Son Haberler
BAŞBAKAN TATAR, KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE DERİN FARKLILIKLAR VE AYRILIKLAR OLDUĞUNU SÖYLEYEREK, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ’NİN KENDİNİ ADANIN TEK SAHİBİ OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ ANCAK KIBRIS’TA İKİ EŞİT HALKIN OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, TC İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMA İLE YENİ BİR HARİTANIN ORTAYA ÇIKTIĞINI KAYDEDEREK, BU ANLAŞMA İLE KKTC’NİN DAHA DA ÖNEM KAZANDIĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
LİBYA ULUSLARARARASI TANINIRLIĞA SAHİP ULUSAL MUTABAKAT HÜKÜMETİ, TC İLE İMZALANAN İKİ MUHTIRANIN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİNİ AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, LİBYA MUTABAKATIYLA İLGİLİ OLARAK, "BU HİÇBİR ŞEKİLDE DİĞER ÜLKELERE KARŞI BİR TEHDİT, DİĞER ÜLKELERİN HAKKINA, HUKUKUNA TACİZ DEĞİLDİR" DEDİ.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR: KIBRIS BİZİM MİLLİ MESELEMİZ, BİZİM BUNDAN TAVİZ VERMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL.
-www.brtk.net-
TC İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI BUGÜN İMZALANIYOR
-www.brtk.net-
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSTANBUL’DA MEVKİDAŞI TÜRKİYE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Erdoğan-Trump’tan ortak basın açıklaması

Perşembe 14 Kasım 2019

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Baş başa 1 saat 15 dakika görüşen iki lider, ardından gerçekleşen heyetler arası görüşmede Suriye, S-400 ve F-35 gibi birçok kritik konuyu ele aldı.

Erdoğan ve Trump, ABD’li senatörlerle de buluşarak sorularını yanıtladı.
İki Lider, daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Trump, Erdoğan’la açık sözlü ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Görüşmede ele alınan konulardan bir tanesinin Suriye’deki son durum olduğunu kaydeden Trump barış içerisinde bir Ortadoğu için ortakları ile yaptıkları işbirliği için Erdoğan’a teşekkür etti.
Konuşmasında S400 konusuna da değinen Trump, ‘S400 konusu zorluklar çıkarıyor, umarım S400 konusundaki sorunu çözeceğiz’ diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gündemde yer alan konulara ilişkin kapsamlı ve samimi ele aldıklarını belirterek ‘Köklü müttefiklik bağlarımıza uygun bir şekilde yeni bir sayfa açma konusunda kararlıyız’ dedi.
Erdoğan, İki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi konusunda da hemfikir olduklarını ifade etti.

ABD Temsilciler Meclisi’nde alınan kararların Türk milletini üzdüğünü Trump’a ilettiğini de kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “104 yıl önce savaş şartlarında yaşanmış bir meselede karar vericiler siyasetçiler değil, tarihçiler olmalıdır.” dedi
Erdoğan, Trump ile Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terör oluşumlarıyla mücadele konusunda karşılıklı iradelerini de teyit ettiklerini söyledi.

BRT/INT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7479
  5,7582
  0%
  6,3805
  6,3920
  0%
  7,5397
  7,5790