Son Haberler
CUMHURBAŞKANI AKINCI, BUGÜN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELEREK, BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI TAMAMLAMIŞ OLACAK
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI TEKNİK KOMİTELER GENEL KOORDİNATÖRÜ MELTEM ONURKAN SAMANİ, BERLİN GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ. SAMANİ, “5’Lİ TOPLANTI MUHTEMELEN SEÇİM SONRASI GERÇEKLEŞECEKTİR”
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN MUTABAKATIN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ BİR HARİTAYA SEBEBİYET VERDİĞİNİ SÖYLEDİ BAŞBAKAN TATAR, İMZALANAN ANLAŞMANIN SÖZ KONUSU BÖLGELERDE BULUNABİLECEK OLAN ZENGİNLİKLERDEN KIBRIS TÜRK HALKININ DA YARARLANMASI AMACIYLA YAPILACAK HAK MÜCADELESİNDE ÖNEMLİ BİR POZİSYONDA OLDUĞUNU KAYDETTİ
-www.brtk.net-
YUNANİSTAN’IN LİBYA’NIN ATİNA BÜYÜKELÇİSİNİ SINIRDIŞI ETME KARARINA TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’NDAN TEPKİ GELDİ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, "BİR BÜYÜKELÇİNİN SINIR DIŞI EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ" VE “ADAM GİBİ İSTESELERDİ LİBYA DA BİZ DE İMZALANAN ZAPTI KENDİLERİNE VERİRDİK” İFADELERİNİ KULLANDI
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, POLİSİN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİNE YÖNELİK GEREKLİ GİRİŞİMLERİN BAŞLATILACAĞINI SÖYLEDİ BAŞBAKAN TATAR POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
GİRNE ANTİK LİMANDA DENİZE DÜŞEN 25 YAŞINDAKİ HALİL KARAKIZ’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI DALGIÇLAR DENİZE DÜŞEN HALİL KARAKIZ’IN CANSIZ BEDENİNİ MENDİREĞİN BATI KISMINDA KAYALAR ARASINDA SIKISMIŞ HALDE BULDU
-www.brtk.net-
7’NCİ KKTC ENGELSİZ BİLİŞİM GÜNLERİ BAŞLADI İKİ GÜN SÜRECEK ETKİNLİĞİN AÇILIŞINDA KONUŞAN BAŞBAKAN ERSİN TATAR, ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARI DESTEKLEDİKLERİNİ VURGULADI
-www.brtk.net-
ENGELLİ BİREYLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK VE SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİMLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK ADINA ÇALIŞMALAR YAPILIYOR SAĞLIK BAKANI ALİ PİLLİ, TRENYOLU POLİKLİNİĞİ’NDE ENGELLİ BİREYLERİN RANDEVU SİSTEMİNDEN ÖNCELİKLİ YARARLANMASINI SAĞLAYACAKLARINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
ULUSAL BİRLİK PARTİSİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI KENAN ÖRGEN, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ULUSAL BİRLİK PARTİSİNİN ADAYINI PARTİ MECLİSİ’NİN BELİRLEYECEĞİNİ İFADE ETTİ. ÖRGEN SAĞDA TEK ADAY ÇATISI ALTINDA BİRLEŞİP BİRFLEŞİLMEYECEĞİNE PARTİ YETKİLİ KURULLARININ KARAR VERECEĞİNİ İFADE ETTİ
-www.brtk.net-
GÖNYELİ ÇEMBERİ’NDE, YAĞIŞLI HAVA NEDENİYLE VERİLEN ARANIN ARDINDAN BAKIM, ONARIM VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR ÇALIŞMALAR NEDENİYLE TRAFİK DÜN AKŞAM SAAT 20.00’DEN İTİBAREN TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK SAĞLANIYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Özersay’dan açıklama

Salı 21 Nisan 2015

Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay basın toplantısı düzenleyerek seçim süreci ve sonrasını Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda değerlendirdi.

Siyasi anlamda hayatının ilk seçimini geçirdiğini ifade eden Özersay, en önemli rakibinin “acaba kazanma ihtimali var mı” sorusunun olduğunu söyledi. Özersay, “birkaç gün daha olsaydı belki sonuç daha da farklı olurdu” derken önemli bir başarı elde edildiğini kaydetti.

