Son Haberler
İRAN’DA MEYDANA GELEN 5.9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM VAN’I VURDU. VAN’DAKİ  İKİ KÖYDE 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
HASTADAN ALINAN KAN ÖRNEKLERİ TETKİK İÇİN TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİ.SONUÇLARIN ÇIKMASININ ARDINDAN SÖZ KONUSU HASTANIN KORONA VİRÜSÜ TAŞIYIP TAŞIMADIĞI BELLİ OLACAK.
-www.brtk.net-
ÇİN'İN HUBEY EYALETİNE BAĞLI WUHAN KENTİNDE ORTAYA ÇIKAN YENİ TİP KORONAVİRÜSÜN DÜNYA GENELİNDE BULAŞTIĞI KİŞİ SAYISI 79 BİNE YAKLAŞTI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI GİRNE’DE DÜZENLENEN ‘GÜVEN VE KARARLILIK GECESİ’NDEKİ KONUŞMASINDA, KIBRIS SORUNU VE MÜZAKERE SÜRECİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
CUMHURBŞKANI AKINCI: ÇÖZÜM İÇİN EN GERÇEKÇİ SEÇENEK FEDERASYON
-www.brtk.net-
TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, DOĞU AKDENİZ'DE DEVAM EDEN HİDROKARBON ARAMA ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN "BİZ KARARLIYIZ, KENDİ MALIMIZI, HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ" DEDİ. TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ,  TÜRKİYE’NİN, KKTC’ NİN HAKLARINI SONUNA KADAR KORUYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 5 MART’TA  RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL VE FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON İLE İDLİB KONUSUNDA BİR ARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK.
-www.brtk.net-
TARIM BAKANLIĞI UYARDI:ORGANİK, EKOLOJİK, BİYOLOJİK EŞ ANLAMLIDIR. ‘YÜZDE 100 DOĞAL, HORMONSUZ, HAKİKİ, KÖY ÜRÜNÜ, SAF’ GİBİ TANIMLANAN ÜRÜNLER ‘ORGANİK ÜRÜN’ DEĞİLDİR. TÜKETİCİYE ÜRÜN HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ”
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Çaluda: Anketle halkın UBP’ye güven duyduğu ortaya çıktı

Cuma 8 Kasım 2019

Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda, Gezici Araştırma şirketinin yaptığı ankette halkın Ulusal Birlik Partisine güven duyduğunun ortaya çıktığını, belirtti.

Çaluda en büyük parti konumundaki UBP’nin Cumhurbaşkanlığı makamına talip olmamasının siyasi teamüllere ters olduğunu da ifade etti.

Çaluda koalisyon ortağı Halkın Partisi’nin kendisini öne çıkarmaya yönelik tutumlarından UBP tabanının rahatsızlık duyduğunu da vurguladı…

Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda katıldığı bir televizyon programında başta Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı anket olmak üzere, Lefke’nin sorunları, Koalisyon ortakları ile ilişkileri, Kıbrıs meselesi konularında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Anket sonucunu değerlendirerek konuşmasına başlayan Çaluda, ortaya çıkan oranların kendileri tarafından beklendiğini ve seçim atmosferi yaklaştıkça bu oranın yükseleceğine inandığını belirtti.

Çaluda “UBP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde, en büyük partinin bu makama talip olmaması siyasi kurallarına ters gelir. Son kararı parti meclisi verecek, geleneklere göre, kamuoyunun da araştırmalarına göre sağın en güçlü partisi UBP’dir. Bence oranları artarak lehimize gelişecek ve seçimi kazanacağız. Dedi.

Çaluda anketin halkın UBP’ye güven duyduğunu gösterdiğini ifade etti.

Aytaç Çaluda konuşmasında Lefke bölgesi’nin yeterince hizmet alamadığını

Narenciye konusunda bölgenin hayli sıkıntılar yaşadığını belirttii

Koalisyon ortağı Halkın Partisinin Lideri Kudret Özersay’ın açıklamaları hakkında da konuşan Çaluda, Hükümet bir bütün. Orada ben varım da oluyor demek rahatsız ediyor” ifadelerine yer vererek, “Herkes haddini bilmeli” dedi.

Çaluda, “Ben yapıyorum havası yaratmak doğru değil. Bu tip açıklamaları Başbakan vermeli. Gol atmak, doğru değil” şeklinde konuşarak UBP tabanında bu açıklamalardan dolayı rahatsızlık olduğunu söyledi.

Çaluda sözlerini şöyle sürdürdü;. Kendilerinin önde çıkmaya çalıştığı bir hava yaratmaya çalışıyorlar. Hükümetimizin ortağı, açıklama yapacak tabi ancak her şeyi ben yaparım tavrı bizi rahatsız ediyor. Bu memlekette alemin dürüstü sen misin diye soruyorlar. 4’lü koalisyonda neden ağzını açmadın. Sadece UBP’liler usulsüzlük yapıyor havası rahatsız ediyor, sesimizi yükselteceğiz.”

Son olarak Kıbrıs meselesi hakkında da konuşan Çaluda “74’ten günümüze herkes özgürce kendi bölgesinde yaşıyor. Bu saatten sonra yapacağımız KKTC ekonomisini daha ileri taşımak olacak. vaktimizi bunlarla harcamayalım. Haklarımızı kazanmamız lazım. Onların ümit ettiği bir çözüm olacağına inanmıyorum.”dedi.

 

BRT

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  6,1023
  6,1133
  0%
  6,5922
  6,6041
  0%
  7,8659
  7,9069
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 11/9° 11/10°
  Girne 11/10° 12/11°
  Mağusa 12/10° 12/11°
  İskele 11/10° 11/11°
  Güzelyurt 11/10° 10/9°
  Lefke 9/8° 8/10°