Satranç şampiyonları belirlendi

Salı 10 Aralık 2019

2020 KKTC Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 6, 7 ve 8 Aralık tarihlerinde Acapulco Otel’de 24 kategoride 7-18 yaş arası toplam 239 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın 6 Aralık’ta açılışını yaptığı turnuva 3 gün boyunca şölen havasında sürdü. Turnuvanın direktörlüğünü Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Tolgar ve Ahmet Aslım üstlenirken, Hüseyin Yeten, Havva Doğan, Aliye Osum, Tolga Öztürk, Haluk Ramon Serhun, Meltem Akbaş Bitirim, Osman Şeker, Buğra Beyaz, Gül Şeb, Muzaffer Ermemiş, Yücel Ünsaç, Erdoğan Barışsever, Şahin Şahmaran, Damla Boşnak ve Perihan Akyürek de hakemlik görevlerini büyük bir özveri ile yürüttüler. Bu büyük organizasyonun yapılması için katkı sağlayan sponsorumuz Türkiye İş Bankası’na, emek veren tüm görevlilere, sporculara, antrenörlere ve ailelere Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu olarak minnettarız.

Şampiyonlarımız Ve Dereceye Giren Sporcularımız:
18 Yaş Genel Kategorisi
1. Adman Devran Tolon – Yakın Doğu Üniversitesi Sgk
2. Hasan Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
3. Mert Altay – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
18 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Ayten Candan Ağdelen – Bireysel
2. Yağmur Aytaçoğlu – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Güliz Bitirim – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
17 Yaş Genel Kategorisi
1. Ata Atasoy – Çanakkale Satranç Kalesi
2. Emircan Sarı – Dumlupınar Satranç Akademi
3. Mustafa Soler – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
4. Barış Ali Ömer – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
5. Berke Demir – Dumlupınar Satranç Akademi

17 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Ayşen Sağlamer – Dumlupınar Satranç Akademi
2. Deren Kalfaoğlu – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Gülşen Oylum – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
4. Demet Kansu – Gümüş At Satranç Derneği
5. İlayda Muk – Dumlupınar Satranç Akademi

16 Yaş Genel Kategorisi
1. Görkem Yalovalı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
2. Kaymak Karel Faiz – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Tuncay Sultanzade – Doğa Satranç Akademisi
4. Asrın Ataben – Gümüş At Satranç Derneği
5. Çağrı Kaçmaz – Dumlupınar Satranç Akademi

16 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Selay Kesen – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
2. Göksu Sungurtekin – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Tuğçe Mustafaoğulları – Bemsa Kültür Sanat Ve Spor Derneği
4. Sudenur Karakuş – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
5. İzem Üstüner – Ted Kuzey Kıbrıs Koleji
5. İle Eş Puanla Nermin Melisa Paşa – Bemsa Kültür Sanat Ve Spor Derneği

15 Yaş Genel Kategorisi
1. Kayra Çerçi – Dumlupınar Satranç Akademi
2. Deniz Evram – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Ufuk Tarman – Dumlupınar Satranç Akademi
4. Gürhan Savant – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
5. Levent Süleymanoğluları – Altın Piyon Satranç Derneği

15 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Hatice Filo – Dumlupınar Satranç Akademi
2. Özgü Öykener – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Yasmin Daboul – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
4. Dilan Direkci – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
4. Sıla Şerife Yılmabaşar – Göçmenköy İdman Yurdu

14 Yaş Genel Kategorisi
1. Kadir Efe Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi
2. Kemal Yıldırım – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Ali Genç – Yakın Doğu Üniversitesi Sgk
4. Ali Doğan Nay – Doğa Satranç Akademisi
5. Ali Karakuş – Çanakkale Sk Satranç Kalesi

14 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Eylül Güneş – Beyarmudu Belediyesi
2. Defne Öz – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
3. Meryem Kılıçoğlu – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
4. Çilen Ermetal – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
5. Zehra Ece Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi

13 Yaş Genel Kategorisi
1. Ahmet Kader Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
2. Berk Nay – Doğa Satranç Akademisi
3. Mehmet Direkci – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
4. Berkay Demir – Dumlupınar Satranç Akademi
5. Erol Azmi Feramezoğlu – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
5. İle Eş Puanla Utku Ümiter

13 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Alara Küçük – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
2. Nehir Aslantürk – Gümüş At Satranç Derneği
3. Gülal Saral – Dumlupınar Satranç Akademi
4. Ezgi Soler – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği

12 Yaş Genel Kategorisi
1. Gökhan Şeker – Dumlupınar Satranç Akademi
2. Kağan Semaay – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Tuğra İstillozlu – Doğa Satranç Akademisi
4. Mertcan Lisani – Altın Piyon Satranç Derneği
5. Ege Uyal – Lefkoşa Satranç Derneği

