Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU’NDASÖZ ALAN SİYASİ PARTİLERİN GENEL BAŞKANLARI GÜNEY KIBRIS’TA KKTC BAYRAĞININ YAKILMASI OLAYINI KINADILAR, RUM LİDERLİĞİNİ GÖREVE ÇAĞIRDI.
-www.brtk.net-
MECLİS BAŞKAN YARDIMCISI TÖRE: KKTC’NİN SİMGESİ VE ŞEREFİ OLAN BAYRAĞIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ.
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY: KIBRISLI RUMLARIN, KIBRIS TÜRK HALKININ KURDUĞU DEVLETİN EN DEĞERLİ SEMBOLÜ OLAN BAYRAĞA KARŞI YAPTIĞI HAREKET KABUL EDİLEMEZ.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY İLE TC MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KKTC BAYRAĞININ YAKILMASINI KINADI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, 21 KASIM PERŞEMBE GÜNÜ MECLİS’DE TEMSİL EDİLEN SİYASİ PARTİ BAŞKAN VE TEMSİLCİLERİYLE BİRARAYA GELEREK BERLİN’DE YAPACAĞI 3’LÜ GÖRÜŞME ÖNCESİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAK.
-www.brtk.net-
UBP GENEL SEKRETERİ SANER: BERLİN’DEKİ GÖRÜŞMEDEN BEKLENTİMİZ YOK.
-www.brtk.net-
UBP GENEL SEKRETERİ SANER:UBP GENEL BAŞKANI TATAR, CUMHURBAŞKANLIĞI YARIŞINDA İDDİALI GÖRÜLÜYOR.
-www.brtk.net-
CTP GENEL BAŞKANI ERHÜRMAN ABD'NİNKIBRIS BÜYÜKELÇİSİ JUDİTHGAİLGARBER İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ BURCU: TOROS TATBİKATI BU YIL DA YAPILMIYOR.
-www.brtk.net-
GİRNE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN TBMM ESKİ BAŞKANI VE TÜRKİYE’NİN SON BAŞBAKANI BİNALİ YILDIRIM’A FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLDİ.
-www.brtk.net-
LTB BAŞKANI HARMANCI: DAHA YEŞİL VE TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALIYORUZ
-www.brtk.net-

Sucuoğlu, HAK-SEN heyeti ile görüştü

Pazartesi 17 Haziran 2019

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, HAK-SEN heyetini kabul etti.

Ziyarette konuşan HAK-SEN Başkanı İzzet Türkmen, topluma en yararlı hizmetleri verebilmek adına işbirliği içinde çalışma arzularını dile getirdi.

Türkmen, iş yasası, sendikalar yasası ve toplu iş sözleşmelerinin çok eski yasalar olması nedeniyle ciddi revizyona gerek olduğunu ifade ederek, sendikaların yönetimlerinde de de revizyonların gerektiğini söyledi.

“Grevlerle değil, işbirliği ile çalışma arzusundayız. Özelde sendikalaşmanın da bu dönemde başarılmasını umuyoruz” diyen Türkmen, pek çok dairede sıkıntılar olduğunu da anımsattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da, toplumu ve ülkeyi nasıl daha ileriye götürebiliriz fikriyle çalışmak gerektiğini dile getirdi…

Sucuoğlu, tüm adayı gezdiğini ve bölgelerdeki sorunları yerinde incelediğini anlatarak, yapılması gereken birçok iş olduğunu, Lefkoşa’da tüm birimlerin içinde bir arada olacağı bir binanın inşa edilmesini planladıklarını belirtti.

Sucuoğlu, Yenierenköy’de 18 yaş üstü engelliler rehabilitasyon merkezi olması için atıl durumda olan bir binanın restore edileceğini de kaydederek, ufak bir katkıyla bu binanın kısa sürede kullanıma açılabileceğini ifade etti.

Bakıma muhtaç çocuklar, kadınlar, engelliler, rehabilitasyon merkezleriyle ilgili projeleri bulunduğunu da söyleyen Bakan Sucuoğlu, Engelli Yaşam Evi için yıl dönmeden ihaleye çıkıp, bunu 2020’de topluma hediye etmek için çalıştıklarını kaydetti.

Sucuoğlu, “Yasa ve tüzüklerde tadil edilmesi gereken noktalar var, bunları hep birlikte yapacağız. Halkımıza doğumdan ölüme kadar her seviyede hizmet veren bir bakanlığız. Bizden önceki bakanın da iyi çalışmaları oldu. Onlara yenilerini katacağız” dedi.

Sucuoğlu, inşaatların denetimlerinin sürdüğünü de ifade ederek, tatil günlerinde devam eden inşaatların gözlemlenmesi durumunda ilgili birimlerin aranmasını istedi.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.29%
  5,7303
  5,7407
  0.04%
  6,3378
  6,3492
  0.27%
  7,4083
  7,4469