Son Haberler
CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI BERLİN GÖRÜŞMESİ SONUÇLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINI TAMAMLADI. CUMHURBAŞKANI AKINCI BUGÜN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE İLE LİBYA ARASINDA DENİZ YETKİ ALANLARININ SINIRLARININ DARALTILMASINA YÖNELİK ANLAŞMA RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI. TÜRKİYE ANLAŞMAYI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’E GÖNDERDİ. GELİŞMELERİ DUYURAN TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, DOĞU AKDENİZ’DE YUNANİSTAN VE GÜNEY KIBRIS’IN OYUNUN BOZULDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE LİBYA ARASINDA İMZALANAN MUTABAKATIN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ BİR HARİTAYA SEBEBİYET VERDİĞİNİ SÖYLEDİ. BAŞBAKAN TATAR, İMZALANAN ANLAŞMANIN SÖZ KONUSU BÖLGELERDE BULUNABİLECEK OLAN ZENGİNLİKLERDEN KIBRIS TÜRK HALKININ DA YARARLANMASI AMACIYLA YAPILACAK HAK MÜCADELESİNDE ÖNEMLİ BİR POZİSYONDA OLDUĞUNU KAYDETTİ
-www.brtk.net-
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DA, DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELERLE İLGİLİ, "BİZ KİMSEYLE SAVAŞMAK İSTEMİYORUZ AMA GEMİLERİMİ KORUMAM GEREKİYORSA DA GEREKEN ÖNLEMLER NEYSE BUNLARI ALIRIM" DEDİ.
-www.brtk.net-
LİBYA DEVLET YÜKSEK KONSEYİ BAŞKANI HALİD EL-MİŞRİ, YUNANİSTAN’IN, LİBYA'NIN ATİNA BÜYÜKELÇİSİ'Nİ SINIR DIŞI ETME KARARINA TEPKİ GÖSTERDİ. EL-MİŞRİ: YUNANİSTAN'IN KARARI DİPLOMATİK EŞKIYALIK
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN ERSİN TATAR, GÜNEY’DEN KKTC’YE ALIŞVERİŞ İÇİN GEÇİŞLERDEN RAHATSIZLIK DUYAN RUM YÖNETİMİ’NİN TÜRK TARAFININ EKONOMİSİNE BALTA VURMAK İÇİN RUM TEMSİLCİLER MECLİSİ’NE YASA TASARISI GÖTÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
KITOB VE KTSO, ‘TURİZM SEKTÖRÜNDE YERLİ ÜRETİMİN ARTIRILMASI ETKİNLİĞİ’ GERÇEKLEŞTİRDİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
-www.brtk.net-
VAKIFLAR İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM BENTER, KAPALI MARAŞ'IN TAMAMININ VAKIF MALI OLDUĞUNU BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
TIP-İŞ KADROLU İSTİHDAM ÇAĞRISI YAPTI. SENDİKA, HEKİM EKSİKLİĞİNİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİ UYARISINDA BULUNDU
-www.brtk.net-
KARŞIYAKALI VATANDAŞLAR VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ, YETERLİ AYDINLATMANIN OLMAMASI NEDENİYLE SIK SIK TRAFİK KAZALARININ MEYDANA GELDİĞİ KARŞIYAKA-GİRNE ANAYOLU ÜZERİNDEKİ KARŞIYAKA ÖZGÜRLÜK CADDESİ’NİN AYDINLATILMASI TALEBİYLE EYLEM YAPTI.
-www.brtk.net-
EMEKLİ BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI VE TMT KOMUTANLARINDAN ÖZER KUTBİTTİN HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-

“Barış Katırcı’nın eğitim ve bakımı ile ilgili konularda devlet sorumluluk üstlenecek”

Çarşamba 17 Temmuz 2019

Bakanlar Kurulu, Kaplıca’da aynı aileden 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından hayatta kalan 12 yaşındaki Barış Katırcı’nın eğitimi ve bakımı ile ilgili sorumluluk üstlenme kararı aldı.

Bakanlar Kurulu kararıyla  ülkede anne ve babasını kaybeden çocuklarla ilgili mevzuat değişikliğine de gidiliyor.

Başbakan Ersin Tatar başkanlığında dün toplanan Bakanlar Kurulu yaklaşık dört saatlik bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kurul Sözcüsü  Kudret Özersay açıkladı.

Özersay, geçen Cuma günü denizde yaşanan boğulma olayının ardından öksüz kalan 12 yaşındaki Barış Katırcı’nın eğitim ve bakımı ile ilgili konularda devletin sorumluluk üstleneceğini kaydetti.

Kudret Özersay, küşük Barış’ın  hem üniversite eğitiminin sonuna kadar hem da hayatını idam ettirmesi için gerekli çalışmaların Eğitim Bakanlığı ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yapılacağını söyledi.

Özersay,bunun yanı sıra ülkede anne ve babasını kaybeden çocuklarla ilgili mevzuat değişikliğine gidileceğini de açıkladı.

Kıb-Tek Yönetim Kurulunun Ekonomi Bakanlığına yakıt bedellerinden kaynaklanan 6 kuruşluk zam talebi ilettiğini ifade eden Özersay, “bugünkü elektrik fiyatlarına bunu yansıtmama zam yapmama kararı aldık”dedi.

Özersay Güzelyurt bölgesinde 15 milyon TL’ye ulaşan sulama birliklerinin elektrik borçlarının  yapılandırılacağını da söyledi.

Türkiye’nin KKTC’ne bir gemi hibe edeceğini açıklayan Özersay, bu kapsamda Kıyı Emniyet Şirketi’nde görev yapan  ancak işlerini kaybeden 11 gencin 1 Ağustsos’tan itibaren görevlerine başlayacağını da ifade etti.

Bakanlar Kurulu kararıyla bazı kurumlara da atama yapılırken, ayrıca koalisyon müzakerelerinde emekliliğine 18 ay kalan kişilerin atanmaması konusunda uzlaşıya da varıldı.

Üniversitelere ilişkin olarak da Milli Eğitim Bakanı’nın önümüzdeki günlerde Türkiye’den YÖK yetkilileri ile görüşeceğini söyleyen Kudret Özersay, atamalar konusunda da açıklamada bulundu.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0%
  5,7479
  5,7582
  0%
  6,3805
  6,3920
  0%
  7,5397
  7,5790