Son Haberler
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, KIBRISLI TÜRKLERİN YAŞADIKLARI BUNCA ACI DENEYİMDEN SONRA ÖZGÜRLÜKLERİNİN, ÖZGÜNLÜKLERİNİN, EŞİTLİKLERİNİN VE GÜVENLİKLERİNİN TEHDİT ALTINA ALINMASINA ASLA RAZI OLMAYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
KKTC’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KIBRIS TÜRK HALKININ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN KABRİNİN BULUNDUĞU ANITTEPE’DE VE KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI’NDAKİ İNŞAAT NEDENİYLE TMT ANITI’NDA TÖREN YAPILDI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE YARIN DA TÖREN VE ETKİNLİKLER YAPILACAK.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TARİHİ VE AHDİ YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ ÇERÇEVESİNDE KKTC BAYRAĞININ KARADA DENİZDE VE GÖKDE GURURLA DALGALANMASI İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TÖREN VE ETKİNLİKLERE KATILMAK ÜZERE BERABERİNDEKİ HEYETLE BU AKŞAM KKTC’YE GELDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR VİDEO PAYLAŞTI.
-www.brtk.net-
15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI ÇERÇEVESİNDE LEFKOŞA’DA CUMHURİYET KORTEJİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
SONDAJ GEMISI, KKTC ADINA SONDAJ ÇALIŞMALARI YÜRÜTMEK IÇIN YENIDEN KIBRIS AÇIKLARINA GELEN FATIH SONDAJ GEMISI, 23 ŞUBAT 2020 TARIHINE KADAR KARPAZ AÇIKLARINDA SONDAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTIRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ EKONOMİ, MALİYE, BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK BÜTÇELERİNİ OYÇOKLUĞU İLE KABUL ETTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI MÜSTEŞARI HÜDAOĞLU: CUMHURBAŞKANLIĞI 2020 YILINDA DA BÜTÇESİNİ EN ETKİN VE VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMAYA ÇALIŞACAK
-www.brtk.net-
KTAMS’IN 63’ÜNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA SENDİKA LOKALİNDE ETKİNLİK YAPILDI.
-www.brtk.net-
HASPOLAT KAVŞAĞI VE BAĞLANTI YOLLARINDA BAKIM, ONARIM ÇALIŞMALARI YAPILACAK OLMASI NEDENİYLE CUMARTESİDEN İTİBAREN ÇALIŞMALAR SÜRESİNCE TRAFİK TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK VERİLECEK.
-www.brtk.net-
METEOROLOJI DAIRESI BU GECE YARISINDAN CUMARTESI SAAT 10.00’A KADAR OLAN SÜRE IÇIN KUVVETLI GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI YAPTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Çaluda: Anketle halkın UBP’ye güven duyduğu ortaya çıktı

Cuma 8 Kasım 2019

Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda, Gezici Araştırma şirketinin yaptığı ankette halkın Ulusal Birlik Partisine güven duyduğunun ortaya çıktığını, belirtti.

Çaluda en büyük parti konumundaki UBP’nin Cumhurbaşkanlığı makamına talip olmamasının siyasi teamüllere ters olduğunu da ifade etti.

Çaluda koalisyon ortağı Halkın Partisi’nin kendisini öne çıkarmaya yönelik tutumlarından UBP tabanının rahatsızlık duyduğunu da vurguladı…

Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda katıldığı bir televizyon programında başta Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı anket olmak üzere, Lefke’nin sorunları, Koalisyon ortakları ile ilişkileri, Kıbrıs meselesi konularında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Anket sonucunu değerlendirerek konuşmasına başlayan Çaluda, ortaya çıkan oranların kendileri tarafından beklendiğini ve seçim atmosferi yaklaştıkça bu oranın yükseleceğine inandığını belirtti.

Çaluda “UBP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde, en büyük partinin bu makama talip olmaması siyasi kurallarına ters gelir. Son kararı parti meclisi verecek, geleneklere göre, kamuoyunun da araştırmalarına göre sağın en güçlü partisi UBP’dir. Bence oranları artarak lehimize gelişecek ve seçimi kazanacağız. Dedi.

Çaluda anketin halkın UBP’ye güven duyduğunu gösterdiğini ifade etti.

Aytaç Çaluda konuşmasında Lefke bölgesi’nin yeterince hizmet alamadığını

Narenciye konusunda bölgenin hayli sıkıntılar yaşadığını belirttii

Koalisyon ortağı Halkın Partisinin Lideri Kudret Özersay’ın açıklamaları hakkında da konuşan Çaluda, Hükümet bir bütün. Orada ben varım da oluyor demek rahatsız ediyor” ifadelerine yer vererek, “Herkes haddini bilmeli” dedi.

Çaluda, “Ben yapıyorum havası yaratmak doğru değil. Bu tip açıklamaları Başbakan vermeli. Gol atmak, doğru değil” şeklinde konuşarak UBP tabanında bu açıklamalardan dolayı rahatsızlık olduğunu söyledi.

Çaluda sözlerini şöyle sürdürdü;. Kendilerinin önde çıkmaya çalıştığı bir hava yaratmaya çalışıyorlar. Hükümetimizin ortağı, açıklama yapacak tabi ancak her şeyi ben yaparım tavrı bizi rahatsız ediyor. Bu memlekette alemin dürüstü sen misin diye soruyorlar. 4’lü koalisyonda neden ağzını açmadın. Sadece UBP’liler usulsüzlük yapıyor havası rahatsız ediyor, sesimizi yükselteceğiz.”

Son olarak Kıbrıs meselesi hakkında da konuşan Çaluda “74’ten günümüze herkes özgürce kendi bölgesinde yaşıyor. Bu saatten sonra yapacağımız KKTC ekonomisini daha ileri taşımak olacak. vaktimizi bunlarla harcamayalım. Haklarımızı kazanmamız lazım. Onların ümit ettiği bir çözüm olacağına inanmıyorum.”dedi.

 

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.16%
  5,7573
  5,7676
  0.3%
  6,3395
  6,3509
  0.09%
  7,3847
  7,4232