Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI BERLİN GÖRÜŞMESİ SONUÇLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI TAMAMLADI. CUMHURBAŞKANI AKINCI BUGÜN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE İLE LİBYA ARASINDA DENİZ YETKİ ALANLARININ SINIRLARININ DARALTILMASINA YÖNELİK ANLAŞMA RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI. TÜRKİYE ANLAŞMAYI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’E GÖNDERDİ. GELİŞMELERİ DUYURAN TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, DOĞU AKDENİZ’DE YUNANİSTAN VE GÜNEY KIBRIS’IN OYUNUN BOZULDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN MUTABAKATIN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ BİR HARİTAYA SEBEBİYET VERDİĞİNİ SÖYLEDİ. BAŞBAKAN TATAR, İMZALANAN ANLAŞMANIN SÖZ KONUSU BÖLGELERDE BULUNABİLECEK OLAN ZENGİNLİKLERDEN KIBRIS TÜRK HALKININ DA YARARLANMASI AMACIYLA YAPILACAK HAK MÜCADELESİNDE ÖNEMLİ BİR POZİSYONDA OLDUĞUNU KAYDETTİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DA, DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELERLE İLGİLİ, "BİZ KİMSEYLE SAVAŞMAK İSTEMİYORUZ AMA GEMİLERİMİ KORUMAM GEREKİYORSA DA GEREKEN ÖNLEMLER NEYSE BUNLARI ALIRIM" DEDİ.
-www.brtk.net-
LİBYA DEVLET YÜKSEK KONSEYİ BAŞKANI HALİD EL-MİŞRİ, YUNANİSTAN’IN, LİBYA'NIN ATİNA BÜYÜKELÇİSİ'Nİ SINIR DIŞI ETME KARARINA TEPKİ GÖSTERDİ. EL-MİŞRİ: YUNANİSTAN'IN KARARI DİPLOMATİK EŞKIYALIK
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, GÜNEY’DEN KKTC’YE ALIŞVERİŞ İÇİN GEÇİŞLERDEN RAHATSIZLIK DUYAN RUM YÖNETİMİ’NİN TÜRK TARAFININ EKONOMİSİNE BALTA VURMAK İÇİN RUM TEMSİLCİLER MECLİSİ’NE YASA TASARISI GÖTÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
KITOB VE KTSO, ‘TURİZM SEKTÖRÜNDE YERLİ ÜRETİMİN ARTIRILMASI ETKİNLİĞİ’ GERÇEKLEŞTİRDİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
-www.brtk.net-
VAKIFLAR İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM BENTER, KAPALI MARAŞ'IN TAMAMININ VAKIF MALI OLDUĞUNU BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
TIP-İŞ KADROLU İSTİHDAM ÇAĞRISI YAPTI. SENDİKA, HEKİM EKSİKLİĞİNİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİ UYARISINDA BULUNDU
-www.brtk.net-
KARŞIYAKALI VATANDAŞLAR VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ, YETERLİ AYDINLATMANIN OLMAMASI NEDENİYLE SIK SIK TRAFİK KAZALARININ MEYDANA GELDİĞİ KARŞIYAKA-GİRNE ANAYOLU ÜZERİNDEKİ KARŞIYAKA ÖZGÜRLÜK CADDESİ’NİN AYDINLATILMASI TALEBİYLE EYLEM YAPTI.
-www.brtk.net-
EMEKLİ BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI VE TMT KOMUTANLARINDAN ÖZER KUTBİTTİN HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-

Saner:Popülizm değil,sonuç odaklı çalışmalara bakalım

Çarşamba 9 Ekim 2019

BRT’de yayınlanan Birinci Boyut programına konuk olan UBP Genel Sekreteri Ersan Saner,topluma verdikleri mesajlarda, açıklamalarda gösterdikleri özeni hükümet ortaklarından da beklediklerini ifade etti.

Halkın Partisi’nin siyasetin dilini değiştirdiği söylemlerine ilişkin bir soruya UBP Genel Sekreteri Saner, Halkın Partisi milletvekillerinin ağızlarından çıkan lafları kulaklarının duymasının iyi olacağını söyledi.

