Son Haberler
ÇATALKÖY'DE, 4 YAŞINDAKİ ISABEL AHMED, HAVUZDA BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
GİRNE - ALSANCAK ÇEVRE YOLU ÜZERİNDE BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA İKİ KİŞİ YARALANDI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, “EN KÖTÜ PLAN, PLANSIZLIKTAN İYİDİR” SÖZÜNÜN ÖNEMLİ OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SERDAR DENKTAŞ YANGIN YERİNDE KABARE OYUNUYLA İLGİLİ YAŞANANLAR KONUSUNDA DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
UBP MİLLETVEKİLİ OĞUZHAN HASİPOĞLU KAPALI MARAŞ'IN AÇILMASINDA BİR DÖNÜM NOKTASINDA OLUNDUĞUNU KAYDETTİ VE “ARTIK RUM TARAFININ KEYFİNİ BEKLEYECEK DEĞİLİZ. KAPALI MARAŞ'I AÇMA NİYETİNDEYİZ" DEDİ.
-www.brtk.net-
GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ BAŞKANI NİKOS ANASTASİADİS’İN ADI, KARA PARA AKLAMA MESELESİNE KARIŞTI.
-www.brtk.net-
İSTANBUL'DA BUGÜN ETKİLİ YAĞMURLARDA BİRÇOK İŞ YERİNİ SU BASARKEN, UNKAPANI KÖPRÜSÜ ALTINDA BİRİKEN SUDA BİR KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU.
-www.brtk.net-
MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ'Nİ OLUŞTURMAYA YÖNELİK ÇALIŞMA YÜRÜTEN TÜRK VE ABD'Lİ ASKERLER, SINIR HATTINDA İNCELEME YAPTI.
-www.brtk.net-
SUDAN'DA OTORİTE KRİZİNİ RESMEN BİTİREN VE GEÇİCİ SİVİL YÖNETİM DÜZENLEMELERİNİ İÇEREN ANAYASAL BİLDİRİ ANLAŞMASI İMZALANDI.
-www.brtk.net-

Mağusa Spor Akademisi hızla büyüyor

Perşembe 15 Ağustos 2019

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde her geçen gün büyüyen yapısı ve ağı ile Futboldan sonra, Voleybolda başlattığı faaliyetlerine Masa Tenisi ve Okçuluk’a girme girişimler sürmesi ile birlikte gelişim göstermeye devam ediyor.

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği, Temmuz 2013 yılında sporcu Ailelerin girişimi ile faaliyetlerini başlattığı, 27 Ağustos 2014 yılında tüzüğü resmileştirdikten sonra değişen 23/2016 dernekler yasasına göre tüzük kurultayı 17.04.2017 tarihinde yapan KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği’nin yeni tüzüğü onaylanarak faaliyetlerini düzenli olarak sürdürmeye devam ediyor. KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde her geçen gün büyüyen yapısı ve ağı ile Futboldan sonra, Voleybolda başlatığı faaliyetlerine Masa Tenisi ve Okçuluk’a girme girişimler sürmesi ile birlikte gelişim göstermeye devam ediyor.

Akademideki Sporcu Filosu

Mağusa Spor Akademisi büyüyen ve gelişen yapısı içerinde Futbolda U15 takımında 30 sporcu, Kadın futbol takımında ise 30 sporcu, Voleybol Şubesinde Yıldız Kız takımında 24 sporcu, Yıldız Erkek takımında 24 sporcu oluşan oyuncu filosu ile toplamda 108 sporcuya potansiyeli ile Gazimağusa’da sportif faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Tescili Tek Özel Akademi

Akademide Eğitmenlerinin çok büyük özverisi ve emekleri ile bilimsel eğitimleri sonucunda gelişim gösteren altyapı futbolcularımız başarılar kazanmaya başladı. Spor Dairesi ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda tescili tek özel Akademi olarak U15 yıldızlar ve Kadınlar liginde son üç yıldır mücadele ediyor.

U15 Yıldızlar Ligi

Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen U15 Yıldızlar ligine (2017) ilk kez katılan Mağusa Spor Akademisi ligde grup aşamasında ikinci olarak son 16 turuna kalmayı başarmıştı. U15 Yıldızlar ligine (2018) ikinci kez katılan Mağusa Spor Akademisi ligde grup aşamasında üçüncü olarak son 16 turuna kalmayı başarmış, çeyrek final maçında o sezonun (2018) şampiyon Binatlı U15 takımına çift maç sonunda elenerek yarı final kapısından dönmüştü. Mağusa Spor Akademisi U15 Yıldızlar ligine (2019) üçüncü kez Çanakkale ile birleşerek Çanakkale Akademi olarak katılarak, antrenör Serkan Ekşici yönetiminde klasman grubunda yarı finalde Merit A.Yeşilova takımına çift maç sonunda elenerek finale yükselmemesine rağmen sezonu başarılı bir şekilde sonlandırdı.

