Son Haberler
2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI GÖRÜŞMELERİ MECLİS GENEL KURULU’NDA BUGÜN BAŞLADI. BÜTÇE ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELER 10 GÜNDE TAMAMLANACAK.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, KKTC’NİN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLDİĞİNİEKONOMİNİN TÜMÜYLE KAYIT ALTINA ALINMASIYLA BİRLİKTE REEL AÇIKLARIN DAHA DA KAPATILACAĞINI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPININ YAKALANACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, 2020 MALİ YILI BÜTÇESİN, SUNUŞ KONUŞMASINDA, HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMANIN TEMEL FELSEFELERİ OLACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR, ANLAŞMANIN HİÇBİR KOMŞUYA KARŞI OLMADIĞINI, İKİ EGEMEN ÜLKE LİBYA VE TÜRKİYE'NİN HAK VE MENFAATLERİNİN KOLLANMASI İÇİN YAPILDIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
İSTANBUL’DA TEMASLARDA BULUNAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SUCUOĞLU, İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATISOSYAL KALKINMADAN SORUMLU BAKANLAR BİRİNCİ KONFERANSI SOSYAL GELİŞİM BAKANLAR TOPLANTISI’NA KATILDI TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA GENEL SAĞLIK SİGORTASI ALANINDA İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
-www.brtk.net-
DEĞİRMENLİK LİSESİ’NDE YAPIMI TAMAMLANAN YENİ DERSLİK BİNALARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
-www.brtk.net-
İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, BEYARMUDU İMAR PLANI’NIN ŞEHİR PLANLAMA DAİRESİ, GAZİMAĞUSA KAYMAKAMLIĞI VE BEYARMUDU BELEDİYESİ’NİN OYBİRLİĞİ İLE ONAYLANDIĞINI DUYURDU
-www.brtk.net-
EKONOMİK ÖRGÜTLER PLATFORMU, GAZİMAĞUSA-YENİBOĞAZİÇİ-İSKELE İMAR PLANI’NIN REDDEDİLMESİNİ ELEŞTİREREK, PLANIN HAZIRLANMIŞ OLDUĞU ŞEKLİ İLE YAYINLANMASI VE YASAL GÜCÜNE KAVUŞMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI ULUÇAY, ÖZEL ÇOCUKLAR YÜZME YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖZEL EĞİTİM VAKFI ÖĞRENCİLERİNİ KABUL EDEREK MADALYALARINI TAKDİM ETTİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA-GİRNE ANAYOLUNDA BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA MEYDANA GELEN KAZADA, ARAÇ SÜRÜCÜSÜ OSMAN YILDIRIM YARALANDI
-www.brtk.net-
MEDYA ETİK KURULU, HALKIN SESİ GAZETESİ’Nİ UYARMA KARARI ALDI
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Başbakan Ersin Tatar, Arslan Bıçaklı başkanlığındaki Kulüpler Birliği heyetini kabul etti

Salı 16 Temmuz 2019

Başbakan Ersin Tatar Arslan Bıçaklı başkanlığındaki Kulüpler Birliği heyetini kabul etti.

Başbakan Tatar,  KKTC’nin güçlü bir ekonomi yaratarak bunu spora da taşıyacağını belirtti

Kabulde futbol kulüplerinin sorunları ele alınırken, Bıçaklı Tatar’a kulüplerin 7 maddelik talepler listesini sundu.

Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı konuşmada, Kulüpler Birliği’nin kurulduğu tarihten itibaren ülke gençlerine sahip çıkarak spor yaptırmak ve Futbol Federasyonu’na yapacağı hizmetlerde yardımcı olmayı hedeflediğini söyledi.

Ülkede 31 federasyon bulunmasına rağmen en çok ilgiyi futbolun gördüğünü belirten Bıçaklı, 11 futbol kulübü, 200’e yakın takım, 13 bin sporcu ve 60-70 Milyon TL’lik piyasasıyla futbolun artık bir sanayi halini aldığını ifade etti.

Ülke futbolunu, kulüpleri ve sporcuları daha iyiye götürmek için yapılabilecek çalışmalar hakkında konuşmak için Başbakana ziyaret gerçekleştirdiklerinin altını çizen Bıçaklı, tüm takımların sezonu açmalarına rağmen belli eksikliklerin göze çarptığını ve maçların başlamasından önceki 1 aylık sürede bu eksikliklerin giderilmesi gerektiğini kaydetti.

Kulüpleri ayağa kaldıracak 7 maddenin Başbakan’a sunulduğunu belirten Bıçaklı, futbol kulüplerinin artık bir sorun karşısında kimi muhatap alacağını bilmesi gerektiğini ve hükümet değişiminden kaynaklanan gecikmeyi de dikkate alarak söz konusu çalışmaların “jet hızıyla” tamamlanması gerektiğini belirtti.

Başbakan Ersin Tatar da futbolun 13 bin sporcunun top koşturduğu ve devletin de buna öncülük ettiği bir sektör haline geldiğini söyleyerek, sadece futbol değil, diğer tüm branşlara gerekli özeni ve ilgiyi göstermek gerektiğini, birçok branşta KKTC’den çok sayıda yetenekli genç çıktığını belirtti.

Kıbrıs Türk gençlerinin ambargo ve izolasyon nedeniyle çeşitli zorluklar yaşadığını ve bunda Rum lobisinin etkisinin büyük olduğunu kaydeden Başbakan, Kıbrıslı Türk gençlerin tüm bu sıkıntılara rağmen yurtdışındaki yarışmalara katılarak çeşitli başarılarla döndüklerini hatırlattı.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na da mesaj göndererek, futbolla ilgili devlet imkânlarını en iyi şekilde kullanacakları sözünü veren Tatar, KKTC’nin güçlü bir ekonomi yaratarak bunu spora da taşıyacağını belirtti ve yeni sezonda tüm takımlara başarı diledi.

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.74%
  5,7905
  5,8010
  0.44%
  6,4083
  6,4199
  0.94%
  7,6108
  7,6505