Son Haberler
BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE DERİN FARKLILIKLAR VE AYRILIKLAR OLDUĞUNU SÖYLEYEREK, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ’NİN KENDİNİ ADANIN TEK SAHİBİ OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ ANCAK KIBRIS’TA İKİ EŞİT HALKIN OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, TC İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMA İLE YENİ BİR HARİTANIN ORTAYA ÇIKTIĞINI KAYDEDEREK, BU ANLAŞMA İLE KKTC’NİN DAHA DA ÖNEM KAZANDIĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
LİBYA ULUSLARARARASI TANINIRLIĞA SAHİP ULUSAL MUTABAKAT HÜKÜMETİ, TC İLE İMZALANAN İKİ MUHTIRANIN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, LİBYA MUTABAKATIYLA İLGİLİ OLARAK, "BU HİÇBİR ŞEKİLDE DİĞER ÜLKELERE KARŞI BİR TEHDİT, DİĞER ÜLKELERİN HAKKINA, HUKUKUNA TACİZ DEĞİLDİR" DEDİ.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR: KIBRIS BİZİM MİLLİ MESELEMİZ, BİZİM BUNDAN TAVİZ VERMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL.
-www.brtk.net-
TC İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI BUGÜN İMZALANIYOR
-www.brtk.net-
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSTANBUL’DA MEVKİDAŞI TÜRKİYE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Kıbrıs Türk Petrollerinde süresiz grev

Perşembe 14 Kasım 2019

Dev-İş’e bağlı Petrol İş Sendikası, Kıbrıs Türk Petrollerinin Kalecik’deki tesisinde toplu iş sözleşmesinin yenilenmediği ve gereken istihdamların yapılmadığı gerekçesiyle bugün süresiz grev başlattı.

Petrol-İş Sendikası 2011 yılında özelleştirilen Kıbrıs Türk Petrollerinde, o yıldan bugüne kadar herhangi bir istihdam yapılmadığı ve toplu iş sözleşmesinin imzalanmadığı gerekçesiyle süresiz grev başlattı.

Petro—İş sendikasının bağlı bulunduğu Dev-İş Sendikası Genel Sekreteri Koral Aşam, sürecin 2019 yılının başında toplu iş sözleşmesinin imzalanamaması ile başladığını kaydederek, 2011 yılında özelleştirmeyle birlikte tesisteki çalışan sayısının azaldığını ve emekliye çıkanların yerine yenisinin alınmadığını kaydetti.

Çalışan sayısının az olduğu tesiste iş sağlığının da tehlikeye girdiğini ve çalışanların zorlandığını anlatan Aşam, işverenin, işçilerin haklarının çok fazla oluğunu ve yeni istihdam yapmayacağını kendilerine ilettiğini söyledi.

Petrol İş Sendikası Başkanı Gökhan Taygun da işveren ile anlaşmalarına rağmen geri adım atıldığını dile getirerek, “bize hiçbir seçenek bırakılmamıştır, ben gene söylüyorum geç kalmış sayılmazlar hala daha müzakerelere açığız gelsinler bu iş bitirelim” dedi.

Petrol İş Sendikasının örgütlü bulunduğu Kıbrıs Türk Petrolleri tesisinde 38 çalışan bulunuyor.
Tesise 2011 yılından beri herhangi bir istihdam yapılmadığı iddia edilirken toplu iş sözleşmesinin de imzalanmadığı kaydediliyor.

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7479
  5,7582
  0%
  6,3805
  6,3920
  0%
  7,5397
  7,5790