Son Haberler
BRT EKRANLARINDA BU AKŞAM SAAT 20:00’DE KKTC TÜRK KIZILAYI DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE ELAZIĞ VE MALATYA’DAKİ DEPREMZEDELER YARARINA YARDIM KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
-www.brtk.net-
UBP GENEL BAŞKANI, BAŞBAKAN TATAR, KİTLE TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE LEFKE’DE VATANDAŞLARLA VE PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ. TATAR, KONUŞMASINDA HÜKÜMET ÇALIŞMALARI, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE KIBRIS KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
GELECEKTE KIBRIS TÜRK HALKININ DOĞU AKDENİZDEKİ ZENGİNLİKLERDEN YARARLANMA ŞANSI OLACAĞINI VURGULAYAN TATAR, SİYASETİN DE BU GELİŞMELERE GÖRE ŞEKİLLENMESİNİN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, BM GENEL SEKRETERİ’NİN GEÇİCİ KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI JANE HOLL LUTE İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ. GÖRÜŞMEDE, GEREKTİKÇE TEMASTA OLUNMASI KONUSUNDA MUTABIK KALINDI.
-www.brtk.net-
LONDRA’DA TEMASLARDA BULUNAN BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, LORDLAR KAMARASI’NDA DÜZENLENEN PANELDE KONUŞTU. ÖZERSAY, BREXİT’İN YENİDEN DOĞRUDAN TİCARET İMKANI YARATABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
İLK VE ORTA DERECELİ OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ 31 OCAK CUMA GÜNÜ ALACAK. İKİNCİ DÖNEMİN İLK DERS ZİLİ 17 ŞUBAT PAZARTESİ GÜNÜ ÇALACAK.
-www.brtk.net-
GÜZELYURT’TA VE LEFKOŞA-GAZİMAĞUSA ANAYOLUNDA MEYDANA GELEN 3 AYRI TRAFİK KAZASINDA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 2’Sİ AĞIR 5 KİŞİ YARALANDI
-www.brtk.net-

Olguner ve Türeray, Kemer’de yarışacak

Perşembe 19 Eylül 2019

Fadıl Olguner ve Dinç Türeray Antalya-Kemer’de 22 -28 Eylül tarihleri arasında Açık -tekler-çiftler ve karmalar, Kemer Uluslararası Veteran Turnuvasına katılıyorlar.

Ülkemizin veteran masa tenisi şampiyonları Fadıl Olguner ve Dinç Türeray Antalya-Kemer’de bu yıl 25.si düzenlenecek olan ‘Table tennis delivers peace’ sloganıyla Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ( ITTF) yıllık faaliyet programında da yer alan Veteran Masa Tenisi Derneği (VMTD) Kemer Uluslararası Veteran Turnuvasına katılıyorlar. Maçlar 22 -28 Eylül tarihleri arasında Açık -tekler-çiftler ve karmalar olarak yapılacak.

Olguner turnuva ile ilgili olarak dün yaptığı basın bildirisi şöyledir: “Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İngiltere, Estonya, Gürcistan, Almanya, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kazakistan, KKTC, Kosova, Litvanya, Moldova, Mantenegro, Norveç, Pakistan, Filistin, Polonya, Romanya, Rusya, Saraybosna, Slovakya, Güney Afrika, İsviçre, İsveç, Türkiye ve Ukrayna’dan 500 civarında veteran masa teniscinin mücadele edeceği turnuvada sporcularımız KKTC olarak KKTC Bayrağı kullnarak mücadele edecekler. Turnuvaya Dünya’nın her tarafından ünlü masa tenisçiler katılacak. Efsane defans, Avrupa şampiyonu Seive de bunlar arasında. Ayrıca bir süre önce ülkemizi de ziyaret eden Petra ve Pia yanında birçok ITTF yetkilisi de orda olacak.”Olguner açıklamaya devamla şunları vurguladı: “’Bu mini bir Dünya Şampiyonası olup,Bir hafta boyunca Dünya Masa tenisinin kalbi Kemer’de atacak. Bu turnuvaya ITTF yetkilileride katılıyor. Bir hafta boyunca tüm boş vakitlerimi oradaki ITTF yetkililerine bize uygulanan haksız ambargoları anlatmak için harcayacağım. Bunun büyük bir fırsat olduğuna imnanıyorum. Dinç’te ben de bu turnuvaya kendi imkanlarımız ile gidiyoruz. Burdan ilk kez söylüyorum spor Dairemiz de artık bize biraz olsun katkıda bulunmasını istiyoruz. Ben mücadeleye devam edersek ülkemizin ITTF üyeliğini hem de KKTC ismi altında ve kendi bayrağımız ile kazanacağımıza inanıyorum.”

 

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.06%
  5,9334
  5,9441
  0.16%
  6,5369
  6,5487
  0.53%
  7,7133
  7,7535
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •