Son Haberler
TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA BİR ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ HATTI KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ, DOĞU AKDENİZ’DE KKTC HALKININ ÇIKARLARINI KORUMA HEDEFİNİ DE İÇEREN SONDAJ FAALİYETLERİNİN DEVAM EDECEĞİNİ VURGULADI
-www.brtk.net-
1963-1974 DÖNEMİNDEKİ ÇATIŞMALARDA ŞEHİT OLAN OZANKÖY ŞEHİTLERİ BUGÜN OZANKÖY ŞEHİTLER ANITI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE ANILDI
-www.brtk.net-
MERHUM POLİTİKACILAR ÖZKER ÖZGÜR VE SALİH MİROĞLU 14’ÜNCÜ ÖLÜM YILDÖNÜMLERİNDE LEFKOŞA KABRİSTANLIĞI’NDAKİ KABİRLERİ BAŞINDA DÜZENLENEN TÖRENLERLE ANILDI.
-www.brtk.net-
EDİRNE, MUŞ, BALIKESİR VE ŞIRNAK’TAKİ TOPLAM 354 KIBRIS GAZİSİNE "MİLLİ MÜCADELE MADALYASI VE BERATI" VERİLDİ
-www.brtk.net-
EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY AVRUPA KOBİ HAFTASI ÇERÇEVESİNDE BEDESTEN’DE DÜZENLENEN İNOVASYON SEMİNERİNDE KONUŞTU. TAÇOY: AMBARGOLARI VE İZOLASYONLARI AŞABİLMEK İÇİN TEKNOLOJİ İYİ KULLANILMALI
-www.brtk.net-
TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NIN DERELERİN ISLAHI, TAŞKINLARIN YOL AÇTIĞI ZARARLARIN GİDERİLMESİNE YÖNELİK BAŞLATMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.
-www.brtk.net-
MECLİS EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİNİ BUGÜN DE SÜRDÜRECEK.
-www.brtk.net-
MEHMETÇİK BELEDİYESİ ZABITA BİRİMİ’NE AİT ARACA YERLEŞTİRİLEN KAMERA İLE ÇÖP ATANLARI TESPİT ETMEYE BAŞLADI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda eylem

Salı 23 Eylül 2014

Dipkarpaz’da Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda eylem vardı.

Okul Aile Birliği, veli ve öğrenciler; okulda, müdür, müdür muavini ve 15 öğretmen eksikliği bulunduğu gerekçesiyle eylem yaptı.

Eyleme, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) da destek verdi.

Eylem sırasında Okul Aile Birliği adına konuşan As Başkanı İzzet Duran, “okulda hiç öğretmen yok, bu bizim çocuklarımızın kaderi değildir” dedi.

Duran, okulda yaşanan sorunun biran önce giderilmesi gerektiğini, aksi takdirde çocuklarını okula göndermeyeceklerini ifade etti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel de bir okulun açılamamasının çok ciddi bir mesele olduğunu söyledi.

Konuşmasında Milli Eğitim Bakanı’nı da eleştiren Gökçebel, birçok okulda öğretmen eksikliği bulunduğunu savundu.

Gökçebel, 18 kadrosu bulunan Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nda ise sadece 4 öğretmen olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları da, Karpaz’da yaşanan sıkıntıları çok iyi bildiğini kaydederek, eyleme destek verdiğini çünkü çocukların en iyi şekilde eğitim almaya hakkı olduğunu belirtti.

Konuşmasında Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı da eleştiren Hamzaoğulları, Dipkarpaz’a atanan öğretmenin, bölgeye dahi gelmeden naklini aldırdığını, bu nedenle de öğretmen eksikliği sorununun yaşandığını belirtti.

Nakil Tüzüğü’nün değişmesi ve bölgeye nakli çıkan öğretmenin en az 3 yıl bölgede kalması gerektiğini söyleyen Hamzaoğulları, sendikanın sadece öğretmenlerin haklarını değil öğrencilerin haklarını da koruması gerektiğini ifade etti.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun da, Dipkarpaz halkının her zaman mağdur olduğunu kaydederek, sorunun giderilmemesi halinde daha geniş çaplı eylem yapacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Sendika’yı eleştiren Biray Hamzaoğulları ile Tahir Gökçebel arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Eylemle ilgili BRT’ye konuşan Dipkarpaz’daki işsiz öğretmenler de, söz konusu okulda ücret almadan eğitim vermeye hazır olduklarını söyledi.

Öğrenciler de, okuldaki sorunların biran önce çözülmesini ve ders başı yapmak istediklerini ifade ettiler.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.12%
  5,6896
  5,6998
  0.03%
  6,3047
  6,3161
  0.15%
  7,3497
  7,3880