Son Haberler
YAĞIŞLI HAVA... YAĞIŞLI HAVA ÜLKE GENELİNDE ETKİLİ OLUYOR
-www.brtk.net-
MECLİS GENEL KURULU... CUMHURİYET MECLİSİNDE BUGÜN GÜNCEL KONUŞMALAR ÇERÇEVESİNDE ÜLKE SORUNLARI GÜNDEME GETİRİLDİ
-www.brtk.net-
YÖDAK... CUMHURBAŞKANI AKINCI, SON ZAMANLARDA YÖDAK’IN KAPATILMASI YA DA SİYASİ İRADEYE TABİ KILINMASINA DÖNÜK DÜŞÜNCELERİN SESLENDİRİLMEYE BAŞLANMASINDAN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI DİLE GETİRDİ
-www.brtk.net-
TATAR’IN ANAMUR ZİYARETİ... BAŞBAKAN TATAR, ANAMUR’DA ALAKÖPRÜ BARAJI VE HİDROELEKTRİK SANTRALİNDE İNCELEMELERDE BULUNACAK
-www.brtk.net-
ÜLKE TURİZMİ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL, GİRNE ANTİK LİMAN İHALESİ'NİN GELECEK HAFTA AÇILACAĞINI SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
ELEKTRİK KESİNTİSİ... İSKELE’YE BAĞLI BAZI YERLEŞİM BİRİMLERİNDE YARIN 5 BUÇUK SAAT ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANACAK
-www.brtk.net-
YOL KAPALI... GAZİMAĞUSA - KARPAZ ANAYOLU’NUN YARKÖY KAVŞAĞI İLE ERGAZİ KAVŞAĞI ARASINDA KALAN KISMI YARIN VE PERŞEMBE GÜNLERİ 12:00 - 18:00 SAATLERİ ARASINDA TRAFİK AKIŞINA KAPALI OLACAK
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşılarıyla ilgili açıklama

Perşembe 10 Ekim 2019

Sağlık Bakanlığı, grip aşısı konusunda gerekli tüm adımların atılmış olduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir gecikme yaşanmadığı belirtilerek, grip aşısının Ekim ayının sonuna doğru Kasım başında yapılabileceği kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yazılı açıklamasında, ülkeye ilaç ve aşı ihtiyaçlarının Türkiye üzerinden temin edildiği ve bu yılki grip aşılarının henüz Türkiye’ye ithal edilmediği belirtildi.
Aşılar geldikten sonra analizlerinin yapılacağı ve sonra piyasaya dağıtılacağı kaydedilen açıklamada, aşıların ülkemize 18 Ekim tarihinde gelmesinin beklendiği ifade edildi.,
Sağlık Bakanlığı’nın açıklaması şöyle;
Sağlık Bakanlığı, son günlerde basında yer alan grip aşıları konusunda çıkan haberler ve bu aşıları yaptırması gerekli görülen risk guruplarında yersiz bir endişe oluşmaması adına açıklama yapma ve kamuoyunu aydınlatma gereği duymuştur.

Sağlık Bakanlığı grip aşısı konusunda gerekli tüm adımları atmıştır. Aşının talebi konusunda bir gecikme yaşanmamış, aynı zamanda grip aşısı ekim ayının sonuna doğru kasım başında yapılabilmektedir.

Ülkemize ilaç ve aşı ihtiyaçları Türkiye üzerinden temin edilmektedir. Bu yılki grip aşıları da henüz Türkiye’ye ithal edilmemiştir.Aşılar geldikten sonra analizleri yapılacak ve sonra piyasaya dağıtılacaktır.İlgili firmanın ithalatının yarın gerçekleşmesi beklenmektedir. Aşıların Türkiye’ye ithalatına müteakip 15 Ekim tarihinde Türkiye içerisinde dağıtımı başlayacak olup, ülkemize de18 Ekim tarihinde intikali beklenmektedir.

Her sene risk gurubundaki hastaların aşılandığı gibi bu sene de risk gurubundaki hastalar aşılanacaktır.

Kamuoyuna Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Koruyucu Hekimlik ve Halk Sağlığı birimininde, kış dönemi öncesi, özellikle risk grubunda bulunan kişilerin grip aşısı yaptırması önerisinde bulunduğunu, grip aşısının prensipte, 6 aylık ve üzeri yaş grubundan yaptırmak isteyen herkese yıllık olarak kasım ayında uygulandığını söylediğini hatırlatmak isteriz.
Halkımız rahat olsun, Sağlık Bakanlığı grip aşısı ve sağlıkla ilgilitümkonularda gerekli adımları atmıştır. Aşı konusunda bir gecikme yaşanmamış, grip aşısı ekim ayının sonuna doğru kasım başında yapılabilmektedir.

BRT/mail

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.31%
  5,8303
  5,8408
  0.12%
  6,4969
  6,5086
  0.1%
  7,5349
  7,5742