Saner, “Halkın Partisi bizim şuanda hükümet ortağımız yalnız ağızlarından çıkan lafları kulakları duyarsa iyi olur diye düşünüyorum. Siyasetin dilini değiştirip, değiştirmemek bir tek zamanlama farkı ise bence bu Halkın Partisi’nin yapmış olduğu bir olay değil. Özgürgün ile ilgili özel komite üç partinin milletvekillerinden oluşmuştur. Sadece burdan kendilerine pay çıkarmalarının ne kadar doğru olacağını ben sadece halkın takdirine bırakıyorum. Ama yapmış oldukları açıklamalarda topluma verdikleri mesajda benim gösterdiğim özeni onların da göstermesini bekliyorum.Kendilerine artı sağlamak için popülizm yapmak sadece ve sadece halkın size destek vermesi ile mümkündür. Bu popülizmi yaparsınız ama halk size ne kadar değer veriyor ona bakacaksınız. Kamuoyu yoklamasını biz yaptırmadık ama yaptıran karşı taraflar olsa da UBP’nin gücünü görüyor. UBP süreci 21 milletvekili çıkarken de HP’nin bu söylevleri var iken biz bu yetkiyi alıp çıktık” dedi.

Yeniden Doğuş Partisi’nin hazırladığı mini anayasa paketi ve DP ile YDP’nin Meclis çatısı altında birlikte çalışma yapma girişimine yönelik bir soruya ise Ersan Saner şu yanıtı verdi:

“YDP, DP ile birlikte ama özellikle YDP sayın başkanları vasıtasıyla şov yapmaya devam ediyor.Allah aşkına hangi Anayasa paketinden bahsediyor. Söylediklerinin hepsi 2014’de bu Meclis’te benim de üyesi olduğum anayasanın yeniden düzenlenmesindeki 10-13 maddeden 5 tanesini aldı copy pase yaptı getirdi, Meclis’e verdi.Bir tane başka değişiklik yok. Ne önerisidir senin yaptığın? Kırk dervişiz birbirimizi bilmişiz, sen copy pase yaparken bile beceremeyecen ondan sonra çıkacan halka benim yaptığım anayasa değişikliği. Hepsi Meclis’nin arşivlerinde vardır. Eksik de kelimelendirdiyse gitsin ordan tamamlasın. Bak ilgili başkana adreste gösteriyorum. Bunlar bu dönemlerde popülizm yapma adına atılan adımlardır. Artık bu işleri bırakalım, halk kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Sonuç odaklı çalışmalara bakalım”.

UBP Genel Sekreteri Saner, kendilerine benzemek isteyen partileri şefkatle kucaklayacaklarını ve toplumdaki tüm renkleri sevdiklerini söyledi.
Saner, YDP’nin Meclis’te grubu olmadığından komitelerde üyesinin bulunmadığını ancak hiç bir zaman herhangi bir komiteye katılıp, görüş dahi ortaya koymadığına da dikkati çekti.

Ersan Saner, “Bu kadar cesaretiniz varsa, bu ülkeyi seviyorsanız sizi komitelerde de göreve bekliyoruz. Grubunuz olması şart değil. Özellikle AB Uyum Çalışmaları Komitesi Başkanlığını yürütüyorum ve çağrı yapıyorum. Gıda ile ilgili şuan yürüttüğümüz yasa tasarısına ilişkin YDP ile DP’nin önerisini dört gözle bekliyorum”dedi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın UBP’den bazı kişilerin partilerine başvurduğu yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Saner şu yanıtı verdi:

“Zaten YDP Genel Başkanı başka nerden üye çalmak için gece yatıp dua edecek. Sayın Başkan hala daha bunu düşünebilir ama benim elimde de YDP’den istifa edip bize katılmak için başvurular var. Şimdi üyelik süreci ile ilgili çok iyi bir komite kurduk. Nasıl üye yazdıklarını da çok iyi biliyorum. Ama ben bu tip polemiklere asla girmeyeceğim. Benim de elimde ordan bu tarafa geçmek için çok dilekçe olduğunu söyleyebilirim.Şuan itibarıyla üyeliklere bir başlayalım en az 2000-30000 müracaat daha kapıda bekliyor. Biz yolumuzda kararlılıkla yürüyeceğiz, bizi çekiştirenler sadece izlemeye devam etsinler”.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7479
  5,7582
  0%
  6,3805
  6,3920
  0%
  7,5397
  7,5790