Son Haberler
TATAR İSTANBUL’A GIDIYOR…BAŞBAKAN TATAR İSTANBUL’DA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERLE BIR ARAYA GELECEK BAŞBAKAN, PERŞEMBE GÜNÜ FOXTV KIBRIS ÖZEL YAYININA KATILACAK
-www.brtk.net-
KURTULMUŞ’TAN AB’YE YANIT….AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ, DOĞU AKDENİZ'DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİNE İLİŞKİN, "AVRUPA'DAN VE BATI'DAN YÜKSELEN SESLERE HİÇBİR ŞEKİLDE İTİBAR ETMEDİKLERİNİ BELİRTİ.
-www.brtk.net-
TÜRKIYE AKDENIZ’DE TATBIKAT YAPIYOR..TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DE TATBİKAT YAPIYOR. DOĞU AKDENİZ-2019 DAVET TATBİKATI’NIN, ŞU ANA KADAR İCRA EDİLEN DOĞU AKDENİZ TATBİKATLARI İÇERİSİNDE EN YÜKSEK KATILIM SEVİYESİNE SAHİP TATBİKAT OLDUĞU KAYDEDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU....BAKANLAR KURULU BAŞBAKAN ERSİN TATAR BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI
-www.brtk.net-
BÜTÇE MARATONU BAŞLADI …EKONOMİ, MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİNE BUGÜN BAŞLADI BÜTÇENİN SUNUMUNU YAPAN MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, HEDEFLERİNİN EKONOMİNİN BÜYÜME POTANSİYELİNİ GÜÇLENDİRMEK VE HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
AKACAN DAVASI ....GİRNE AĞIR CEZA MAHKEMESİ,İŞ İNSANI BULUT AKACAN VE KORUMALARINA 2’ŞER YIL HAPİSKARARI ALDI.
-www.brtk.net-
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ARASINDA KALİFİYE İŞ GÜCÜNE YÖNELİK PROTOKOLÜ İMZALANDI BARIŞ PINARI HAREKATI….AKPARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELEN TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE’NİN BARIŞ PINARI HARELKATIYLA, 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKATINDA OLDUĞU GİBİ BÖLGEYE HUZUR GETİRDİĞİNİSÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TAÇOY’UN KABULÜ....EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY, ODTÜ KALTEV VE MERSİN TEKNOPARK HEYETLERİNİ KABUL EDEREK GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE KKTC’DE TEKNOPARK KONUSUNUN GELİŞİMİ ELE ALINDI.
-www.brtk.net-
ELSEN’DEN GREV AÇIKLAMASI.....EL- SEN 6 EYLÜL’DE ASKIYA ALDIĞI SÜRESİZ GREVİ HÜKÜMETİN SENDİKA İLE İMZALADIĞI PROTOKOLE UYMAMASI NEDENİYLE KALDIRDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TRAFIK GÜVENLIK SISTEMI ..BİR GRUP SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, TRAFİK SİSTEMİNİN BİR AN ÖNCE TOPLUMUN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE REFAHINA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİNDE BULUNDU
-www.brtk.net-

Girne’de kültür sanat etkinlikleri başlıyor

Salı 5 Kasım 2019

Bu yıl, 7 Kasım 17 Aralık tarihleri arasında yer alacak , Girne Belediyesi Sonbahar ve Kış Kültür Sanat Günleri, 7 Kasım Perşembe akşamı Çatalköy Belediye Tiyatro SU tarafından sahnelenecek müzikli komedi “Yıldız Olmak Kolay Mı ?” adlı tiyatro oyunuyla başlıyor.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 7 Kasım- 17 Aralık tarihlerinde yer alacak Girne Belediyesi Sonbahar-Kış Kültür Sanat Günleri programı hakkında açıklamada bulundu.

Girne Belediyesi olarak,vatandaşı sonbahar kış döneminde de kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Güngördü, Yaz aylarında Girne Amfi Tiyatro’da düzenlenen Girne Kültür Sanat Günlerinin ardından sonbahar kış dönemi için Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunda gerçekleştirilecek bir etkinlik programı hazırladıklarını söyledi.

Güngördü, Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu, Girne Belediyesi Oda Orkestrası ve Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun yanı sıra Çatalköy Belediye Tiyatro Su ve İzmir Çiğli Belediyesi’nin katılımıyla 13 ayrı etkinlik düzenleneceğini dile getirdi.

Sonbahar-Kış Kültür Sanat Günleri kapsamında, “İkinci Caddenin Mahkumu”, “Yedi Kocalı Hürmüz” ve “Çökme Tehlikesi Var” isimli tiyatro oyunlarının sahneye konulacağını belirten Güngördü, Girne Belediyesi Oda Orkestrası, Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunun konserleri yanında, İzmir Çiğli Belediyesi İşbirliğinde, Dünya Çocuklarına Mektuplar isimli söyleşinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Düzenledikleri tüm etkinliklerde, sevgi, hoşgörü ve barış temasını ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Güngördü, Ocak ayından sonra da Kış-İlkbahar dönemi kültür sanat etkinlikleriyle ilgili yeni bir program hazırlanarak duyurulacağını kaydetti.

Kültür Sanat Günleri kapsamında, 7, 12 ve 14 Kasım, Çatalköy Belediye Tiyatro Su “Yıldız Olmak Kolay Mı” ?,19 ve 21 Kasım, Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu “İkinci Caddenin Mahkumu”,26 Kasım, Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu Gençlik Ekibi “Yedi Kocalı Hürmüz”,28 Kasım, 3 ve 5 Aralık, Çatalköy Belediye Tiyatro Su “Çökme Tehlikesi Var” oyunları sahnelenirken, 10 Aralık, Girne Belediyesi Oda Orkestrası “Klasik Müzik Konseri”, 13 Aralık, Girne Belediyesi ve İzmir Çiğli Belediyesi “Dünya çocuklarına Mektuplar söyleşi” yer alacak.

Sonbahar-Kış Kültür Sanat Günleri, 17 Aralık, Girne Belediyesi TSM Topluluğu “Türk Sanat Müziği Konseri”yle sona erecek.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.41%
  5,7665
  5,7769
  0.27%
  6,3586
  6,3701
  0.64%
  7,3917
  7,4302