Son Haberler
BM GENEL KURULU...BM 74. GENEL KURULUYARIN NEW YORK’TA BAŞLIYOR
-www.brtk.net-
BM GENEL KURULU...CUMHURBAŞKANIAKINCI, BM GENEL KURUL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETTE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA… AKINCI:SİYASAL EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM ARTIK YERLEŞMİŞ BİR BM PARAMETRESİDİR VE GEÇMİŞ MUTABAKATLAR ARASINDA YER ALIYOR. ANASTASİADİS, BUNU KABUL ETMEDİĞİNİ BM GENEL SEKRETERİ’NE DE ANLATMASI GEREKİR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR… CUMHURBAŞKANI AKINCI ERCAN HAVALİMANINDA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDİ. AKINCI:VERMİŞOLDUĞUNUZ YETKI ÇERÇEVESİNDE YAPICI RUHLA EN İYİSİNİ YAPMAYA GİDİYORUM
-www.brtk.net-
AKINCI BEW YORK’A GİDİYOR: CUMHURBAŞKANI AKINCI: SİYASİ EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM OLMAZSA OLMAZIMIZ OLDUGUNUN BİIR KEZ DAHA ALTINI ÇİZİYORUM
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, NEW YORK’TA İİT VE EİT TOPLANTILARINA KATILACAK ÖZERSAY, BM YETKİLİLERİ VE DİĞER ÜLKE TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK GÖRÜŞMESİNİ TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”...ANKARA’DA DÜZENLENEN KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRİSİ YAYIMLANDI
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... BİLDİRİDE, DOĞU AKDENİZ’İN YENİ JEOSTRATEJİSİ VE JEOPLOLİTİĞİ İÇİNDE TÜRKİYE VE KKTC’NİN, KIBRIS STRATEJİSİNİ GÖZDEN GEÇİRMESİ VE TEMEL DEĞİŞİKLİKLERE GİTMEK ZORUNDA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... SONUÇ BİLDİRİSİNDE, FEDERAL ORTAKLIK GÖRÜŞMELERİNE BIRAKILDIĞI YERDEN VEYA GUTERRES BELGESİ ÇERÇEVESİNDE DEVAMIN CİDDİ BİR HATA OLACAĞI DA VURGULANDI
-www.brtk.net-
TURİZM SEKTÖRÜ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL, ANKARA’DA DÜZENLENEN TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI VE TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ. BAKAN ÜSTEL, “ANAVATAN TÜRKİYE İLE ETKİN TANITIM VE PAZARLAMA POLİTİKASI OLUŞTURMAKTAYIZ” DEDİ. ÜSTEL, TURİZM TEŞVİKLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN OLUŞTURULAN KAYNAĞIN TÜRKİYE TARAFINDAN KKTC’YE AKTARILDIĞINI DA AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ...BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI. BRT MÜDÜRÜ ÖZKURT: BRT YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR
-www.brtk.net-

Sendikal Platform yok oluşa hayır adı altında basın toplantısı düzenledi

Çarşamba 21 Ağustos 2019

Sendikal Platform bugün KTAMS merkez binasında “Yok Oluşa Hayır” sloganı altında basın toplantısı düzenleyerek, İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nı eleştirdi.

Basın toplantısında platforma üye sendikaların başkanları birer konuşma yaparak protokolde yer alan toplu iş sözleşmeleri, istihdam politikaları, hayat pahalılığı ödeneği, belediyeler, kooperatifler, eğitim, sağlık, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Telekomünikasyon Dairesi, Limanların durumu gibi farklı konularda kendi alanlarına yönelik değerlendirmelerde bulundular.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan konuşmasında, Sendikal Platforum’un protokolün uygulanmasına müsaade etmeyeceğini belirtti.

DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek, protokolde yer alan toplu iş sözleşmelerine ilişkin düzenlemeleri sendikaları yok etme operasyonu olsarak nitelendirdi.

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya ise,protkolün belediyelerin birleştirilmesi çalışmasıykla çelişeceğini kaydetti.

KOOP-SEN Başkanı Mehmet Ali Güröz ise, Kooperatif Merkez Bankası’nın Fasıl 114 Kooperatif Şirketler Yasası’ndan çıkarılmasının “bankanın satılacağı” anlamına geldiğiniifade etti.

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, ise Kıbrıs Türk elektrik kurumuna yatırım yapılması gerektiğini aksi takdirde ülkenin gelecek yıl elektriksiz kalacağını yeniledi.

TEL-SENBaşkanı Tamay Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırma adı altında satılmak istendiğini söyledi.

TIP-İŞ Başkanı Ahmet Varış da, protokole bakıldığında sağlık ile ilgili diğer alanlarda olduğu gibi endişe verici unsurlar dışında hiçbir şey görülmediğini savundu.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem de, öğretmenlerin itibarsızlaştırılmasının bu protokolde de kendisini gösterdiğini yapılmak istenenin eğitimin özele peşkeş çekilmesi olduğunu savundu.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcilise protokolü siyasi dayatma olarak nitelendirdi.

BASIN-SEN Başkanı Ali Kişmir ise son günlerde kamuoyunu meşgul eden “Tiyatro konusuna değinerek yasakçı zihniyete karşı olduklarını belirtti.

DB/BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,6889
  5,6991
  0%
  6,2847
  6,2960
  0%
  7,1166
  7,1537