
BAŞBAKAN TATAR: KIBRIS’TA YAN YANA, EGEMEN EŞİTLİK TEMELİNDE İKİ DEVLETTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK
-www.brtk.net-
HALKLA BULUŞMA TOPLANTILARINI SÜRDÜRENBAŞBAKAN ERSİN TATAR AKDOĞAN’DA HALKLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
TATAR: CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNE GELMEM ÜLKE SİYASETİ VE KIBRIS KONUSU ACISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: ÇÖZÜMDEN ÖNCE İŞBİRLİĞİ YAPILMALI CTP GENEL BAŞKANI ERHÜRMAN: HİDROKARBON ÇÖZÜM İÇİN FIRSAT KAPISI OLMALI
-www.brtk.net-
YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI DÜN AKŞAM İSKELE BÖLGESİNDE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU
-www.brtk.net-
RUM LİDER ANASTASİADİS KAPALI MARAŞ’IN AÇILMASI DURUMUNDA AB’NİN TÜRKİYE VE KIBRISLI TÜRKLERE SAĞLADIĞI FİNANSMANIKESMESİNİ İSTEDİ
-www.brtk.net-
KKTC MERKEZ BANKASI TÜRK LİRASI MEVDUAT FAİZ ORANLARINDA İNDİRİME GİTTİ
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
KORONA VİRÜSÜ BULAŞAN KİŞİ SAYISI 77 BİNİ AŞTI
-www.brtk.net-
KORONA VİRÜSÜN KULUÇKA SÜRESİ 27 GÜN OLARAK SAPTANDI
-www.brtk.net-
İDLİB'DE REJİM GÜÇLERİNİN SALDIRISI SONUCU BİR TÜRK ASKERİ DAHA ŞEHİT OLDU
-www.brtk.net-
METEOROLOJİ DAİRESİ: PAZARTESİYE KADAR YAĞMUR BEKLENİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Tadil edilen Yedidalga Balıkçı Barınağı’nın açılışı yapıldı

Çarşamba 29 Ocak 2020

Yedidalga Balıkçı Barınağı’nın açılışı yapıldı.

53 tekneye hizmet edecek şekilde düzenlenen barınakta ana mendirek güçlendirildi,189 metre rıhtım ve çekek yeri oluşturuldu.

Tadil edilen ve büyütülen Yedidalga Balıkçı Barınağı’nın açılışına, Başbakan Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Yedidalga Balıkçılar Birliği Başkanı Ergül Numan, yaptı. Numan, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’un girişimleri sayesinde barınağın tadilatının gerçekleştirildiğini söyledi.

Lefke Sivil Toplum Örgütleri Palatformu Koordinatörü Teoman Oktay da Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’a teşekkür ederek, “ Sayın bakanın çabaları sayesinde 44 yıllık beklenti sonuç buldu “ dedi.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ise barınağın tadil edilmesi ile bölge balıkçılarının rahata kavuştuğunu ancak esas beklentinin yeni ve modern bir barınak olduğunu kaydetti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ise barınağın tadil edilmesinin bir başarı öyküsü olduğunu dile getirerek, bölge halkının ısrarlı talebinin Devlet tarafından karşılandığını anımsattı.
Oğuz, “Bu açılış, 1976’dan beri süregelen ısrarlı talebin sonucudur, bundan sonraki süreçte de hizmetlerimiz sürecek” dedi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ise barınak tadilatının çok önceden yapılması gerektiğini ancak bugünlere nasip olduğunu ifade etti.

“Mavi vatanda mavi bir büyüme yaratmak istiyoıruz, balıkçılım sektörü ihmal edilmemeli” diyen Başçeri, bu konuda balıkçı örgütlerine de görev düştüğünü söyledi.

Başbakan Ersin Tatar da törende yaptığı konuşmada bölgede balıkçılığı geliştirmek istediklerini, daha elverişli ve daha güvenli balıkçılık yapılabilmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti. Tatar, ileriki zamanda bölgeye daha büyük bir barınak ve yat limanı kazandırmak istediklerini kaydetti.

Balıkçılığı daha ileriye taşıyarak KKTC ekonomisini katkı yapmasını sağlayacaklarını belirten Tatar, hedeflerinin Lefke ve Gemikonağı beldesinin geliştirilmesi olduğunu kaydetti. (BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.33%
  6,1023
  6,1133
  0.41%
  6,5922
  6,6041
  0.48%
  7,8659
  7,9069
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 11/9° 11/10°
  Girne 11/10° 12/11°
  Mağusa 12/10° 12/11°
  İskele 11/10° 11/11°
  Güzelyurt 11/10° 10/9°
  Lefke 9/8° 8/10°