12 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Derin Boztuna – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
2. Vera Binatlılı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
3. Sahra Bakkaloğlu – Altın Piyon Satranç Derneği
4. Ecem Kapısız – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
5. Ela Savant – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği

11 Yaş Genel Kategorisi
1. Tuğra Vurana – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Emir Tumburi – Doğa Satranç Akademisi
3. Doğan Ege Ermemiş – Dumlupınar Satranç Akademi
4. Tamay İrfanoğlu – Altın Piyon Satranç Derneği
5. Doruk Akın – Doğa Satranç Akademisi

11 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Larin Döveç – Altın Piyon Satranç Derneği
2. Selin Karakaya – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Huriye Naz Sakallı – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
4. Buse Fegan – Altın Piyon Satranç Derneği
5. Melin Soyer – Altın Piyon Satranç Derneği

10 Yaş Genel Kategorisi
1. Doruk Dolu – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
2. Arda Köle – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Mehmet Şaban – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
4. Bertuğ İlgililer – Lefkoşa Satranç Derneği
5. Doruk Boyacıgil – Dumlupınar Satranç Akademi
5. İle Eş Puanla Adem Mertgöz
10 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Destina Çınay Çıka – Altın Piyon Satranç Derneği
2. Ada Şahin – Altın Piyon Satranç Derneği
3. Masal Tolgar – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
4. Dide Akgün – Doğa Satranç Akademisi
5. Akasya Eskiköy – Gümüş At Satranç Derneği
5. İle Eş Puanla Derin Adalıer – Dumlupınar Satranç Akademi
9 Yaş Genel Kategorisi
1. Emre Şeb – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
2. Asrın Özer – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
3. İsmail Eren Midem – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
4. Çağan Tokmak – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
5. Serbay Zengi – Lefkoşa Satranç Derneği
9 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Ezgi Dimililer – Lefkoşa Satranç Derneği
2. Hayal Arslan – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Masal Oğuz – Gümüş At Satranç Derneği
4. Arzu Valentına Gül – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
5. Ezgi Zekai – Lefkoşa Satranç Derneği
5. İle Eş Puanla Suzan Sakallı – Göçmenköy İdman Yurdu
5. İle Eş Puanla Zeynep Dereboylu – Dumlupınar Satranç Akademi
5. İle Eş Puanla Azra Göksan – Doğa Satranç Akademisi
8 Yaş Genel Kategorisi
1. Ali Canel Midem – Çanakkale Sk Satranç Kalesi
2. Hasan Alaz Şimşekatan – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
3. Kıvanç Potak – Doğa Satranç Akademisi
4. Doruk Pekrioğlu – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
5. Baran Başaran – Lefkoşa Satranç Derneği
5. İle Eş Puanla Uzay Sayan – Altın Piyon Satranç Derneği
8 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Esma Deniz Sencer – Doğa Satranç Akademisi
2. Alvin Kahraman – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Talya Şenol – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
4. Refika Gökyay – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
5. Beren Başaran – Lefkoşa Satranç Derneği
5. İle Eş Puanla Yağmur Sarıyar – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
5. İle Eş Puanla Laden Öz – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
7 Yaş Genel Kategorisi
1. Deniz Kaan Kutlay – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
2. Arhan Satılmış – Lefkoşa Satranç Derneği
3. Muhammet Emir Kaya – Lefkoşa Satranç Derneği
4. Yusuf Ali Yenen – Lefkoşa Satranç Derneği
5. Aziz Ezdaş – Güzelyurt Satranç Kalesi Derneği
7 Yaş Kızlar Kategorisi
1. Eylül Çağmel – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
2. Lal Duru Ekşici – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği
3. Aslin Döveç – Altın Piyon Satranç Derneği
4. Alya Karatepe – Altın Piyon Satranç Derneği
5. İlkim Çalışkan – Şah-Mat Satranç Ve Kültür Derneği

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
  • ACİL TELEFONLAR

    Yangın 199
    Polis İmdat 155
    Orman Yangını 177
    Acil Sağlık 112
    Sahil Güvenlik 158
    Meteoroloji 166
  • NÖBETÇİ ECZANELER

  • DÖVİZ KURLARI

    1.49%
    7,2661
    7,2792
    1.27%
    8,5939
    8,6093
    0.95%
    9,4985
    9,5480
  • KKTC Hava Durumu

    KKTCBugünYarın
    Lefkoşa 41/22° 41/22°
    Girne 33/27° 35/27°
    Mağusa 35/25° 35/25°
    İskele 31/26° 33/26°
    Güzelyurt 35/23° 37/23°
    Lefke 31/26° 34/26°