Kadınlar Ligi

Kadınlar liginde üçüncü sezonunu geçiren Mağusa Spor Akademisi Futbol Federasyonu tarfaından düzenlen Kadınlar ligine (2017) ilk kez katılarak ligi dördüncü sırada tamamlamıştı. Sponsorlu olarak oynatılmaya başlanılan KKTCELL Kadınlar ligine (2018) ikinci kez katılan Mağusa Spor Akademisi ligde üçüncü olarak tamamlamıştı. Bu sezon (2019) ise yine KKTCELL sponsorluğunda oynatılan Kadınlar liginde teknik direktör Ahmet Ogan, antrenör Şerif Ogan Karabıyıklı yönetiminde Mağusa Spor Akademisi namağlup şampiyon olarak ilk kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Voleybol Şubesi Devrede

Futbol dışında diğer sportif branşlarında faaliyet göstrmek isteyen Mağusa Spor Akademisi ilk olarak Voleybol Şubesini de açarak Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol liglerinden Yıldızlar kategorisinde mücadele etti. Mağusa Spor Akademisi, antrenörlerimiz Kemal Şah, Ertan Fellahoğlu, Zalihe Postacıoğlu yönetiminde Yıldız Kız ve Yıldız Erkeklerde 2018-2019 Voleybol liglerine katılarak ilk kez mücadele ederken, Yıldız Kızlarda ligi üçüncü tamamlamayı başarırken, erkelerde ise lige ısınma adına deneyim kazanmış oldu.

Okçuluk’a Girme Hazırlığı  

Farklı branşlarda faaliyet göstermek için girişimleri devam eden Mağusa Spor Akademisi, Okçuluk takımı oluşturma çabaları süratle devam ediyor. Okçuluk Federasyonu tarafından yeni dönemde düzenlenecek müsabaklarda yer alabilmek için çalışmalar yoğun bir şekilde devam eden Mağusa Spor Akademisi sonuç almak için yoğun bir şekilde girişimleri devam ediyor.

Masa Tenisi

Akademiye özgü büyüme ve gelişim içerisinde diğer branşlarda faaliyet göstermek için çalışmalarını sürdüren Mağusa Spor Akademisi, Masa Tenisi takım oluşturmak için girişim yapıldı. Yapılan görüşmelerden olumlu sonuç almaya çalışılırken, Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenleneck olan yeni sezonda lige katılmak girişimler devam ediyor.

Arazi Talebi

Gelişen ve büyüyen yapısı içerinde KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği’ne tesis kazandırmak adına arazi talebi için Gazimağusa Kaymakamlığına yazılı olarak başvur yapılırken, yer tahsisi konusunda yetkililerden olumlu sonuç alınmasını bekledikleri açıklandı.

Dernek Binası Girişimi

Mağusa Spor Akademisi yönetimi sporcuları ile birlikte olabileceği, toplantı yapabileceği ve tüm sporcularının toplanabileceği yer olarak Dernek binasına ihtiyaç olduğu, bu konu ile ilgili de Gazimağusa Belediyesi yetkilileri ile de görüşmelerin devam ettiği açıklandı.

Zorlukları Aşmaya Çalışıyoruz

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği başkanı Ahmet Ogan, kurulduğu günden beri faaliyetlerine ara vermeden düzenli bir şekilde devam ettiklerine vurgu yaparak, tescilli tek “Özel Akademi” olmanın zorluklar yaşamalarına rağmen yılmadan usanmadan kararlı bir şekilde yönetim olarak çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Başkan Ahmet Ogan, KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği bugünlere gelmesinde başta yönetimdeki arkadaşlarımız, kurucular ve üyelerimiz, eğitmenlerimiz, sporcu Aileleri, tüm sponsorların katkısı ile faaliyetlerin sürdürüldüğünü söyledi. Son dönemlerde Ailelerin çocuklarımıza sahip çıkma noktasında sıkıntılar olduğunu ortamda sporcuları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çok büyük çaba saf ettiklerini belirten Ahmet Ogan, tek amaçlarının çocuklarımıza hizmet etmek için en iyisini yapmaya çalışırken, faaliyetlerinde daha düzenli bir şekilde sürdürebilmeleri adına maaddi açıdan katkı ve desteğe ihtiyaçları olduğunun altını çizdi. Ogan, Akademiye destek olan katkı koyan tüm sponsorlara, yöneticiler ve üyelere, sporcu Ailelerine ve bizlere gönül veren herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Listesi

Başkan Ahmet Ogan

Yönetim Kurulu Üyeleri :

Hüseyin Özyalçın, Ozan Günalp, Batur Sağlamer, Hasan Tamel, Mehmet Fuat, Naci Kıraner Doğan Bahçecioğlu, Mehmet Kandili, Fevzi Erşanlar, İsmail Aktu

Denetlemem Kurulu :

Ahmet Sağlamer, Mehmet Ali Özkaraman, Onur Ser

Disiplin Kurulu :

Eralp Şerifoğlu, Mehmet Ali Akterzi, Kaya Emiroğlu

 

 

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 36/24° 38/24°
  Girne 34/22° 38/21°
  Mağusa 34/23° 35/22°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,5398
  5,5497
  0%
  6,1414
  6,1524
  0%
  6,7168
  6,7518