Son Haberler
TATAR İSTANBUL’A GIDIYOR…BAŞBAKAN TATAR İSTANBUL’DA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERLE BIR ARAYA GELECEK BAŞBAKAN, PERŞEMBE GÜNÜ FOXTV KIBRIS ÖZEL YAYININA KATILACAK
-www.brtk.net-
KURTULMUŞ’TAN AB’YE YANIT….AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ, DOĞU AKDENİZ'DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİNE İLİŞKİN, "AVRUPA'DAN VE BATI'DAN YÜKSELEN SESLERE HİÇBİR ŞEKİLDE İTİBAR ETMEDİKLERİNİ BELİRTİ.
-www.brtk.net-
TÜRKIYE AKDENIZ’DE TATBIKAT YAPIYOR..TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DE TATBİKAT YAPIYOR. DOĞU AKDENİZ-2019 DAVET TATBİKATI’NIN, ŞU ANA KADAR İCRA EDİLEN DOĞU AKDENİZ TATBİKATLARI İÇERİSİNDE EN YÜKSEK KATILIM SEVİYESİNE SAHİP TATBİKAT OLDUĞU KAYDEDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU....BAKANLAR KURULU BAŞBAKAN ERSİN TATAR BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI
-www.brtk.net-
BÜTÇE MARATONU BAŞLADI …EKONOMİ, MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİNE BUGÜN BAŞLADI BÜTÇENİN SUNUMUNU YAPAN MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, HEDEFLERİNİN EKONOMİNİN BÜYÜME POTANSİYELİNİ GÜÇLENDİRMEK VE HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
AKACAN DAVASI ....GİRNE AĞIR CEZA MAHKEMESİ,İŞ İNSANI BULUT AKACAN VE KORUMALARINA 2’ŞER YIL HAPİSKARARI ALDI.
-www.brtk.net-
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ARASINDA KALİFİYE İŞ GÜCÜNE YÖNELİK PROTOKOLÜ İMZALANDI BARIŞ PINARI HAREKATI….AKPARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELEN TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE’NİN BARIŞ PINARI HARELKATIYLA, 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKATINDA OLDUĞU GİBİ BÖLGEYE HUZUR GETİRDİĞİNİSÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TAÇOY’UN KABULÜ....EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY, ODTÜ KALTEV VE MERSİN TEKNOPARK HEYETLERİNİ KABUL EDEREK GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE KKTC’DE TEKNOPARK KONUSUNUN GELİŞİMİ ELE ALINDI.
-www.brtk.net-
ELSEN’DEN GREV AÇIKLAMASI.....EL- SEN 6 EYLÜL’DE ASKIYA ALDIĞI SÜRESİZ GREVİ HÜKÜMETİN SENDİKA İLE İMZALADIĞI PROTOKOLE UYMAMASI NEDENİYLE KALDIRDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TRAFIK GÜVENLIK SISTEMI ..BİR GRUP SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, TRAFİK SİSTEMİNİN BİR AN ÖNCE TOPLUMUN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE REFAHINA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİNDE BULUNDU
-www.brtk.net-

Ercan Havalimanı sanata doyacak

Perşembe 7 Kasım 2019

T&T Ercan Havalimanı, sanatçı Feridun Işıman’ın “Yolcular” isimli resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Sanatçı Feridun Işımanı’ın 10 tablodan oluşan resim sergisi 8 Kasım 2019 Cuma gününden itibaren Ercan Havalimanı’nda giden yolcu pasaport sonrası salonda sergilenmeye başlanacak.

Yolcular tarafından büyük ilgi uyandıracak ve adeta bir resim şöleni yaşanacak T&T Ercan Havalimanı’ndaki resim sergisinde birbirinden değişik konulardan oluşan resimler yer alıyor.
Sergi, Aralık sonuna kadar yolcular tarafından görülebilecek.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, T&T Havalimanı İşletmeciliğinin, kültürel ve sanatsal gelişime verdiği destekle yolcuların havalimanında geçirdikleri zamana değer kattığını belirtti.

Bu anlamda bugüne kadar pek çok etkinliğe imza attıklarını ifade eden Özçelik, etkinliklerin havalimanı işletmesinde önemine değinerek, T&T Havalimanı İşletmeciliğinde çıtayı üst seviyeye taşıdığını söyledi. Özçelik, bu amaçla, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli ressam sanatçı Feridun Işıman’ın “Yolcular” isimli resim sergisinin 8 Kasım 2019 tarihinden itibaren T&T Ercan Havalimanı’nda sergilenmeye başlanacağını ifade etti.

