Son Haberler
2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI GÖRÜŞMELERİ MECLİS GENEL KURULU’NDA BUGÜN BAŞLADI. BÜTÇE ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELER 10 GÜNDE TAMAMLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, KKTC’NİN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLDİĞİNİEKONOMİNİN TÜMÜYLE KAYIT ALTINA ALINMASIYLA BİRLİKTE REEL AÇIKLARIN DAHA DA KAPATILACAĞINI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPININ YAKALANACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, 2020 MALİ YILI BÜTÇESİN, SUNUŞ KONUŞMASINDA, HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMANIN TEMEL FELSEFELERİ OLACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, ANLAŞMANIN HİÇBİR KOMŞUYA KARŞI OLMADIĞINI, İKİ EGEMEN ÜLKE LİBYA VE TÜRKİYE'NİN HAK VE MENFAATLERİNİN KOLLANMASI İÇİN YAPILDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
İSTANBUL’DA TEMASLARDA BULUNAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATISOSYAL KALKINMADAN SORUMLU BAKANLAR BİRİNCİ KONFERANSI SOSYAL GELİŞİM BAKANLAR TOPLANTISI’NA KATILDI TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
-www.brtk.net-
DEĞİRMENLİK LİSESİ’NDE YAPIMI TAMAMLANAN YENİ DERSLİK BİNALARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, BEYARMUDU İMAR PLANI’NIN ŞEHİR PLANLAMA DAİRESİ, GAZİMAĞUSA KAYMAKAMLIĞI VE BEYARMUDU BELEDİYESİ’NİN OYBİRLİĞİ İLE ONAYLANDIĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-
EKONOMİK ÖRGÜTLER PLATFORMU, GAZİMAĞUSA-YENİBOĞAZİÇİ-İSKELE İMAR PLANI’NIN REDDEDİLMESİNİ ELEŞTİREREK, PLANIN HAZIRLANMIŞ OLDUĞU ŞEKLİ İLE YAYINLANMASI VE YASAL GÜCÜNE KAVUŞMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI ULUÇAY, ÖZEL ÇOCUKLAR YÜZME YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖZEL EĞİTİM VAKFI ÖĞRENCİLERİNİ KABUL EDEREK MADALYALARINI TAKDİM ETTİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA-GİRNE ANAYOLUNDA BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA MEYDANA GELEN KAZADA, ARAÇ SÜRÜCÜSÜ OSMAN YILDIRIM YARALANDI
-www.brtk.net-
MEDYA ETİK KURULU, HALKIN SESİ GAZETESİ’Nİ UYARMA KARARI ALDI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Cumhurbaşkanı Akıncı: Barış, sadece güzel bir sözcük değildir; bir yaşam biçimidir

Cuma 19 Temmuz 2019

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği heyeti ile Türkiye’den gelen DP’yi ayrı ayrı kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Akıncı, barıştan tüm tarafların kazanacağı çok şey olduğunu, savaştan ise herkesin kaybedeceğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, fedakarlıkların en büyüğünü, toplumlarının özgür yaşaması uğruna canını feda edenlerin gerçekleştirdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türk halkı ve Kıbrıs Türklerinin birlikte, omuz omuza mücadele verdiklerini söyleyerek “Onların sayesinde bugün bu topraklarda özgür, başı dik bir toplum olarak yaşayabiliyoruz” diye konuştu.

Bundan böyle ne şehit, ne de gazilerin olmasını temenni ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Akıncı, savaşın acısını en çok şehit aileleri ve yakınlarının bildiğini ifade etti.

Akıncı, “Bizler de savaşın ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmiş bir kuşağın mensubuyuz. Barış, sadece güzel bir sözcük değildir; bir yaşam biçimidir. Bunu tesis etmek için hem askeri, hem diplomatik, hem siyasi hem de ekonomik alanda güçlü olmak lazımdır” dedi.

Barıştan tüm tarafların kazanacağı çok şey olduğunu, savaştan ise herkesin kaybedeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Bize akıl, mantık ve vicdanımız gerek adamızda gerekse bölgemizde kalıcı bir barışı tesis etmek gerektiğini söylüyor. Temennimiz bizim bu düşüncelerimizin diğer taraflarda da neşet etmesi ve onların da aynı şekilde düşünmesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yetkililerini ve üyelerini ülkede görmenin bir bahtiyarlık olduğunu kaydederek, tüm şehitleri rahmetle andı.
Heyet adına Mustafa Işık da konuşmasında, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 45’inci yılında KKTC’de bulunmaktan duyduğu onur ve mutluluğu dile getirdi.

Bu arada Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları nedeniyle ülkede bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp ve Başdanışman Yalçın Taze’yi de kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki kabul, saat 12.30’da gerçekleşti.

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.74%
  5,7905
  5,8010
  0.44%
  6,4083
  6,4199
  0.94%
  7,6108
  7,6505