Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI BERLİN GÖRÜŞMESİ SONUÇLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI TAMAMLADI
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, DÜN SABAH 115 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜNDEN YETKİLİLERE BİLGİ AKTARDI, GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİ. CUMHURBAŞKANI AKINCI, BUGÜN DE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
“TURİZM SEKTÖRÜNDE YERLİ ÜRETİMİN ARTIRILMASI ETKİNLİĞİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR YARIN CNN TÜRK’TE “HAFTA SONU” PROGRAMINA KATILMAK ÜZERE BU AKŞAM İSTANBUL’A GİDİYOR
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN MUTABAKATIN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ BİR HARİTAYA SEBEBİYET VERDİĞİNİ SÖYLEDİ BAŞBAKAN TATAR, İMZALANAN ANLAŞMANIN SÖZ KONUSU BÖLGELERDE BULUNABİLECEK OLAN ZENGİNLİKLERDEN KIBRIS TÜRK HALKININ DA YARARLANMASI AMACIYLA YAPILACAK HAK MÜCADELESİNDE ÖNEMLİ BİR POZİSYONDA OLDUĞUNU KAYDETTİ
-www.brtk.net-
LİBYA’DAN YUNANİSTAN’A TEPKİ GELDİ. “BÜYÜKELÇİMİZİ SINIR DIŞI ETME KARARI DİPLOMATİK EŞKIYALIK”
-www.brtk.net-
TIP-İŞ KADROLU İSTİHDAM ÇAĞRISI YAPTI. SENDİKA, HEKİM EKSİKLİĞİNİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİ UYARISINDA BULUNDU
-www.brtk.net-
AVUSTRALYA'DAKİ YANGINLAR SÖNDÜRÜLEMİYOR. 54'Ü KONTROL ALTINA ALINAMAMIŞ 111 YANGIN DEVAM EDİYOR
-www.brtk.net-
TEKNOLOJİNİN YAŞAMIMIZDA GİDEREK ARTAN BİÇİMDE YER ALMASI İLE BUNUN OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİLERİNİN İRDELENDİĞİ 11’İNCİ RUH SAĞLIĞI SEMPOZYUMU BAŞLADI
-www.brtk.net-

Fuat Oktay Meclis Başkanı Uluçay’ı ziyaret etti

Cumartesi 20 Temmuz 2019

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberükken Uluçay, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç ve TC-KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem ve beraberindekileri kabul etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Barış Harekatı’nın 45. Yıldönümünde Kıbrıs Türk halkının duygularını paylaşmak için ülkede bulunduklarını ifade etti…

Oktay, “Sözkonusu toprak olduğu zaman biz hiçbirşeyi düşünmeyiz. Canımızı veririz. Bunu tüm dünyaya hatırlatalım. Bulanık düşünceleri olan varsa bu mesajı onlara verelim. Kararlılığımızı ifade ettik oyalamalara gelmeyeceğimizi bütün dünyaya ilan ettik” dedi.

Fuat Oktay, yapısal reformlar noktasında meclisin önemine de işaret ederek

“Esas mesele kurumların gelişmesinde reformların hayata geçirilmesidir. Teknik açıdan ve yürütme anlamında top sizde. Tecrübelerimizi aktarmada her zaman sonuna kadar işbirliğine hazırız” dedi.

TBMM’deki 4 siyasi partinin ortak bildirisine de atıfta bulunan Oktay, “konu Kıbrıs olunca tek vücuduz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da Kıbrıs Türk halkının refahı huzuru için bir devlet kurulduğuna ve bugünlere gelindiğine vurgu yaparak   ülkenin geleceği açısından önemli olan yapısal dönüşümü sağlamak için meclisin üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Uluçay, “Yapılması gereken işler var. yasama ve yürütme kısmında yoğun bir çalışma temposunda çalışmalarımızı sürüdürüyoruz. Son 10 yıldan beridir belli bir standartta çalışmalar devam ediyor hükümet değişikliklerinde gecikme olsa da meclis olarak yasama olarak çalışmalarımıza hemen başlıyoruz. Ülkenin geleceği açısından yapısal dönüşümü sağlamak önemli. Meclisimiz yasama olarak üzerine düşeni yapacaktır.” dedi.

Uluçay, KKTC ve Türkiye’nin adada siyasi eşitlik temelinde bir çözüm olması için hep yapıcı olduğunu bundan sonra da olacağını belirtti.

Doğu Akdeniz’deki gerilime de işaret eden Teberrüken Uluçay, doğal gaz konusunun ekonomik değer olarak görülmesi ve çatışma noktasına çekilmemesi gerektiğini ifade etti. Ve bu konuda Türkiye ile birlikte hareket ettiklerini aktardı.

Uluçay, “Doğu Akdeniz’de gerginliğin azaltılması bölge ülkelerini de daha huzurlu bir ortama kavuşturacaktır. Ülkemize bir füze düştü. Can kaybı olmadı. Bu olay gösterdi ki KKTC ve TC olarak yürüttüğümüz politikalar, bölgenin geleceğine dair çizdiğimiz yol haritasında ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Bölge için de önemli bir oldudur. Doğal Gaz hem bizlere hem bölgeye ekonomik değer kazandırır.” dedi.

Meclis Başkanı Uluçay, TBMM ile iyi bir diyalogları olduğunu da belirterek sonbaharda ziyaret etmeyi düşündükelrini uluslararası toplantılarda da TBMM ile birlikte katıldıklarını ve görüşlerini uluslararası toplantılarda da herzaman dile getirdiklerini ifade etti.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.02%
  5,7479
  5,7582
  0.11%
  6,3805
  6,3920
  0.05%
  7,5397
  7,5790