Sanatın toplumların zenginleşmesinde ve ilerlemesinde en önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Özçelik, “T&T Havalimanı İşletmeciliği olarak kültür ve sanata özgü etkinliklerle yolcuların keyifli vakit geçirmesini amaçlıyoruz. Havalimanımızda farklı türden sanat eserlerini yolcularla buluşturmaya devam edeceğiz. Düzenlediğimiz etkinliklere yolcuların ilgi göstermesinden mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sergilenecek eserler:

1- GÜREŞÇİLER- WRESTLERS… 50X70 Cm ( Kağıt Üzerine Akrilik / Acryla on paper) 2006, 2- İKİ FİGÜR – TWO FİGURES… 70X50 Cm (Kağıt üzerine yağlıboya / Oil on paper) 2005, 3- KADIN – WOMAN… 70 X 50 Cm (Kağıt üzerine yağlıboya – Oil on paper) 2005, 4- YEŞİL – GREEN… 70 X 50 Cm (Kağıt üzerine yağlıboya – Oil on paper) 2019, 5- OTURAN KADIN – SEATED WOMAN… 90 x 70 Cm (Karışık teknik – Mix technique) 2019, 6- YOLCULAR – PASSENGERS… 90X70 Cm (Kağıt üzerine Akrilik – Acryla on paper) 2019, 7- GEÇMİŞİN İZLERİ -THE TRACES OF THE PAST… 90X70 (Karışık teknik- Mix Techique) 2019, 8-İKONA 1- İCONS 1… 70X50 Cm (Kağıt üzerine karışık teknik- Mix technique on paper), 9- İKONA 2- İCONS 2… 70X50 Cm (Kağıt üzerine karışık teknik – Mix technique on paper), 10- İKONA 3- İCONS 3…70X50 Cm (Kağıt üzerine karışık teknik-Mix technique on paper)

Feridun Işıman’ın özgeçmişi:

Feridun Işıman, 1949 yılında Kıbrıs’ta Küçük Kaymaklı’da doğdu. 1972 yılında Ankara Üniversitesi Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü Turan Erol Atölyesi’nden mezun oldu.
1972-73 yılları arasında Küçük Kaymaklı’da kendi resim stüdyosunda portreler yaptı.
1974 -75 yıllarında Finlandiya’da sanatçı ve eğitmen olarak çalıştı. 1975 -1995 yılları arasında Güzelyurt Kurtuluş Lisesi, Güzelyurt Maarif Kolejinde öğretmenlik yaptı. 1997- 2012 Girne Amerikan Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Feridun Işıman değişik yıllarda gittiği veya davet edildiği Finlandiya, İsveç, Norveç, Danimarka, Hollanda, Hindistan, Mısır, Litvanya, Bulgaristan, Almanya, İngiltere, Makedonya, Türkiye, Avusturya gibi pek çok ülkede resim çalıştı. Gittiği ülkelerde video çekimleri yaparak Sanat Tarihi, Arkeoloji ve Resim sanatı ile ilgili kişisel arşiv hazırladı. 1995, 1996 ve 2002 yıllarında Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda 26 bölümlük “Çizgiler ve Renkler” Resim Eğitim programını hazırladı ve sundu.

Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Fransa, Makedonya Türkiye ve Kıbrıs’ta kişisel sergiler açtı. Birçok Avrupa ülkesi, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ülkeleri, Hindistan, Mısır, Kore ve Kıbrıs’ta karma sergilerde yer aldı.

Sanatçı müzik alanında da KKTC’yi Akdeniz Uluslararası Müzik Festivali Antalya (1987) ve İstanbul Uluslararası Show 93 Müzik Festivalinde (1993) solist olarak temsil etti.

Işıman, yorumculuğunun yanında beste ve söz yazarlığı da yapmıştır. Kişisel sergilerinin yanı sıra karma sergilere de katılan sanatçı, 7 ödülün de sahibidir. Uluslararası sanat kolonilerinde KKTC’yi temsilen eserler üretti. Halen resim ve müzik dallarında çalışmaktadır. Sanatçının Müzelerde ve Özel Kolleksiyonlarda Kıbrıs, Amerika Birleşik Devletleri, Romanya, Bulgaristan, Türkiye gibi pek çok ülkede eserleri yer almaktadır.

(BRT/MAIL)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.41%
  5,7665
  5,7769
  0.27%
  6,3586
  6,3701
  0.64%
  7,3917
  7,4302