Son Haberler
2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI GÖRÜŞMELERİ MECLİS GENEL KURULU’NDA BUGÜN BAŞLADI. BÜTÇE ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELER 10 GÜNDE TAMAMLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, KKTC’NİN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLDİĞİNİEKONOMİNİN TÜMÜYLE KAYIT ALTINA ALINMASIYLA BİRLİKTE REEL AÇIKLARIN DAHA DA KAPATILACAĞINI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPININ YAKALANACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, 2020 MALİ YILI BÜTÇESİN, SUNUŞ KONUŞMASINDA, HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMANIN TEMEL FELSEFELERİ OLACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, ANLAŞMANIN HİÇBİR KOMŞUYA KARŞI OLMADIĞINI, İKİ EGEMEN ÜLKE LİBYA VE TÜRKİYE'NİN HAK VE MENFAATLERİNİN KOLLANMASI İÇİN YAPILDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
İSTANBUL’DA TEMASLARDA BULUNAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATISOSYAL KALKINMADAN SORUMLU BAKANLAR BİRİNCİ KONFERANSI SOSYAL GELİŞİM BAKANLAR TOPLANTISI’NA KATILDI TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
-www.brtk.net-
DEĞİRMENLİK LİSESİ’NDE YAPIMI TAMAMLANAN YENİ DERSLİK BİNALARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, BEYARMUDU İMAR PLANI’NIN ŞEHİR PLANLAMA DAİRESİ, GAZİMAĞUSA KAYMAKAMLIĞI VE BEYARMUDU BELEDİYESİ’NİN OYBİRLİĞİ İLE ONAYLANDIĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-
EKONOMİK ÖRGÜTLER PLATFORMU, GAZİMAĞUSA-YENİBOĞAZİÇİ-İSKELE İMAR PLANI’NIN REDDEDİLMESİNİ ELEŞTİREREK, PLANIN HAZIRLANMIŞ OLDUĞU ŞEKLİ İLE YAYINLANMASI VE YASAL GÜCÜNE KAVUŞMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI ULUÇAY, ÖZEL ÇOCUKLAR YÜZME YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖZEL EĞİTİM VAKFI ÖĞRENCİLERİNİ KABUL EDEREK MADALYALARINI TAKDİM ETTİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA-GİRNE ANAYOLUNDA BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA MEYDANA GELEN KAZADA, ARAÇ SÜRÜCÜSÜ OSMAN YILDIRIM YARALANDI
-www.brtk.net-
MEDYA ETİK KURULU, HALKIN SESİ GAZETESİ’Nİ UYARMA KARARI ALDI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

“İşte Fikrim” Proje Yarışması’nda kazanan projeler açıklandı

Salı 16 Temmuz 2019

Kadının ekonomideki yerini güçlendirmek ve bu sürecin sürdürülebilir olabilmesini sağlamak amacıyla İş Kadınları Derneği (İKD) ve Creditwest Bank’ın işbirliği ile düzenlenen “İşte Fikrim” Proje Yarışması’nda kazanan projeler açıklandı.

Creditwest Bank’tan yapılan açıklamaya göre, ödül törenine Başbakan Ersin Tatar, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy , bazı milletvekilleri ve iş insanları katıldı.

Ödül töreninde İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen, Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer ve Başbakan Ersin Tatar birer konuşma yaptı; ardından ödüler ve tüm proje katılımcılarına katılım sertifikaları ile  Creditwest Bank tarafından hediyeler verildi.

Bu yılki jüri üyeleri, İş İnsanı Semra Erel, Ekonomist Fatma Coşar Kınış, Prof. Dr. Fatma Güven Lisaniler, İş Kadınları Derneği adına Akıle Gamze Hastunç ve Creditwest Bank adına Ticari Krediler Müdürü Özlen Paralik kazananları belirlemek için Haziran ayında birden fazla toplantı düzenledi.

2’nci İşte Fikrim Proje Yarışmasında, geri dönüşüm kağıdında tohum üretimi ile Necla Ecem Kızıl 15 bin TL, Pembe Savaş “Karavan Kafe” projesi ile 10 bin TL, Müzik Okulu projesi ile Alev Öykün 10 bin TL hibe ödülüne layık görüldü.

Elma Şekeri projesi ile Naziyet Uğuroğlu ve Kıbrıs’a özgü ürünler ile Yaşan Ertankan ise projelerinde başvurdukları miktar kadar 1 yıl geri ödemesiz ve 1 yıl faizsiz kredi olanağı kazandı. Kıbrıs’a özgü hamur işi ürünleri ile Havva Ceylangüden  ve Organik Oyuncak üretimi ile Ergem Bostancıoğlu da 10.000 TL değerinde 1 yıl geri ödemesiz ve 1 yıl faizsiz kredi imkanı kazandı.

Yarışmaya kendi işinde çalışmakta olan ve işini veya işyerini geliştirmek isteyen kendi işini kurmayı hedefleyen ya da amatör bir tarz ile işini yapan ve profesyonelleşmek isteyen 48 kadın başvuru yapmıştı.

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.74%
  5,7905
  5,8010
  0.44%
  6,4083
  6,4199
  0.94%
  7,6108
  7,6505