Son Haberler
ULUSAL BİRLİK PARTİSİ’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI ERSİN TATAR OLDU
-www.brtk.net-
NİSAN AYINDA YAPILACAK CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAYINI BELİRLEMEK ÜZERE TOPLANAN UBP YETKİLİ ORGANLARI TATAR'I OYBİRLİĞİ İLE ADAY GÖSTERME KARARI ALDI
-www.brtk.net-
TATAR PARTİ MECLİSİ KARARININ ARDINDAN SARAYÖNÜNDE TOPLANAN PARTİLİLERE SESLENDİ VE “KAZANACAĞIMIZDAN ŞÜPHEMİZ YOKTUR"DEDİ
-www.brtk.net-
UBP PARTİSİ GENEL BAŞKAN, BAŞBAKAN ERSİN TATAR’IN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
-www.brtk.net-
BİLDİRGEDE KIBRIS KONUSU KAPSAMINDAKİ GÖRÜŞLER10 MADDEDE SIRALANDI
-www.brtk.net-
LİBYA’DA BARIŞ VE İSTİKRARIN TESİSİ İÇİN ATILMASI GEREKEN ADIMLAR YARIN BERLİN’DE DÜZENLENECEK OLAN ZİRVEDE ELE ALINACAK. ZİRVEYE, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DA KATILACAK.
-www.brtk.net-
DÜN AKŞAM HAYATINI KAYBEDEN TÜRKİYE ESKİ BAŞBAKANI BÜLENT ECEVİT’İN EŞİ RAHŞAN ECEVİT YARIN DEVLET MEZARLIĞINDA BÜLENT ECEVİT'İN YANINA DEFNEDİLECEK
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR HÜKÜMETİN ÇEŞİTLİ PROJELERLE MEDYAYA KATKISININ SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTEREK MEDYANIN GÜÇLÜ BİR EKONOMİYLE İSTİHDAM YAPMASI VE YENİ NESİLLERİN YETİŞTİRİLMESİNE YATIRIM YAPMASI İÇİN YENİ PROJELERİN GELİŞTİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, POLİS GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN MANAVOĞLU’NU ZİYARET ETTİ. ULUÇAY ZİYARETTE POLİS ÖRGÜTÜNÜN EKSİKLİKLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞTIKLARINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
GİRNE - ALSANCAK ÇEVRE YOLUNDA 16 OCAK’TA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA YARALANAN HASAN ŞAFAK YETKEN YAŞAMA TUTUNAMAYARAK BU SABAH TEDAVİ GÖRMEKTE OLDUĞU HASTANEDE VEFAT ETTİ
-www.brtk.net-
KIBRIS’IN FEDERAL ÇATI ALTINDA YENİDEN BİRLEŞMESİ YÖNÜNDE ÇALIŞMA HEDEFİYLE KURULAN ÜÇÜNCÜ TOPLUM FORUMU DERNEĞİ TANITILDI
-www.brtk.net-
HASPOLAT KAVŞAĞINDA ÜST GEÇİT ÇALIŞMASI NEDENİYLE YOL YARIN SAAT 09.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA TRAFİĞE KAPATILACAK
-www.brtk.net-
BU SÜREDE TRAFİK AKIŞI ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ YOLUNDAN VE ALT GEÇİTTEN SAĞLANACAK
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Mesleki Gelişim Sertifika Programları tamamlandı

Cuma 13 Eylül 2019

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde düzenlenen ve öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde çok önemli katkılar sağlayacak, uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Gelişim Sertifika Programları tamamlandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yer alan ve 5 gün süren eğitimleri tamamlayan öğretmenler uluslararası akreditasyona sahip sertifikalarını bugün düzenlenen törenle aldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da Mesleki Gelişim Sertifika Programları kapanış gününde düzenlenen sertifika takdim etkinliğine katıldı. 400’ü aşkın öğretmenin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerin sertifika törenine ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ekrem Toklucu, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Halil Nadiri ile bakanlığa bağlı bürokratlar katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu kapanış etkinliğinde yaptığı konuşmada Milli Eğitimin temel hedefinin gelecek nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, 30 senedir eğitimin içerisinde olan biri olarak görev yaptığı süreç içerisinde bu hedeflerden hiç şaşmadığını söyledi.

