Son Haberler
‘KIBRIS’TA SON SÖZ’ PANELİ… BAŞBAKAN TATAR İLE EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “KIBRIS’TA SON SÖZ...” PANELİNE KATILMAK AMACIYLA BUGÜN ANKARA’YA GİDİYOR.
-www.brtk.net-
KKTC TURİZMİ… TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL ANKARA’DA BUGÜN DÜZENLENECEK OLAN KKTC TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILACAK.
-www.brtk.net-
YENİ EĞİTİM YILI… CUMHURBAŞKANI AKINCI: FARKLI KÜLTÜRLERE SAYGILI, BİRLİKTE YAŞAMA BECERİLERİNE SAHİP, ELEŞTİREL DÜŞÜNEBİLEN, SORGULAYABİLEN VE ANALİZ EDEBİLEN YURTTAŞLARI YETİŞTİRMEK, EĞİTİM SİSTEMLERİNİN GÖREVİ OLMALIDIR.
-www.brtk.net-
SELÇUK KKTC’YE GELİYOR... TÜRKİYE MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE BUGÜN KKTC’YE GELİYOR.
-www.brtk.net-
BURCU’DAN AÇIKLAMA…CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ BURCU, KIBRIS SORUNUNUN BİR AZINLIK ÇOĞUNLUK İLİŞKİSİYLE DEĞİL, SİYASETEN İKİ VARLIK İLİŞKİSİYLE ÇÖZÜMLENEBİLECEĞİNİ KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
SONDAJ ÇALIŞMALARI…İTALYAN ENİ VE FRANSIZ TOTAL ŞİRKETLERİYLE 7. PARSEL İÇİN İMZALAR ATILDI.
-www.brtk.net-
BELEDİYELERİN SORUNLARI…BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI ÖZÇINAR’IKABUL EDEN CUMHURBAŞKANI AKINCI BELEDİYELERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN GEREKLİ HASSASİYETİN GÖSTERİLMESİ GEREKTİĞİNE VURGU YAPTI.
-www.brtk.net-
CİTTASLOW AĞI’NIN ÇALIŞMALARI… CUMHURBAŞKANI AKINCI, KUZEY KIBRIS CİTTASLOW AĞI’NDAKİ BELEDİYELERİN BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ
-www.brtk.net-
CEZAEVİ’NDE GREV… KTAMS VE KAMU-SEN MERKEZİ CEZAEVİ’NDE DÜN GREV BAŞLATTI.
-www.brtk.net-
CEZAEVİ’NDE GREV...MALİYE BAKANI AMCAOĞLU MERKEZİ CEZAEVİ ÇALIŞANLARININ ÖDENEMEMESİNİN NEDENİNİN HATADAN KAYNAKLANDIĞINI BU HATANIN DÜZELTİLMESİNE ÇALIŞILDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
GİRNE VERGİ DAİRESİ’NDE GREV… VERGİ-SEN, GELİR VE VERGİ DAİRESİ GİRNE ŞUBESİNDE BUGÜN TAM GÜN GREV YAPIYOR.
-www.brtk.net-
AKACAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… İŞADAMI BULUT AKACAN 2019 YILI İÇİNDE İKİNCİ DEFA AĞIR CEZALIK SUÇ İŞLEDİĞİ GEREKÇESİYLE 3 AYI GEÇMEMEK KAYDIYLA MERKEZİ CEZAEVİ’NE GÖNDERİLDİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ…YDP NİSAN 2020’DE YAPILACAK CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDE GENEL BAŞKAN ERHAN ARIKLI’YI ADAY GÖSTERECEK.BU YÖNDEKİ RESMİ KARAR 24 EYLÜL’DE YAPILACAK MYK VE PARTİ MECLİSİ TOPLANTILARINDA ALINACAK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ… MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI, UBP MİLLETVEKİLİ ÇAVUŞOĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIK SÜRECİNDE PARTİ İÇİNDE BİR SIKINTI OLMADIĞINI BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
BAYRAK VE FOTOĞRAF HIRSIZLIĞI…KIBRIS TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAYRAĞININ VE KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN FOTOĞRAFININ RUM BİR GENÇ TARAFINDAN ÇALINMASI KURU BİR ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLEMEZ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Sertoğlu “İlk düdüğü sabırsızlıkla bekliyoruz”

Salı 10 Eylül 2019

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, yeni sezon öncesi mesaj verdi. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun mesajı şu şekilde;

