Son Haberler
TATAR İSTANBUL’A GIDIYOR…BAŞBAKAN TATAR İSTANBUL’DA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERLE BIR ARAYA GELECEK BAŞBAKAN, PERŞEMBE GÜNÜ FOXTV KIBRIS ÖZEL YAYININA KATILACAK
-www.brtk.net-
KURTULMUŞ’TAN AB’YE YANIT….AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ, DOĞU AKDENİZ'DEKİ SONDAJ FAALİYETLERİNE İLİŞKİN, "AVRUPA'DAN VE BATI'DAN YÜKSELEN SESLERE HİÇBİR ŞEKİLDE İTİBAR ETMEDİKLERİNİ BELİRTİ.
-www.brtk.net-
TÜRKIYE AKDENIZ’DE TATBIKAT YAPIYOR..TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ’DE TATBİKAT YAPIYOR. DOĞU AKDENİZ-2019 DAVET TATBİKATI’NIN, ŞU ANA KADAR İCRA EDİLEN DOĞU AKDENİZ TATBİKATLARI İÇERİSİNDE EN YÜKSEK KATILIM SEVİYESİNE SAHİP TATBİKAT OLDUĞU KAYDEDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKANLAR KURULU....BAKANLAR KURULU BAŞBAKAN ERSİN TATAR BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI
-www.brtk.net-
BÜTÇE MARATONU BAŞLADI …EKONOMİ, MALİYE BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, 2020 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELERİNE BUGÜN BAŞLADI BÜTÇENİN SUNUMUNU YAPAN MALİYE BAKANI AMCAOĞLU, HEDEFLERİNİN EKONOMİNİN BÜYÜME POTANSİYELİNİ GÜÇLENDİRMEK VE HALKIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ
-www.brtk.net-
AKACAN DAVASI ....GİRNE AĞIR CEZA MAHKEMESİ,İŞ İNSANI BULUT AKACAN VE KORUMALARINA 2’ŞER YIL HAPİSKARARI ALDI.
-www.brtk.net-
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ARASINDA KALİFİYE İŞ GÜCÜNE YÖNELİK PROTOKOLÜ İMZALANDI BARIŞ PINARI HAREKATI….AKPARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELEN TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE’NİN BARIŞ PINARI HARELKATIYLA, 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKATINDA OLDUĞU GİBİ BÖLGEYE HUZUR GETİRDİĞİNİSÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
TAÇOY’UN KABULÜ....EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI TAÇOY, ODTÜ KALTEV VE MERSİN TEKNOPARK HEYETLERİNİ KABUL EDEREK GÖRÜŞTÜ. GÖRÜŞMEDE KKTC’DE TEKNOPARK KONUSUNUN GELİŞİMİ ELE ALINDI.
-www.brtk.net-
ELSEN’DEN GREV AÇIKLAMASI.....EL- SEN 6 EYLÜL’DE ASKIYA ALDIĞI SÜRESİZ GREVİ HÜKÜMETİN SENDİKA İLE İMZALADIĞI PROTOKOLE UYMAMASI NEDENİYLE KALDIRDIĞINI AÇIKLADI.
-www.brtk.net-
TRAFIK GÜVENLIK SISTEMI ..BİR GRUP SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, TRAFİK SİSTEMİNİN BİR AN ÖNCE TOPLUMUN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE REFAHINA HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİNDE BULUNDU
-www.brtk.net-

‘Bağımlı olma özgür ol’ sergisi ziyarete açıldı

Salı 5 Kasım 2019

Yıltan Taşçı Akademi 9. Fotoğraf Sergisi “Bağımlı Olma Özgür Ol” dün akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ziyarete açıldı.

Açılışına Başbakan Ersin Tatar, Ekonomi Bakanı Hasan Taçoy, Sağlık Bakanı Ali Pilli, bazı milletvekilleri ve sanatseverlerin katıldığı sergide, 21 fotoğrafçının 67 fotoğrafı yer alıyor. Sergi 9 Kasım’a kadar izlenebilecek.
Yıltan Taşçı Akademi Direktörü Yıltan Taşçı açılışta yaptığı konuşmada, “Bağımlı Olma Özgür Ol” sergisinin 6 aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, fotoğrafların çoğunun haliyle kurgu olduğunu çünkü bağımlılık konusunda anı yakalamanın zor olduğunu söyledi.

Madde bağımlılığındaki artışın kendilerini farkındalık yaratmanın önemine teşvik ettiğini ifade eden Taşçı, sergilenen fotoğrafların amaçlanan mesajı verebildiği inancını belirtti.
Taşçı, kullanım yaşının gittikçe düştüğü çağımızda yetkililere ve okullara çağrı yaparak, öğrencilerin bu sergiyi izlemesinin sağlanmasını istedi.
Bu sergide yer alan fotoğrafların en azından bir kısmının bir kitapçıkta toplanmasını ve adadaki okullara ulaştırılmasını da öneren Taşçı, “sergi kapanacak uçup gidecek, bu nedenle öğrencilere ulaştırılması çok önemli” dedi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise, Yıltan Taşçı Akademiden gelen teklifin kendilerini çok heyecanlandırdığını, kendilerinin göreve geldikleri günden itibaren bu yolda birlikte mücadele etme konusunda sürekli çağrı yaptıklarını söyledi.
Komisyonun farkındalık ve bilinç arttırma noktasında çok ciddi adımlar attığını vurgulayan Karaokçu, önceden farklı kurumlarla yaptıkları işbirliklerine örnekler vererek “Bağımlı Olma Özgür Ol” sergisine katkı koyan herkese teşekkür etti.

Başbakan Ersin Tatar da, Kıbrıs Türk halkının son yıllarda trafik kazalarından ve uyuşturucudan çok şey kaybettiğini vurgulayarak, bugün cenazelerine katıldığı Yılmaz Ailesine de yeniden başsağlığı diledi.
“Bağımlı Olma Özgür Ol” sergisinin açılışına katılmaktan ve bu kadar önemli bir olayın parçası olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Tatar, bu kadar önemli bir konuda hassasiyetlerin anlatılarak farkındalık yaratılması gerektiğini, Taşçı’nın kitapçık önerisinin de çok yerinde olduğunu kaydetti.
Tatar, Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nu da, hiç yorulmadan çalıştıkları ve başbakanlık olarak duyarlılıklarını ortaya koydukları için tebrik ederek, “bu illetten çoluk çocuğumuzun uzaklaştırılması için ortaya koyduğunuz çalışmaların devamını diliyorum” dedi.

Sergiye katkı koyanlara teşekkür eden Tatar, bu fotoğrafların olabildiğince çok kişiye ulaştırılmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Yıltan Taşçıya teşekkür plaketi ve katkı koyan fotoğrafçılara da teşekkür belgesi takdim edildi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.41%
  5,7665
  5,7769
  0.27%
  6,3586
  6,3701
  0.64%
  7,3917
  7,4302