Son Haberler
İRAN’DA MEYDANA GELEN 5.9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM VAN’I VURDU. VAN’DAKİ  İKİ KÖYDE 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
HASTADAN ALINAN KAN ÖRNEKLERİ TETKİK İÇİN TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİ.SONUÇLARIN ÇIKMASININ ARDINDAN SÖZ KONUSU HASTANIN KORONA VİRÜSÜ TAŞIYIP TAŞIMADIĞI BELLİ OLACAK.
-www.brtk.net-
ÇİN'İN HUBEY EYALETİNE BAĞLI WUHAN KENTİNDE ORTAYA ÇIKAN YENİ TİP KORONAVİRÜSÜN DÜNYA GENELİNDE BULAŞTIĞI KİŞİ SAYISI 79 BİNE YAKLAŞTI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI GİRNE’DE DÜZENLENEN ‘GÜVEN VE KARARLILIK GECESİ’NDEKİ KONUŞMASINDA, KIBRIS SORUNU VE MÜZAKERE SÜRECİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
CUMHURBŞKANI AKINCI: ÇÖZÜM İÇİN EN GERÇEKÇİ SEÇENEK FEDERASYON
-www.brtk.net-
TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, DOĞU AKDENİZ'DE DEVAM EDEN HİDROKARBON ARAMA ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN "BİZ KARARLIYIZ, KENDİ MALIMIZI, HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ" DEDİ. TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ,  TÜRKİYE’NİN, KKTC’ NİN HAKLARINI SONUNA KADAR KORUYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 5 MART’TA  RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL VE FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON İLE İDLİB KONUSUNDA BİR ARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK.
-www.brtk.net-
TARIM BAKANLIĞI UYARDI:ORGANİK, EKOLOJİK, BİYOLOJİK EŞ ANLAMLIDIR. ‘YÜZDE 100 DOĞAL, HORMONSUZ, HAKİKİ, KÖY ÜRÜNÜ, SAF’ GİBİ TANIMLANAN ÜRÜNLER ‘ORGANİK ÜRÜN’ DEĞİLDİR. TÜKETİCİYE ÜRÜN HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ”
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Olguner’in talebi işleme kondu

Perşembe 12 Eylül 2019

Lefkoşa Veteran Masa tenisçileri Derneği Başkanı Fadıl Olguner’in Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Mali işlerden sorumlu 2.Başkanı Petra Sörling’i KKTC’ye getirmesi ile başlayan gelişmeler yeni bir boyut kazandı.

Bilindiği gibi Petra Sörling Olguner’in daveti üzerine Veteran Turnuvasına katılmak amacı ile geçtiğimiz ay KKTC’ye gelmiş ve bu ziyaret Kıbrıs Rum Kesminden Masa tenisi Severler adlı bir Dernek tarafından ITTF Başkanı Thomas Weikert’e şikayet edilmişti.

Bu gelişme üzerine Lefkoşa Veteran Masa teniscileri Derneği Fadıl Olguner’de ITTF Başkanı Weikert’e bir mail göndererek, Petra Sörlin’i kendisinin davet ettiğini ve bunun özel bir ziyaret olduğunu belirtmişti. Olguner gönderdiği mailde ayrıca şunları da belirtti:  “ITTF Constitution 115. maddesi ve Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası 87.89 ve 108 maddelerine göre Kıbrıs Türklerinin ayrı spor faaliyetlerinde bulunma hakkı var. ITTF olarak sizin, yetkili olarak Dünya’nın neresinde masa tenisi varsa o ülke tanınsın veya tanınmasın gidip inceleme yapma hakkınız vardır.”

Olguner, dün yaptığı basın açıklamasında, ITTF’den cevap olarak bir mail geldiğini ve ITTF’den gelen yazıda mailin işleme konulduğunu ve yakında kendisi ile iletişime geçileceği belirtti. Olguner açıklamasına şöyle devam etti: “Elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Geçmişte Avrupa Birliği üyesi ülkeler için ‘Avrupa Birliği Anayasası ‘hazırlanmıştı. Bu Anayasa’ya bazı itirazlar olduğu için rafa kaldırılmıştı. Şimdi bu Anayasayı yeniden yürürlüğe koyma çabaları başladığını duyuyoruz. Eğer bu AB Anayasası yürürlüğe girerse üye ülkelerin Anayasalarında birçok madde işlevini yitirecektir. Kıbrıs da AB ülkesi olduğu için Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasasındaki bizi haklı kılan 87,89 ve 108. Maddeler işlevini yitirme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu nedenle eğer ITTF den olumsuz yanıt gelirse bir an önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine müracaat etmemiz gerekmektedir. Ben üstüme düşeni yaptım artık gerisi Devletimize kalmıştır.”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  6,1023
  6,1133
  0%
  6,5922
  6,6041
  0%
  7,8659
  7,9069
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 11/9° 11/10°
  Girne 11/10° 12/11°
  Mağusa 12/10° 12/11°
  İskele 11/10° 11/11°
  Güzelyurt 11/10° 10/9°
  Lefke 9/8° 8/10°