Son Haberler
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, KIBRISLI TÜRKLERİN YAŞADIKLARI BUNCA ACI DENEYİMDEN SONRA ÖZGÜRLÜKLERİNİN, ÖZGÜNLÜKLERİNİN, EŞİTLİKLERİNİN VE GÜVENLİKLERİNİN TEHDİT ALTINA ALINMASINA ASLA RAZI OLMAYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
KKTC’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KIBRIS TÜRK HALKININ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN KABRİNİN BULUNDUĞU ANITTEPE’DE VE KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI’NDAKİ İNŞAAT NEDENİYLE TMT ANITI’NDA TÖREN YAPILDI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE YARIN DA TÖREN VE ETKİNLİKLER YAPILACAK.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TARİHİ VE AHDİ YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ ÇERÇEVESİNDE KKTC BAYRAĞININ KARADA DENİZDE VE GÖKDE GURURLA DALGALANMASI İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TÖREN VE ETKİNLİKLERE KATILMAK ÜZERE BERABERİNDEKİ HEYETLE BU AKŞAM KKTC’YE GELDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR VİDEO PAYLAŞTI.
-www.brtk.net-
15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI ÇERÇEVESİNDE LEFKOŞA’DA CUMHURİYET KORTEJİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
SONDAJ GEMISI, KKTC ADINA SONDAJ ÇALIŞMALARI YÜRÜTMEK IÇIN YENIDEN KIBRIS AÇIKLARINA GELEN FATIH SONDAJ GEMISI, 23 ŞUBAT 2020 TARIHINE KADAR KARPAZ AÇIKLARINDA SONDAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTIRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ EKONOMİ, MALİYE, BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK BÜTÇELERİNİ OYÇOKLUĞU İLE KABUL ETTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI MÜSTEŞARI HÜDAOĞLU: CUMHURBAŞKANLIĞI 2020 YILINDA DA BÜTÇESİNİ EN ETKİN VE VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMAYA ÇALIŞACAK
-www.brtk.net-
KTAMS’IN 63’ÜNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA SENDİKA LOKALİNDE ETKİNLİK YAPILDI.
-www.brtk.net-
HASPOLAT KAVŞAĞI VE BAĞLANTI YOLLARINDA BAKIM, ONARIM ÇALIŞMALARI YAPILACAK OLMASI NEDENİYLE CUMARTESİDEN İTİBAREN ÇALIŞMALAR SÜRESİNCE TRAFİK TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK VERİLECEK.
-www.brtk.net-
METEOROLOJI DAIRESI BU GECE YARISINDAN CUMARTESI SAAT 10.00’A KADAR OLAN SÜRE IÇIN KUVVETLI GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI YAPTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Pilli’den KTAMS’ın basın açıklaması ve eylemine yanıt

Cuma 8 Kasım 2019

Sağlık Bakanı Ali Pilli sendikaların asli görevinin çalışanların hak ve adaletini savunmak olduğunu belirterek, kamu görevlisine yakışmayan davranışlar sergileyen bir kişinin hakkını haksız yere savunmak amacıyla bakanlık önüne siyah çelenk konmasını kabul etmediğini ifade etti.
Sağlık Bakanı Pilli bu sabah KTAMS’ın Bakanlık önüne siyah çelenk bırakmasına ve kendisinin antidemokratik ve keyfi uygulamalar yaptığına ilişkin iddialarda bulunmasına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Bakan Pilli açıklamasında şunları kaydetti:
“Asli kadrosu Yataklı Tedavi Kurumları Başhekimi olan Dr. Nil Ergün Eledağ, Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından vekaleten 25 Ocak 2019’da Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi olarak da görevlendirilmiştir.

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun vekaleten görevlendirmesine istinaden, 31.01.2019’dan itibaren Bakanlık tarafından 3 gün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde, 2 gün ise Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’nde görevlendirilmiştir. (Salı-Perşembe)

Bakanlık tarafından yapılan görevlendirmeye uymayarak, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’ndeki görevine gelmemiş, özellikle Müdür yokluğunda Daireyi ihmal ederek Dairedeki işlerin aksamasına sebebiyet vermiştir.
Dr. Nil Ergün Eledağ’ın izinli ve raporlu olduğu dönemde ek mesai çizelgesi doldurarak Devletten haksız yere maddi kazanç elde ettiği de tespit edilmiştir.
Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki tutum, davranış ve astları ile uyumsuz çalışmaları nedeniyle; Gazimağusa Devlet Hastanesi personeli Sağlık Bakanlığı’na defalarca şikâyete gelmiştir.
Sosyal medyada Sağlık Bakanı olarak şahsım aleyhine ‘Ali Pilli ve çetesi’ ifadesini kullanarak paylaşımyapmış, ayrıca Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yine şahsım aleyhinde gerek personel gerekse hastaların önünde çirkin ithamlarda bulunarak küfür etmiştir. Söz konusu küfürlere şahit olan personel bizzat şahsıma yazılı imzalı bilgi vermiştir.

Dr. Nil Ergün Eledağ, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki çalışma düzenini ve iş barışını bozduğu, çalışma huzurunu kaçırdığı nedeniyle, anılan hastanede sağlık hizmeti verilemeyecek duruma gelinmişti.
Ülkemizin en büyük ikinci Devlet hastanesi olan ve kalabalık bir nüfusa hizmet veren Gazimağusa Devlet Hastanesi’de, kamu yararı düşünülerek, gelinen noktada bu acil durumu düzeltmek amacıyla Bakanlığın müdahalesi elzem ve kaçınılmaz hale gelmişti.

Bu nedenle Bakanlık 25 Ekim, 2019 tarihinden itibaren, Dr. Nil Ergün Eledağ’ın mevzuatın kendisine yüklediği yükümlülükleri yerine getirmediği ve mevcut düzeni bozması nedeniyle, hakkında soruşturma açılmış ve üç ay süreyle görevinden uzaklaştırılması gerekli görülmüştür.
Buna paralel olarak Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yapılan değerlendirme sonucunda, 25 Ekim 2019 tarihinden itibaren Dr. Nil Ergün Eledağ’ın, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak vekaleten yapılan görevlendirmesine de son verilmiştir.

Bugün, bir sendikamız tarafından bakanlık önüne siyah çelenk bırakılmıştır. Asli görevi çalışanların hak ve adaletini savunmak olan Sendikaların, yukarıda anlatılan eylemleri gerçekleştiren ve bir kamu görevlisine yakışmayan davranışlar sergileyen bir kişinin hakkını haksız yere savunmak amacıyla Bakanlık önüne siyah çelenk koymasını yanlış bulduğumu ve kabul etmediğimi bilgilerinize getiririm.”

BRT/TAK

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.16%
  5,7573
  5,7676
  0.3%
  6,3395
  6,3509
  0.09%
  7,3847
  7,4232