Son Haberler
BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY, KKTC’NİN TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI’NA VERİLEN TÜM LİSANS ALANLARINDA KAZI YAPACAĞINI BELİRTEREK, “BU LİSANSLARI LAF OLSUN DİYE VERMEDİK” DEDİ
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: KIBRIS TÜRK TARAFI TÜRKİYE İLE BİRLİKTE HAK VE ÇIKARLARINI SONUNA KADAR SAVUNACAK
-www.brtk.net-
GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ, TÜRKİYE’NİN SONDAJ YAPMAYA HAZIRLANDIĞI LEFKOŞA-1 HEDEFİYLE İLGİLİ FAALİYETLERİNİ KINADI. RUM BAŞKANLIK SARAYI, “TÜRKİYE; DOĞU AKDENİZ’DE KORSAN DEVLETE DÖNÜŞÜYOR” SUÇLAMASINDA BULUNDU
-www.brtk.net-
LİBYA’DA KALICI ATEŞKES VE BARIŞI TESİS ETMEK AMACIYLA ALMANYA’NIN BAŞKENTİ BERLİN’DE DÜZENLENEN KONFERANSTA KATILIMCILAR BUNDAN SONRAKİ SÜRECE İLİŞKİN, KAPSAMLI BİR PLAN KONUSUNDA ANLAŞTI.
-www.brtk.net-
KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRGESİNDE BM HİMAYESİNDE KOORDİNASYONU SÜRDÜRMEK İÇİN BİR ULUSLARARASI İZLEME KOMİTESİ OLUŞTURULACAĞI BELİRTİLDİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI, KIBRIS TÜRKÜ’NÜN HAKLARINA SAHİP ÇIKMA MÜCADELESİNİN DEVAM EDECEĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI EMRİNİ VEREN DÖNEMİN TÜRKİYE BAŞBAKANI BÜLENT ECEVİT’İN EŞİ RAHŞAN ECEVİT, DÜN SON YOLCULUĞUNA TÖRENLE UĞURLANDI. TÖRENE, KKTC ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KEMAL KÖPRÜLÜ DE KATILDI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ GENEL BAŞKANI TUFAN ERHÜRMAN, DİKMEN’DEKİ BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI
-www.brtk.net-
MECLİS GENEL KURULU BUGÜN TOPLANACAK. GENEL KURUL’UN GÜNDEMİNDE CUMHURBAŞKANI’NCA YENİDEN GÖRÜŞÜLMEK ÜZERE İADE EDİLEN İKİ TASARI DA VAR
-www.brtk.net-
POLİS LEFKOŞA VE İSKELE BÖLGELERİNDE ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ. 672 ARACI KONTROL EDEN POLİS 153 SÜRÜCÜYE CEZA KESTİ, BİR ARACI TRAFİKTEN MEN ETTİ
-www.brtk.net-

Baybars: İmar Planı konusunda kaos veya belirsizlik yoktur

Salı 14 Ocak 2020

Cumhuriyet Meclisi, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında toplandı.

Denetim göreviyle toplanan Genel Kurulda ilk güncel konuşmayı UBP milletvekili Yasemin Öztürk, eğitim konusunda yaptı.

Ülke ekonomisini geliştirmek refahı artırmak için eğitime daha çok katkı konulması gerektiğini kaydeden Öztürk , tam gün ve okul dışında eğitimin önemine işaret etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu eğitimin parça parça çözülemyeceğini bütünlüklü bir vizyon gerektiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, “Eğitimi Vizyon 2030’da bir bütünün içerisinde değerlendirerek kaybedilen yılları hızlı şekilde telafi etmek istiyoruz.” dedi.

Çavuşoğlu,eğitimcilerin eğitilmesi ve mesleki gelişim çalışmalarına ağırlık verdiklerini de belirtti.

CTP milletvekili Asım Akansoy da idari ve ekonomik sorunlarla ilgili konuşma yaptı.

Asım Akansoy, Anayasa değişikliklerinin önemine işaret ederek, bu gibi değişikliklerin toplumun tüm kesimini etkileyen önemli konular olduğunu bu nedenle daha dikkatli ve sorumlu davranılması gerektiğini ifade etti.

Akansoy, “Bu ülkede anayasa değişikliği ihtiyacı vardır ancak bunun için tüm siyasi partilerin görüşlerini ortaya koyması gerekir. Ben yaptım olur mantığıyla hiçbir şey elde edemezsiniz” dedi.

Asım Akansoy imar planı konusunda ise dikkatli davranılması gerektiği görüşünü paylaştı ve Hükümeti konuya ilişkin ciddiyetsizlikle suçladı.

CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe de imar Planı ve Hükümetin tutumuyla ilgili güncel konuşma yaptı.
Özdenefe sürece ilişkin görüş ve eleştirilerini paylaştı.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars da kürsüye çıkarak eleştirileri yanıtladı.

Baybars, yapılanların ve yapılmakta olanların göz ardı edildiğini kaydetti ve “samimiyeti de tartışmak gerekiyor”dedi.

İmar planınına verdikleri önemin altını çizen Baybars, “Yaptığımız planın ve sürecin arkasındayız. Ortada eleştirilerde her aldığı gibi bir kaos ve belirsizlik yoktur” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Baybars, imar planı konusunun Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında yeniden değerlendirileceğini de vurguladı.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • DÖVİZ KURLARI

  0%
  5,8564
  5,8670
  0%
  6,5172
  6,5289
  0%
  7,6396
  7,6794
 • KKTC Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 14/7° 15/5°
  Girne 14/7° 14/3°
  Mağusa 15/9° 16/5°
  İskele 14/10° 15/6°
  Güzelyurt 15/4° 16/5°
  Lefke 13/5° 14/4°
 •