“Bugün salonları dolduran ve gelecek nesilleri yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenleri görünce heyecanımız ve motivasyonumuz kat kat artıyor” diyen Çavuşoğlu, bu sürece katkı koyan herkese teşekkür etti.

Hedeflerinin sağlıklı, mutlu, meslek sahibi, ülkesini seven, devletini gelecek nesillere taşımak isteyen gençler yetiştirmek olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Uzun yıllardır kendi kendimize birçok şey yapıyoruz.

Kıbrıs Türkü’nün dünyaya dönük vizyonunu, dünyada bu işi yapan insanlarla buluşturmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, eğitimin, müfredatın, mezun olan insanlarımızın uluslararası standartlarda olması için çalıştıklarını kaydederken, “Bu küçük coğrafyayı büyük dünya ile buluşturarak büyümemiz doğru bir hedef değil midir? Biz dünya standartlarını hafızamıza yüklersek bu coğrafya büyüyecektir.” dedi ve hükümetin bu vizyonu sürdürmekte kararlı olduğunun altını çizdi.

Paydaşlarla ve eğitime katkı koymak isteyen herkesle aynı yolu yürümenin peşinde olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, “Paydaşlarımızla tartışmak ancak daha iyi nasıl yapabiliriz olur. Biz, paydaşlarımızın ortaya koyduğu her türlü ifadelendirmeyi bir motivasyon olarak kullanacağız. Bilmenizi isterim ki bir ülkemizin geleceğini en iyi şekilde yetiştirmek için uluslararası standartları kendimize şiar edindik.” dedi.

Eğitimin hiçbir zaman durmadığını ve herkesin gelişmeye ihtiyacının olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Herkesten öğrenecek bir şeyimiz vardır.

KKTC dünya içerisinde nüfusuyla değil, ilim irfanıyla büyüyecektir. Bu anlamda öğretmenlerimizin katkıları olmazsa olmazdır. Siz olmazsanız hiçbir şey yapamayız, bu nedenle sizlerin gelişimi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dileyerek, kurslara katılanları tebrik etti.

Oryantiring ve Doğa Yürüyüşü Gece Eğitimleri Bakan Nazım Çavuşoğlu dün ayrıca öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak adına düzenlenen Mesleki Gelişim Sertifika Programları kapsamında akşam düzenlenen Oryantiring ve Doğa Yürüyüşü gece eğitimlerine katıldı. Etkinlikte TC Eğitim Bakanlığı ve Büyükelçilik yetkilileri ile UKÜ Rektörü Halil Nadiri de hazır bulundu.

Oryantiring konusunda düzenlenen gece eğitiminin ardından aldıkları eğitimlerle edindikleri bilgileri kullanan öğretmenler harita üzerinde gösterilen hedefleri bulmak için kampus içerisine dağıldı. Yön bulma yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak, hedefleri bulmaya çalışan öğretmenler, topladıkları hedefleri varış noktasına bulunan yetkililere teslim ederek puan elde etti.

Doğa yürüyüşü gece eğitimiyle de başta ilk yardım, çadır kurma, uyku tulumlarını kullanma, ip bağlama gibi çeşitli teknikleri öğrenen öğretmenler eğitimlerinin ardından edindikleri bilgileri Çavuşoğlu’na sundu.

“Eğitimde Drama” kurslarına katılan öğretmenlerinde hazırladıkları oyunu sahnelediği gece sonunda ise Bakan Çavuşoğlu öğretmenlerin arasına katılarak birlikte hareket etmenin ve iletişim kurmanın önemine vurgu yapan eğitime katıldı.

(BRT/MAIL)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  5,8564
  5,8670
  0%
  6,5172
  6,5289
  0%
  7,6396
  7,6794
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •