Son Haberler
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, DOĞU AKDENİZ’DEKİ YENİ ŞEKİLLENMELERLE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN BÖLGEDEKİ DEĞERİNİN ARTTIĞINI KAYDETTİ.
-www.brtk.net-
UBP’NİN KİTLE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR. BAŞBAKAN TATAR KİTLE TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE GÜZELYURT’TA PARTİLİLERİ VE HALKLA BİRARAYA GELDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, AB ÜYESİ BAZI ÜLKELERİN DOĞAL KAYNAKLAR KONUSUNDA KIBRIS'TA ARABULUCULUK GİRİŞİMİNDE BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
YENİDEN DOĞUŞ PARTİSİ, NİSAN AYINDAKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE ADAY OLARAK PARTİ GENEL BAŞKANI ERHAN ARIKLI’YI GÖSTERME KARARI ALDI.
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU İŞ BİRLİĞİ İLE ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİ MERKEZİ’NİN KURULMASI KONUSUNDA YÜRÜTÜLEN PROJENİN DETAYLARI, BUGÜN DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA ANLATILDI
-www.brtk.net-
MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÇAVUŞOĞLU TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE BU AKŞAM İNGİLTERE’YE GİDİYOR.
-www.brtk.net-
BİYOLOGLAR DERNEĞİ, HEM AVCILIK FEDERASYONU’NUN HEM DE ÇEVRE ÖRGÜTLERİNİN ASGARİ MÜŞTEREKLERDE BULUNARAK ORTAK AKILLA SON HALİNİ VERDİĞİ VE MECLİS’TEN OY BİRLİĞİYLE GEÇEN YENİ AV YASASININ, BİR AN ÖNCE YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİ İSTEDİ
-www.brtk.net-
ESRARENGİZ HASTALIK YAYILIYOR. ÇİN’DE 440 KİŞİDE TESPİT EDİLEN KORONAVİRÜSÜ 9 CAN ALDI. VİRÜSÜN BULAŞTIĞI KİŞİLERE TEMAS EDEN 1394 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI. VİRÜS, TAYLAND, JAPONYA, GÜNEY KORE, AVUSTRALYA’NIN ARDINDAN ABD’YE SIÇRADI. DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ, ALINACAK ÖNLEMLER GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANIYOR
-www.brtk.net-
TÜRKİYE SAĞLIK BAKANI KOCA: ÇİN’DE ORTAYA ÇIKARAK DÜNYADA SALGIN ENDİŞESİNE NEDEN OLAN KORONAVİRÜSE İLİŞKİN ŞU AN TÜRKİYE İÇİN HERHANGİ BİR RİSK SÖZ KONUSU DEĞİL
-www.brtk.net-
YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANINI BELİRLEDİ. AİKATERİNİ SAKELLAROPULU YUNANİSTAN'IN İLK KADIN CUMHURBAŞKANI OLDU
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Sertoğlu “İlk düdüğü sabırsızlıkla bekliyoruz”

Salı 10 Eylül 2019

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, yeni sezon öncesi mesaj verdi. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun mesajı şu şekilde;

“Değerli futbol ailesi; hepimizin büyük bir heyecanla beklediği 2019-2020 sezonu, K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig 12 Eylül 2019 Perşembe akşamı oynanacak ilk maçla başlıyor. Bizler için yepyeni bir sezon, yepyeni umutlar ve yepyeni bir yolun başlangıcı olacak. Bu sezon boyunca futbol ailesinin paydaşlarının hedefleri farklı olsa da amaç her zaman Kıbrıs Türk futboluna gözle görülür güzellikler katmaktır. Tüm başkanlarımızın, yöneticilerimizin, teknik direktörlerimizin, hakemlerimizin, spor basınının ve futbolcularımızın amacının da bu olduğundan zerre şüphem yoktur. Biz de KTFF olarak bu sezonun heyecanını derinden hissediyor ve ligin ilk düdüğünü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni sezonda en büyük dileğimiz, geçen sezon olduğu gibi dolu tribünler önünde; futbolu seven tüm kesimlerin rahatlıkla ve huzurla maç izleyebileceği bir ortam yaratmaktır. Kulüplerimizden de bu güzel ortama katkı koymalarını beklemekteyiz. Futbol seyirci ile güzeldir. Bizler futbol kalitesini artırırsak, futbol ortamlarını cazip hale getirirsek seyirci de maça gelir, keyifle sosyal aktivitesini gerçekleştirip gönül verdiği takımı destekler.  Hiç kimse unutmamalıdır ki statlarımız kavga yeri değil, insanların huzurlu bir şekilde maç izlemesi ve haftanın yorgunluğunu atması içindir. Bundan mütevellit bu sezonun Fair-Play çerçevesinde; olaysız ve barış dolu geçmesi ana hedeflerimizdendir.

Bu yıl devlet katkısı artmıştır. Bu artış Kıbrıs Türk futbolunun bir nebze olsun rahat nefes almasını, ekonomik darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde büyük fedakarlıklarla çalışan kulüp yöneticilerini mutlaka rahatlatacaktır. Bunun yanında sponsorluk anlamında da her zaman söylediğim gibi en büyük sponsorumuz devletimizdir. Sağlık raporları ile ilgili olarak KKTC Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol de aynı Başbakanlık ile imzaladığımız devlet katkısı protokolü kadar önemlidir. Zira bizim için sağlık herşeyden önemlidir. Bunun yanında uzun yıllardır bize yoldaş olan ve artık liglerimizle ismi özdeşleşen Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd. (K-Pet) ile de 2 yıllık yeni sözleşme imzaladık. Bu birliktelik hem futbolumuza hem de K-Pet’e çok şeyler katmıştır, bundan sonra da katmaya devam edecektir.

Bu sezonda da aynı diğer sezonlarda olduğu gibi; zorlu, rekabet seviyesi yüksek ve müthiş keyif alacağımız bir lig bizleri bekliyor. Takımların kadrolarına yaptığı takviyelerin yanı sıra altyapılara verdikleri önemi de gözlemleme şansı buluyoruz. Bugün birçok futbol kulübümüz 10 yaşından itibaren kulüplerinde futbolcu barındırıyor.

Biz futbolu seviyoruz. Futbolu sevdiğimiz için de buralarda hizmet ediyoruz, gelişime önderlik etmeye çalışıyoruz. Bu küçük ülkede bize fayda sağlayacak tek şey kenetlenmemizdir.  Futbolun güzelliklerini öne çıkararak bu güzel oyunun kalitesini ülkemizde bir üst seviyeye çıkarmak zorundayız. KTFF olarak bu hususta ülke futbolunun saygınlığını korumak için üzerimize düşeni yapacağız.

Yeni sezonda; kulüp yöneticilerimize, teknik direktörlerimize, hakemlerimize, spor basınına, KTFF ailesine ve futbolcularımıza sağlıklı, başarı dolu, hak edenin kazandığı, dostluk ve barış içerisinde bir sezon diliyorum. Bu yolun sonunda bir takım şampiyon olacak ancak tüm takımlarımızın da katkılarıyla kazanan Kıbrıs Türk futbolu olacaktır. Bu vesile ile seslendiğim camiamı sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.”

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.36%
  5,9191
  5,9297
  0.41%
  6,5680
  6,5798
  0.68%
  7,6976
  7,7378
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •