Son Haberler
CUMHURİYET MECLİSİ EKONOMİ MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI’NI GÖRÜŞMEYİ SÜRDÜRÜYOR. KOMİTEDE BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI VE OMBUDSMAN BÜTÇELERİ BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR BU SABAH İSTANBUL’A GİTTİ. İSTANBUL’DA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERLE BİRARAYA GELECEK OLAN BAŞBAKAN TATAR, FOX TV’DE KIBRIS ÖZEL YAYININA DA KATILACAK.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ABD BAŞKANI DONALDTRUMP DAVETİ ÜZERİNE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NE GİTTİ ERDOĞAN, TRUMP GÖRÜŞMESİ BU AKŞAM SAATLERİNDE YAPILACAK.
-www.brtk.net-
KKTC’NİN 36’INCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.
-www.brtk.net-
10’UNCU CUMHURİYET ŞÖLENİ’Nİ 16 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19.00’DA LEFKOŞA ATATÜRK SPOR SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
-www.brtk.net-
CTP, BERLİN’DE GERÇEKLEŞECEK ÜÇLÜ GÖRÜŞME ÖNCESİNDE BAŞLATTIĞI TEMASLARA BUGÜN GÜNEY KIBRIS’TAKİ DİSİ’YE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARETLE DEVAM ETTİ. PARTİ GENEL BAŞKANI TUFAN ERHÜRMAN, ZİYARETTE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, BERLİN’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN TOPLANTININ ÖNEMİNİ VURGULAYARAK, ÜÇLÜ GÖRÜŞMEDEN ELDE EDİLEBİLECEK EN ÖNEMLİ SONUCUN BEŞLİ GÖRÜŞMENİN KAPISININ ARALANABİLMESİ OLACAĞINI SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NIN DERELERİN ISLAHI, TAŞKINLARIN YOL AÇTIĞI ZARARLARIN GİDERİLMESİNE YÖNELİK BAŞLATMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. ÜLKE GENELİNDE DERELERDEN KAYNAKLANAN SIKINTILARI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN BAKANLIK VE SU İŞLERİ DAİRESİ, GEÇTİĞİMİZ AY SONUNDA SÖZLEŞMELER İMZALAMIŞTI.
-www.brtk.net-
KTAMS, MALİYE BAKANI’NIN KTAMS VE SENDİKAYA BAĞLI KOOPERATİFİ’NE YÖNELİK TUTUMUNU PROTESTO ETTTİ. SENDİKA BAŞKANI BENGİHAN: GEREKLİ HUKUKSAL MÜCADELE VERİLECEK
-www.brtk.net-
EL-SEN, SÜRESİZ GENEL GREV KARARI İLE TEK HEDEFLERİNİN; “HALKIN OLAN BU KURUMU YAŞATMAK, İNSANLARA DAHA KALİTELİ, UCUZ VE ÇEVRE DOSTU BİR ENERJİ ÜRETİP SUNABİLMEK” OLDUĞUNU VURGULADI.
-www.brtk.net-
KKTC VE TÜRKİYE’DE AKADEMİ VE SİYASET DÜNYASINDA BÜYÜK BİR İZ BIRAKAN TÜRKİYE’NİN ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANLARINDAN PROF. DR. MÜMTAZ SOYSAL BUGÜN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA’DA TARİHİ BUĞDAY CAMİİ'DE, I. KÜLTÜR SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR. ETKİNLİK "KÜLTÜREL EL İŞİ TEKNİKLERİ SEMİNERİ " İLE BAŞLADI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

DAÜ Akademik Yıl açılış töreni yapıldı

Pazartesi 14 Ekim 2019

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni ve ilk ders sunumu bu sabah gerçekleştirildi.

DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda yapılan açılış töreninde İlk ders’i bu yıl, Akdeniz Üniversiteler Birliği Onursal Başkanı,Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı,İstanbul Teknik Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr Gülsün Sağlamer verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak DAÜ’yü tanıtıcı video gösterisi sunuldu ardından DAÜ Rektörü Prof.Dr Necdet Osam bir açılış konuşması yaptı.

Osam, üniversite hakkında güncel bilgiler paylaştığı konuşmasında, DAÜ’nün 2018-2019 Akademik yılında birçok başarıyla imza attığını anımsattı ve bu başarılara destek olanlara teşekkürlerini sundu.

Necdet Osam üniversitede sürdürülen sistemli çalışmalar sayesinde dünya sıralamasında yer almasını hatırlatarak, DAÜ olarak 2019-2020 akademik yılında da önemli programlara ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Osam 24-26 Ekim tarihleri arasında Akdeniz Üniversiteler Genel Kurulu’nun DAÜ’de yapılacak olmasının DAÜ ayrıcalığını ortaya koyduğunu söyleyerek, bunun yanında sosyal ve kültürel çalışmaların da hızla sürdüğünü kaydetti.

DAÜ’nün bir bilim kurumu olduğunu dile getiren Osam, kendilerinin barış için ve bilim-demokrasi-evrensel insan hakları için uğraş verdiklerini vurguladı.

Etkinlikte daha sonra Akdeniz Üniversiteler Birliği Onursal Başkanı,Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı,İstanbul Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof.Dr Gülsün Sağlamer ‘ Değişen Yükseköğretim ve Araştırma Alanı’ konulu ilk ders sunumunu gerçekleştirdi.

Prof.Dr Gülsün Sağlamer sunumuna; DAÜ’nün uluslararası tanınan bir üniversite olmasından dolayı gurur duyduklarını belirterek başladı, ardından ülkenin Güney’inde devam eden harekatın bölgeye barış getirmesini diledi.

Sağlamer ‘Değişen Yükseköğretim ve Araştırma Alanı’ konu başlığı üzerinde ilerleyerek yaptığı sunumunda, gençlerin değişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri için sürekli değişimi strateji olarak belirlemelerini istedi ve değişim sürecinde değişim yönetiminin liderlerinin büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Yükseköğretim’de hızla artan bir öğrenci sayısının varlığına işaret eden Sağlamer, bunun yanında mali kaynakların yetersizliğinin de değişimi derinden etkilediğini söyledi.

Yükseköğretim kurumlarının çeşitlenmesi ve doğan yüksek rekabetin de üniversitelerin etkileyen bir unsur olduğunu belirten Gülsün Sağlamer, özellikle finansal kaynakların tüm dünya üniversitelerini olumsuz etkilediğini anımsattı.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.07%
  5,7665
  5,7769
  0.09%
  6,3586
  6,3701
  0.17%
  7,3917
  7,4302