Son Haberler
2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI GÖRÜŞMELERİ MECLİS GENEL KURULU’NDA BUGÜN BAŞLADI. BÜTÇE ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELER 10 GÜNDE TAMAMLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, KKTC’NİN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLDİĞİNİEKONOMİNİN TÜMÜYLE KAYIT ALTINA ALINMASIYLA BİRLİKTE REEL AÇIKLARIN DAHA DA KAPATILACAĞINI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPININ YAKALANACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, 2020 MALİ YILI BÜTÇESİN, SUNUŞ KONUŞMASINDA, HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMANIN TEMEL FELSEFELERİ OLACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, ANLAŞMANIN HİÇBİR KOMŞUYA KARŞI OLMADIĞINI, İKİ EGEMEN ÜLKE LİBYA VE TÜRKİYE'NİN HAK VE MENFAATLERİNİN KOLLANMASI İÇİN YAPILDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
İSTANBUL’DA TEMASLARDA BULUNAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATISOSYAL KALKINMADAN SORUMLU BAKANLAR BİRİNCİ KONFERANSI SOSYAL GELİŞİM BAKANLAR TOPLANTISI’NA KATILDI TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
-www.brtk.net-
DEĞİRMENLİK LİSESİ’NDE YAPIMI TAMAMLANAN YENİ DERSLİK BİNALARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, BEYARMUDU İMAR PLANI’NIN ŞEHİR PLANLAMA DAİRESİ, GAZİMAĞUSA KAYMAKAMLIĞI VE BEYARMUDU BELEDİYESİ’NİN OYBİRLİĞİ İLE ONAYLANDIĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-
EKONOMİK ÖRGÜTLER PLATFORMU, GAZİMAĞUSA-YENİBOĞAZİÇİ-İSKELE İMAR PLANI’NIN REDDEDİLMESİNİ ELEŞTİREREK, PLANIN HAZIRLANMIŞ OLDUĞU ŞEKLİ İLE YAYINLANMASI VE YASAL GÜCÜNE KAVUŞMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI ULUÇAY, ÖZEL ÇOCUKLAR YÜZME YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖZEL EĞİTİM VAKFI ÖĞRENCİLERİNİ KABUL EDEREK MADALYALARINI TAKDİM ETTİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA-GİRNE ANAYOLUNDA BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA MEYDANA GELEN KAZADA, ARAÇ SÜRÜCÜSÜ OSMAN YILDIRIM YARALANDI
-www.brtk.net-
MEDYA ETİK KURULU, HALKIN SESİ GAZETESİ’Nİ UYARMA KARARI ALDI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde tören düzenlendi

Cumartesi 20 Temmuz 2019

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde tören düzenlendi.

Törene, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Lefkoşa Kaymakamı Hüseyin Gültekin, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi temsilcileri ile muharip dernekler, siyasi parti yetkilileri ile diğer temsilciler katıldı.

Törende saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı, İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.
Tören anıt özel defterinin imzalanmasıyla tamamlandı.
Lefkoşa Kaymakamı Hüseyin Gültekin anıt özel defterine şunları yazdı:

“Aziz Şehitlerimiz,
Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü, bayrak ve vatan uğruna gözünüzü kırpmadan canınızı vererek şahadet mertebesine ulaştınız.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı olarak sizleri saygı ve rahmetle anıyor, canlarınızı feda ederek bizlere emanet ettiğiniz bu vatan toprağının ilelebet yaşaması için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz. Minnet ve şükranlarımızla. Ruhlarınız şad olsun.”
KTBK Temsilcisi Piyade Albay Şükrü Güzel de şunları kaydetti:

“Aziz Şehitlerimiz,
Kıbrıs Türk halkının uğradığı zulme ve haksızlığa karşı emsali görülmemiş bir mücadele vererek var olmak, bağımsız ve insanca yaşamak uğruna en değerli varlığınız olan canlarınızı feda edip şehadet mertebesine ulaştınız.
Kıbrıs Türk halkı bugünkü hür ve demokratik ortamda yaşamasını borçlu olduğu sizlerin gösterdiği kahramanlıkları asla unutmayacak ve aziz hatıranızı sonsuza dek yüreğinde yaşatacaktır.
Yüce Türk ulusu ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak bizler de uğruna can verdiğiniz Kıbrıs Türk halkının hür ve bağımsız yaşaması için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni hedef alan her türlü tehdide karşı kutsal vatan topraklarını canımız ve kanımız pahasına korumaya devam edeceğiz.
Bu anlamlı günde hepinizi minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz.”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Temsilcisi Piyade Albay İbrahim Dağman da şunları kaydetti:

“Aziz Şehitlerimiz,
45 yıl önce Kıbrıs Türkü’nün onurlu ve var olma mücadelesinde özgür yaşamak ve sizden sonrakilere bağımsız bir vatan bırakmak için en kutsal varlığımız olan canlarınızı feda ederek şehadet mertebesine ulaştınız.
Bilmenizi isteriz ki, bugün uğrunda şehit olduğunuz değerlere sahip çıkan Kıbrıs Türk halkı, Cumhuriyet’imizi dünya var oldukça yaşatacak ve şanlı bayrağımızı vatanın her karış toprağında ilelebet dalgalandıracaktır.
Sizleri Şükran ve rahmetle anarken, yüce hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.74%
  5,7905
  5,8010
  0.44%
  6,4083
  6,4199
  0.94%
  7,6108
  7,6505