Son Haberler
BAŞBAKAN TATAR: KIBRIS’TA YAN YANA, EGEMEN EŞİTLİK TEMELİNDE İKİ DEVLETTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK
-www.brtk.net-
HALKLA BULUŞMA TOPLANTILARINI SÜRDÜRENBAŞBAKAN ERSİN TATAR AKDOĞAN’DA HALKLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
TATAR: CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNE GELMEM ÜLKE SİYASETİ VE KIBRIS KONUSU ACISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: ÇÖZÜMDEN ÖNCE İŞBİRLİĞİ YAPILMALI CTP GENEL BAŞKANI ERHÜRMAN: HİDROKARBON ÇÖZÜM İÇİN FIRSAT KAPISI OLMALI
-www.brtk.net-
YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI DÜN AKŞAM İSKELE BÖLGESİNDE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU
-www.brtk.net-
RUM LİDER ANASTASİADİS KAPALI MARAŞ’IN AÇILMASI DURUMUNDA AB’NİN TÜRKİYE VE KIBRISLI TÜRKLERE SAĞLADIĞI FİNANSMANIKESMESİNİ İSTEDİ
-www.brtk.net-
KKTC MERKEZ BANKASI TÜRK LİRASI MEVDUAT FAİZ ORANLARINDA İNDİRİME GİTTİ
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
KORONA VİRÜSÜ BULAŞAN KİŞİ SAYISI 77 BİNİ AŞTI
-www.brtk.net-
KORONA VİRÜSÜN KULUÇKA SÜRESİ 27 GÜN OLARAK SAPTANDI
-www.brtk.net-
İDLİB'DE REJİM GÜÇLERİNİN SALDIRISI SONUCU BİR TÜRK ASKERİ DAHA ŞEHİT OLDU
-www.brtk.net-
METEOROLOJİ DAİRESİ: PAZARTESİYE KADAR YAĞMUR BEKLENİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

‘Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı 2020’ sergisi açıldı

Salı 11 Şubat 2020

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Girne Belediyesi ve Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi işbirliğinde ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı 2020” sergisi Girne Sanat Galerisi’nde açıldı.

Açılışı Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu gerçekleştirdi. Açılışta ayrıca Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi Direktörü Bahar Çıralı ile birlikte kapma katılan öğrenciler ve öğrencilerin aileleri de hazır bulundu.

Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi Direktörü Bahar Çıralı açılışta yaptığı konuşmada projenin 3’üncü yılında olduklarını belirterek Lefkoşa ve Mağusa’dan sonda 2020 yılında da Girne’de bu kampı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kamp boyunca yaptıkları etkinliklerle ilgili bilgi veren Çıralı, sanatsal faaliyetler ve çocukların özgüvenlerini destekleyecek aktivitelerle Şubat tatilini boş geçirmediklerini belirti.
Öğrencilerin kapma gösterdikleri ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Çıralı, bu projeye inanan ve güvenen Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na teşekkür etti.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise komisyon olarak göreve geldikleri günden beridir “Çocuklarımıza Sevgi Aşılıyoruz” sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, çocukların her yönden güçlendirilmesi adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı’nın da bunlardan biri olduğunu ve 3 yıldı Bahar Çıralı önderliğinde çok verimli bir proje gerçekleştirdiklerini söyleyen Karaokçu, bu tür projelerle çocuklara dokunulduğunda onların harikalar yaratabileceklerini gördüğünü ifade ederek, kendilerine güvenen destek veren Nazım Çavuşoğlu’na, ailelere, okul yönetimine ve Girne Belediyesi’ne teşekkür etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise bu anlamlı etkinliği Girne’de gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Komisyonun ve Bahar Çıralı’nın önemli ve güzel bir projeye imza attıklarını belirten Güngördü, “Çocukların sanatla buluşması, şehri tanıması çok önemlidir.” dedi ve kampa katılan öğrencilerin şehir ile ilgili düşüncelerini bu sergide görebildiklerini söyledi.
Güngördü konuşmasının sonunda “Sevgi ile büyüyen çocuklar, yurdunu ve insanı sevecek, ülkesine sahip çıkacak.” diyerek kampa katılan herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu konuşmasına bu anlamlı kampı düzenleyen Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na ve Bahar Çıralı’ya ayrıca böylesi güzel bir sergi salonunu ülkeye kazandıran Nidai Güngördü’ye teşekkür ederek başladı.

“Bir yere dokunursanız orası güzel olur. Gelecek nesilleri ne kadar bilgi, donanım, duygu, düşünce ve sanatla donatırsak, geleceği o kadar güzel şekillendirmiş olacağız.” vurgusu yapan Çavuşoğlu, sıranın kendilerinde olduğunu belirterek bu doğrultuda var güçleriyle çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Ailelerin kampa gösterdiği duyarlılığa da vurgu yapan ve ailelere ayrıca teşekkür eden Çavuşoğlu, kültürle, sanatla duygu ve düşüncelerini geliştiren çocukların; insanı, dünyayı ve ülkesini daha çok seveceğine dikkat çekerek ülke olarak dünyaya çok faydalı bireyler kazandıracaklarını söyledi.
Çavuşoğlu konuşmasının sonunda bu kampın gerçekleştirilmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ederek, bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ayrıca sergi açılışı öncesi Hasan Cafer İlkokulu’nda kampa katılan çocuklara yönelik Arp Sanatçısı Deniz Aker tarafından düzenlenen Arp Terapi etkinliğine katılarak gerçekleştirilen eğitimi izledi.

(BRT/MAIL)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0.33%
  6,1023
  6,1133
  0.41%
  6,5922
  6,6041
  0.48%
  7,8659
  7,9069
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 11/9° 11/10°
  Girne 11/10° 12/11°
  Mağusa 12/10° 12/11°
  İskele 11/10° 11/11°
  Güzelyurt 11/10° 10/9°
  Lefke 9/8° 8/10°