Son Haberler
TATAR İSTANBUL’A GIDIYOR…BAŞBAKAN TATAR İSTANBUL’DA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERLE BIR ARAYA GELECEK BAŞBAKAN, PERŞEMBE GÜNÜ FOXTV KIBRIS ÖZEL YAYININA KATILACAK
-www.brtk.net-
KURTULMUŞ’TAN AB’YE YANIT….AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ, DOĞU AKDENİZ'DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİNE İLİŞKİN, "AVRUPA'DAN VE BATI'DAN YÜKSELEN SESLERE HİÇBİR ŞEKİLDE İTİBAR ETMEDİKLERİNİ BELİRTİ.
-www.brtk.net-
TÜRKIYE AKDENIZ’DE TATBIKAT YAPIYOR..TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DE TATBİKAT YAPIYOR. DOĞU AKDENİZ-2019 DAVET TATBİKATI’NIN, ŞU ANA KADAR İCRA EDİLEN DOĞU AKDENİZ TATBİKATLARI İÇERİSİNDE EN YÜKSEK KATILIM SEVİYESİNE SAHİP TATBİKAT OLDUĞU KAYDEDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU....BAKANLAR KURULU BAŞBAKAN ERSİN TATAR BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI
-www.brtk.net-
BÜTÇE MARATONU BAŞLADI …EKONOMİ, MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİNE BUGÜN BAŞLADI BÜTÇENİN SUNUMUNU YAPAN MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, HEDEFLERİNİN EKONOMİNİN BÜYÜME POTANSİYELİNİ GÜÇLENDİRMEK VE HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
AKACAN DAVASI ....GİRNE AĞIR CEZA MAHKEMESİ,İŞ İNSANI BULUT AKACAN VE KORUMALARINA 2’ŞER YIL HAPİSKARARI ALDI.
-www.brtk.net-
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ARASINDA KALİFİYE İŞ GÜCÜNE YÖNELİK PROTOKOLÜ İMZALANDI BARIŞ PINARI HAREKATI….AKPARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELEN TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE’NİN BARIŞ PINARI HARELKATIYLA, 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKATINDA OLDUĞU GİBİ BÖLGEYE HUZUR GETİRDİĞİNİSÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TAÇOY’UN KABULÜ....EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY, ODTÜ KALTEV VE MERSİN TEKNOPARK HEYETLERİNİ KABUL EDEREK GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE KKTC’DE TEKNOPARK KONUSUNUN GELİŞİMİ ELE ALINDI.
-www.brtk.net-
ELSEN’DEN GREV AÇIKLAMASI.....EL- SEN 6 EYLÜL’DE ASKIYA ALDIĞI SÜRESİZ GREVİ HÜKÜMETİN SENDİKA İLE İMZALADIĞI PROTOKOLE UYMAMASI NEDENİYLE KALDIRDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TRAFIK GÜVENLIK SISTEMI ..BİR GRUP SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, TRAFİK SİSTEMİNİN BİR AN ÖNCE TOPLUMUN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE REFAHINA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİNDE BULUNDU
-www.brtk.net-

Polisiye olaylar (25.10.2019)

Cuma 25 Ekim 2019

Yeniboğaziçi’nde ormanlık alan içerisinde kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufundan iki kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre;

24.10.2019 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde ormanlık alan içerisinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu,  İ.D. (E-32)’nin kullanımında bulunan araçta yolcu olarak bulunan B.L.(K-33) polis fark etmesi üzerine tasarrufunda bulunan yaklaşık 11 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığı tespit edilmiştir. Akabinde bahse konu araçta yapılan aramda yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 1. 24.10.2019 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, Gazimağusa’da İ.R.İ.A. (E-20)’nın kalmakta olduğu yurt odasında polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 2 gram ağırlığında tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
 1. 24.10.2019 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Yeniboğaziçi’nden Gazimağusa istikametine doğru seyreden O.K.(E-25)’nin kullanımında bulunan araç Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulmak istemesi üzerine araçta yolcu olarak bulunan T.C.A.(E-26)’nın tasarrufunda bulundurduğu, toplam 3 gr ağırlığında,içerisinde  hintkeneviri yağı türü uyuşturucu madde bulunan paketleri yol kenarına atarak olay yerinden kaçmışlardır.

Akabinde söz konusu araç durdurularak içerisinde yapılan aramada, içerisinde yaklaşık 1 gr hintkeneviri yağı türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan cam şişe, bir adet elektronik sigara ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu yağı olduğuna inanılan cam şişe bulunarak emare olarak alınmıştır.  Bahse konu şahıslar ile yine araçta yolcu olarak bulunan A.T. (K-20) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK
Mayıs 2018 ve Eylül 2019 tarihleri arasında, Girne’de Ayçin AKYILDIZ (K-52) kendisine mal sahibi tarafından verilen vekaletname ile toplam 19 adet daireye ait toplam 257,738 TL tutarındaki kira bedellerini mal sahibine vermek üzere tahsil ettiği ancak mal sahibine teslim çaldığı tespit edilmiştir.  Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR VE CİDDİ DARP
24.10.2019 tarihinde, saat 20.30 sıralarında, Haspolat’ta K.Ç.(E-44) aralarında alacak verecek meselesi bulunan Muhammad TOQEER’i aracı ile bahse konu yere getiren Mustafa ŞENPINAR’i ciddi şekilde darp ettikten sonra, olay yerinden koşarak kaçmaya çalışan Muhammad TOQEER’i de yakalamak için itip yere düşürdüğü sırada bulun kemiğinin kırmasına sebep olmuştur. Bahse konu  şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen A.A. (E-35) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YARALAMA
25.10.2019 tarihinde, sat 03:30 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir eğlence mekanında, C.B. (E-23), 124 promil alkollü içki tesiri altında olduğu bir sırada, aralarında çıkan tartışma sonucunda Ercan BÜLBÜL’ün yüzüne  tasarrufunda bulunan içki bardağı ile vurmak suretiyle adı edileni yüzünün çeşitli yerlerinden yaralamıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup,  soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

25.10.2019 tarihinde, saat 09.00 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde İstiklal Caddesi Döveç Apartmanı Daire 3’de Sedef  SUNALP’in kalmakta olduğu ikametgahın mutfak kısmında buzdolabının kısa devre yapması sonucu bir yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu 1 adet buzdolabı ve muhtelif eşyalar yanarak hasar meydana gelmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

DB/MAİL

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.41%
  5,7665
  5,7769
  0.27%
  6,3586
  6,3701
  0.64%
  7,3917
  7,4302