Kudret Özersay, tamamen bağımsız bir adayın da kazanabileceğini ispatladıklarını ifade ederek, toplumun özgüvenini yitirmeye başladığı bir ortamda ihtiyaç olan toplumsal başarıyı sağladıklarını belirtti.

“Demek ki isteyince, inanınca, çalışınca başarılı olunabiliniyor” diyen Özersay, “bize verilen oylar tepki oyu değildir. Bize verilen oylar bir vizyona verilen oylardır” dedi.

Özersay, hayatı boyunca ideolojilere de siyasi partilere de karşı olmadığını ifade ederek, sarsıntılı zor dönemlerden geçen toplumların ortak paydalarda birleşebileceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı’nın partilerüstü kalması gerektiğini vurgulayan Kudret Özersay, “bu kadar zamandır bunu anlamayan, anlamak istemeyen varsa, anlatmış olduk” dedi.

Özersay, ideolojik temelde insanları ayrıştıran, kamplara bölen olmadıklarını anlaratarak, ikilikler üzerinden bölen değil, partilerüstü birisine ihtiyaç olduğuna işaret ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay, “bazı kesimler bunu anlamadı, anlamak istemedi. Bazen de ayıp ettiler” dedi.

Özersay, zaman zaman görüş ve söylemleri ile analizlerinin kopyalandığına işaret ederek, “aldığımız sonuç mevcut partiler içinde temiz siyaseti savunan çok sayıda insan olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Aldığı oy oranı içinde sadece partisi olmayanların değil, partili olup da temiz siyaseti savunan çok sayıda kişinin de oyu bulunduğunu ifade eden Özersay, “mevcut partiler bu ülkeyi bu halleriyle bir yere götüremeyeceklerini umarım artık anlarlar” ifadesini kullandı.

Kudret Özersay, “seçime katılım maalesef çok düşük olmuştur. Biz bu seçime katılmamış olsaydık daha da çok düşük olurdu. Umarım ikinci turda bu oran daha da düşmez” dedi.

Düşük katılımlı bir ikinci turun seçilecek cumhurbaşkanının gücüne etki edeceğini belirten Özersay, cumhurbaşkanının siyasi meşruluğunun sorgulanmasının topluma fayda getirmeyeceğini söyledi.

Kudret Özersay, en çok merak edilen soruları ise “ne dediysem bütün sözlerimin arkasındayım” diyerek yanıtladı.

Önceden dile getirdiği üzere, siyasi parti kurmayacağını, başka birisinden gelecek müzakerecilik görevini kabul etmeyeceğini ve oy yönlendirmesi yapmayacağını vurgulayan Özersay, ikinci turda yarışacak iki adaya görüşme randevusunu “pazarlık yaptı” imajı yaratmamak adına basın toplantısı sonrasına verdiğini anlattı.

Özersay, iki adayla yapacağı görüşmeden sonra da görüşlerinin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Kudret Özersay, “aldığım oylar cebimde değil, çıkarıp birisine vermeyeceğim. Propaganda yaparken “siz seçin” dedik. Özersay’a oy verin bile demedim. Şimdi başkasına oy verin nasıl derim” diye sordu.
Özersay, Pazar günkü seçimde sandığa gidip vizyonuna uygun bir adaya oy vereceğini söyledi. Kudret Özersay, “bu benim hayatımda katıldığım ilk seçimdi. Ama son seçim olmayacak” dedi.

Propaganda sürecinde yükselişe geçtikleri dönemde karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Özersay, “bunu yapanlar aslında kendi toplumuna güvenemeyenlerdir. Güvenmeyi beceremeyenlerdir. Ama biz güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Özersay, özellikle anketler üzerinden manipülasyon yapıldığını da belirterek, bazı medya mensuplarının da buna çanak tuttuğunu söyledi. Kudret Özersay seçim harcamalarını da açıkladı. Kampanya boyunca 274 bin Türk Lirası harcadıklarını ifade eden Özersay, bağışlarla sağlanan paranın kalanını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını söyledi.

Kudret Özersay, seçim harcamalarına ilişkin detaylı gelir-gider harcama tablosunu en erken bir zamanda açıklayacağını da kaydetti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.02%
  5,7479
  5,7582
  0.11%
  6,3805
  6,3920
  0.05%
  7,5397
  7,5790