“Değerli futbol ailesi; hepimizin büyük bir heyecanla beklediği 2019-2020 sezonu, K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig 12 Eylül 2019 Perşembe akşamı oynanacak ilk maçla başlıyor. Bizler için yepyeni bir sezon, yepyeni umutlar ve yepyeni bir yolun başlangıcı olacak. Bu sezon boyunca futbol ailesinin paydaşlarının hedefleri farklı olsa da amaç her zaman Kıbrıs Türk futboluna gözle görülür güzellikler katmaktır. Tüm başkanlarımızın, yöneticilerimizin, teknik direktörlerimizin, hakemlerimizin, spor basınının ve futbolcularımızın amacının da bu olduğundan zerre şüphem yoktur. Biz de KTFF olarak bu sezonun heyecanını derinden hissediyor ve ligin ilk düdüğünü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni sezonda en büyük dileğimiz, geçen sezon olduğu gibi dolu tribünler önünde; futbolu seven tüm kesimlerin rahatlıkla ve huzurla maç izleyebileceği bir ortam yaratmaktır. Kulüplerimizden de bu güzel ortama katkı koymalarını beklemekteyiz. Futbol seyirci ile güzeldir. Bizler futbol kalitesini artırırsak, futbol ortamlarını cazip hale getirirsek seyirci de maça gelir, keyifle sosyal aktivitesini gerçekleştirip gönül verdiği takımı destekler.  Hiç kimse unutmamalıdır ki statlarımız kavga yeri değil, insanların huzurlu bir şekilde maç izlemesi ve haftanın yorgunluğunu atması içindir. Bundan mütevellit bu sezonun Fair-Play çerçevesinde; olaysız ve barış dolu geçmesi ana hedeflerimizdendir.

Bu yıl devlet katkısı artmıştır. Bu artış Kıbrıs Türk futbolunun bir nebze olsun rahat nefes almasını, ekonomik darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde büyük fedakarlıklarla çalışan kulüp yöneticilerini mutlaka rahatlatacaktır. Bunun yanında sponsorluk anlamında da her zaman söylediğim gibi en büyük sponsorumuz devletimizdir. Sağlık raporları ile ilgili olarak KKTC Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol de aynı Başbakanlık ile imzaladığımız devlet katkısı protokolü kadar önemlidir. Zira bizim için sağlık herşeyden önemlidir. Bunun yanında uzun yıllardır bize yoldaş olan ve artık liglerimizle ismi özdeşleşen Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd. (K-Pet) ile de 2 yıllık yeni sözleşme imzaladık. Bu birliktelik hem futbolumuza hem de K-Pet’e çok şeyler katmıştır, bundan sonra da katmaya devam edecektir.

Bu sezonda da aynı diğer sezonlarda olduğu gibi; zorlu, rekabet seviyesi yüksek ve müthiş keyif alacağımız bir lig bizleri bekliyor. Takımların kadrolarına yaptığı takviyelerin yanı sıra altyapılara verdikleri önemi de gözlemleme şansı buluyoruz. Bugün birçok futbol kulübümüz 10 yaşından itibaren kulüplerinde futbolcu barındırıyor.

Biz futbolu seviyoruz. Futbolu sevdiğimiz için de buralarda hizmet ediyoruz, gelişime önderlik etmeye çalışıyoruz. Bu küçük ülkede bize fayda sağlayacak tek şey kenetlenmemizdir.  Futbolun güzelliklerini öne çıkararak bu güzel oyunun kalitesini ülkemizde bir üst seviyeye çıkarmak zorundayız. KTFF olarak bu hususta ülke futbolunun saygınlığını korumak için üzerimize düşeni yapacağız.

Yeni sezonda; kulüp yöneticilerimize, teknik direktörlerimize, hakemlerimize, spor basınına, KTFF ailesine ve futbolcularımıza sağlıklı, başarı dolu, hak edenin kazandığı, dostluk ve barış içerisinde bir sezon diliyorum. Bu yolun sonunda bir takım şampiyon olacak ancak tüm takımlarımızın da katkılarıyla kazanan Kıbrıs Türk futbolu olacaktır. Bu vesile ile seslendiğim camiamı sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.”

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.77%
  5,6785
  5,6888
  0.46%
  6,2747
  6,2860
  0.3%
  7,0665
  7,1033