Son Haberler
BM GENEL KURULU...BM 74. GENEL KURULUYARIN NEW YORK’TA BAŞLIYOR
-www.brtk.net-
BM GENEL KURULU...CUMHURBAŞKANIAKINCI, BM GENEL KURUL ÇALIŞMALARI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETTE BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES İLE İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA… AKINCI:SİYASAL EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM ARTIK YERLEŞMİŞ BİR BM PARAMETRESİDİR VE GEÇMİŞ MUTABAKATLAR ARASINDA YER ALIYOR. ANASTASİADİS, BUNU KABUL ETMEDİĞİNİ BM GENEL SEKRETERİ’NE DE ANLATMASI GEREKİR.
-www.brtk.net-
AKINCI NEW YORK’A GİDİYOR… CUMHURBAŞKANI AKINCI ERCAN HAVALİMANINDA BASIN TOPLANTISI DUZENLEDİ. AKINCI:VERMİŞOLDUĞUNUZ YETKI ÇERÇEVESİNDE YAPICI RUHLA EN İYİSİNİ YAPMAYA GİDİYORUM
-www.brtk.net-
AKINCI BEW YORK’A GİDİYOR: CUMHURBAŞKANI AKINCI: SİYASİ EŞİTLİK VE ETKİN KATILIM OLMAZSA OLMAZIMIZ OLDUGUNUN BİIR KEZ DAHA ALTINI ÇİZİYORUM
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, NEW YORK’TA İİT VE EİT TOPLANTILARINA KATILACAK ÖZERSAY, BM YETKİLİLERİ VE DİĞER ÜLKE TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞECEK
-www.brtk.net-
BAKAN ÖZERSAY NEW YORK’TA...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, TEMASLARI ÇERÇEVESİNDE İLK GÖRÜŞMESİNİ TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”...ANKARA’DA DÜZENLENEN KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRİSİ YAYIMLANDI
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... BİLDİRİDE, DOĞU AKDENİZ’İN YENİ JEOSTRATEJİSİ VE JEOPLOLİTİĞİ İÇİNDE TÜRKİYE VE KKTC’NİN, KIBRIS STRATEJİSİNİ GÖZDEN GEÇİRMESİ VE TEMEL DEĞİŞİKLİKLERE GİTMEK ZORUNDA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ.
-www.brtk.net-
“KIBRIS’TA SON SÖZ”... SONUÇ BİLDİRİSİNDE, FEDERAL ORTAKLIK GÖRÜŞMELERİNE BIRAKILDIĞI YERDEN VEYA GUTERRES BELGESİ ÇERÇEVESİNDE DEVAMIN CİDDİ BİR HATA OLACAĞI DA VURGULANDI
-www.brtk.net-
TURİZM SEKTÖRÜ... TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ÜSTEL, ANKARA’DA DÜZENLENEN TURİZM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI VE TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ. BAKAN ÜSTEL, “ANAVATAN TÜRKİYE İLE ETKİN TANITIM VE PAZARLAMA POLİTİKASI OLUŞTURMAKTAYIZ” DEDİ. ÜSTEL, TURİZM TEŞVİKLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN OLUŞTURULAN KAYNAĞIN TÜRKİYE TARAFINDAN KKTC’YE AKTARILDIĞINI DA AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ...BRT’DE YENİ YAYIN DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI. BRT MÜDÜRÜ ÖZKURT: BRT YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR
-www.brtk.net-

Girne’deki tapu davasında 3 zanlıya 6 gün daha tutukluluk verildi

Cuma 23 Ağustos 2019

Girne’de 2019 yılı içinde meydana gelen resmi evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrağı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme ,tedavüle sürme,sahte davranışla kayıt temini ve sahtekarlıkla mal temini meseleleriyle ilgili olarak tutuklu bulunan Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz,tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından bugün , yeniden Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Meselenin tahkikat sorumlusu Halil Drangoz Mahkemede verdiği yeminli ifadede, zanlılar Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz’ün , 2019 yılı içind eGirne’de meydana gelen resmi evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrağı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme ,tedavüle sürme,sahte davranışla kayıt temini ve sahtekarlıkla mal temini meselelerinden methalder olduğunu söyledi.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 14 sahte vekalet tespit edildiğini,bunlarla 20 daire ve 4 dükkanın devirlerinin yapıldığının belirlendiğini kaydeden tahkikat sorumlusu, 19 Ağustostan itibaren yürütülen tahkikat kapsamında, 20 kişinin sorgulandığı 10 kişiden ifade alındığını kaydetti.

Tahkikat sorumlusu, meseleyle ilgili şikayet ve müşteki sayısının arttığını, zanlı Muammer Uğursöz’ün de Yaztech İnvestment Limited direktörlerinden biri olarak, 17 daireyi bizzat devraldığının belirlenmesi üzerine suç ortağı olarak tutuklandığını ve hakkında araştırmanın devam ettiğini söyledi..

Olayla ilgili mesele sayısının15’e çıktığını dile getiren tahkikat sorumlusu, bunlardan 12’sinin resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme,3’ünün ise sahte davranışla kayıt temin etme ve sahtekarlıkla mal temin etme olduğunu kaydetti.

Zanlı 1 Mehmet Eminoğlu’nun, dün akşamüzeri bir gönüllü ifade daha vererek, çok ciddi iddialarda bulunduğunu ve buna bağlı olarak araştırmaların yapılacağını söyleyen tahkikat sorumlusu,

Yaztech İnvestment Limited şirketiyle ilgili ciddi iddialar bunulduğunu , bunların araştırılacağını sözkonusu gönüllü ifadenin teyit v etekzipi kapsmaında, 15-20 kişinin daha sorgulanacağını belirtti.

Zanlı 1 Eminoğlu’nun gönüllü ifadesiyle ilgili araştırmaların hemen başladığını dile getiren tahkikat sorumlusu, bugün bu kapsamda,3 işyeri ve 2 ikametgahta arama yapıldığını, birçok bilgisayar ve belgenin emare olarak alındığını ifade etti.

Zanlı 3 Muammer Uğursöz’ün de bir gönüllü ifade verdiğini ayrıca zanlı avukatının bu sabah polise incelenmek üzere bazı belgeler sunduğunu dile getiren tahkikat sorumlusu, gönüllü ifadenin teyit ve tekzipinin yapılacağını bu kapsamda 5 kişinin daha sorgulanacağını , belgelerin ise araştırılacağını anlattı.

Tahkikatın geniş çaplı olarak devam ettiğini belirten tahkikat sorumlusu, zanlıların tutukluluk sürelerinin 6’şar gün daha uzatılmasını talep etti.

Zanlı avukatları tutukluluk süresinin uzatılması talebine itirazda bulunmadı.

Girne Kaza mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar da, tahkikatın selmeti için 3 zanlının tutukluluk sürelerinin 3’er gün daha uzatılması emrini verdi.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,6889
  5,6991
  0%
  6,2847
  6,2960
  0%
  7,1166
  7,1537