Son Haberler
BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE DERİN FARKLILIKLAR VE AYRILIKLAR OLDUĞUNU SÖYLEYEREK, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ’NİN KENDİNİ ADANIN TEK SAHİBİ OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ ANCAK KIBRIS’TA İKİ EŞİT HALKIN OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, TC İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMA İLE YENİ BİR HARİTANIN ORTAYA ÇIKTIĞINI KAYDEDEREK, BU ANLAŞMA İLE KKTC’NİN DAHA DA ÖNEM KAZANDIĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
LİBYA ULUSLARARARASI TANINIRLIĞA SAHİP ULUSAL MUTABAKAT HÜKÜMETİ, TC İLE İMZALANAN İKİ MUHTIRANIN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, LİBYA MUTABAKATIYLA İLGİLİ OLARAK, "BU HİÇBİR ŞEKİLDE DİĞER ÜLKELERE KARŞI BİR TEHDİT, DİĞER ÜLKELERİN HAKKINA, HUKUKUNA TACİZ DEĞİLDİR" DEDİ.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR: KIBRIS BİZİM MİLLİ MESELEMİZ, BİZİM BUNDAN TAVİZ VERMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL.
-www.brtk.net-
TC İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI BUGÜN İMZALANIYOR
-www.brtk.net-
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSTANBUL’DA MEVKİDAŞI TÜRKİYE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Özersay:Sporun tüm dallarına eşit kaynak aktarılmalı

Perşembe 14 Kasım 2019

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen etkinliğe katıldı.

Özersay, etkinlikte yaptığı konuşmada, cumhuriyetin 36’ıncı kuruluş yıldönümünü bir cimnastik şöleni ile kutlamanın çok güzel bir fikir olduğunu söyledi.

Özersay, “burada çok güzel bir gurur var çok güzel bir görüntü var. Özellikle şunu söylemek istiyorum. KKTC 36 yıl önce kurulduğunda ben 10 yaşında idim
ve biz de o dönemde cimnastik yapmak için spor yapmak için çaba ortaya koyduk. Geçen yıla oranla önemli mesafeler katedildi ve daha çok yol katedilmesi gerektiğinin bilincindeyiz”dedi.

Çocuklara çok iyi imkanlar sunulması gerektiğinin bilincinde olduklarını ve şu anki imkanların yeterli olmadığını dile getiren Özersay, Kıbrıs Türk halkının çağdaş değerlerle ve Atatürk’ün ortaya koyduğu çağdaş, laik ve demokratik bir cumhuriyet ilkesi çerçevesinde kendi kendini yönetmesinin en önemli sembollerinden olan KKTC’nin yaşatılmasının herkesin görevi olduğunu vurguladı.

“Bugün bu görevin en büyük kısmı gençlerimize ve çozuklarımıza düşmektedir” diyen Özersay, çocukları ve gençlerin çok daha sağlıklı yetiştirilmesinin herkesin görevi olduğunu söyledi.

Spor için ayrılan kaynağın büyük bir bölümünün futbola ayrıldığına dikkati çeken Özersay, “futbol güzeldir ama kaynakların yarısı futbola yarısı da diğer spor aktivitelerine ayrılmalı. Önümüzdeki dönemde kaynakların bu şekilde kullanılması yönünde çabamızı ortaya koyacağız”dedi.

Özersay, cimnastikle ilgili diğer spor alanlarına katkının artırılması gerektiğinin bilincinde olduklarını ve önümüzdeki dönemde bu konuda gerekenin yapılması için çaba göstereceklerini söyledi.

Özersay sosyal medya hesabından da açıklama yaptı.

Özersay açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen ve çocuklarımızın yeteneklerini sergiledikleri şölende onları yalnız bırakmadık. Hükümetimiz adına yetenekli çocuklarımızın ve velilerinin yanındaydık. Bu alanda varolan eksikleri gidermek için daha fazla kaynak ayırmak zorunda olduğumuz aşikar. Başta federasyon Başkanı Hasan Sapsızoğlu’na ve organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür ediyorum”

DB/BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7479
  5,7582
  0%
  6,3805
  6,3920
  0%
  7,5397
  7,5790