Son Haberler
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI, KIBRISLI TÜRKLERİN YAŞADIKLARI BUNCA ACI DENEYİMDEN SONRA ÖZGÜRLÜKLERİNİN, ÖZGÜNLÜKLERİNİN, EŞİTLİKLERİNİN VE GÜVENLİKLERİNİN TEHDİT ALTINA ALINMASINA ASLA RAZI OLMAYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
KKTC’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KIBRIS TÜRK HALKININ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK’ÜN KABRİNİN BULUNDUĞU ANITTEPE’DE VE KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI’NDAKİ İNŞAAT NEDENİYLE TMT ANITI’NDA TÖREN YAPILDI.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE YARIN DA TÖREN VE ETKİNLİKLER YAPILACAK.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TARİHİ VE AHDİ YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ ÇERÇEVESİNDE KKTC BAYRAĞININ KARADA DENİZDE VE GÖKDE GURURLA DALGALANMASI İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ.
-www.brtk.net-
TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TÖREN VE ETKİNLİKLERE KATILMAK ÜZERE BERABERİNDEKİ HEYETLE BU AKŞAM KKTC’YE GELDİ.
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN TATAR, KKTC’NİN 36’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR VİDEO PAYLAŞTI.
-www.brtk.net-
15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI ÇERÇEVESİNDE LEFKOŞA’DA CUMHURİYET KORTEJİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-www.brtk.net-
SONDAJ GEMISI, KKTC ADINA SONDAJ ÇALIŞMALARI YÜRÜTMEK IÇIN YENIDEN KIBRIS AÇIKLARINA GELEN FATIH SONDAJ GEMISI, 23 ŞUBAT 2020 TARIHINE KADAR KARPAZ AÇIKLARINDA SONDAJ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTIRECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ EKONOMİ, MALİYE, BÜTÇE VE PLAN KOMİTESİ, BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK BÜTÇELERİNİ OYÇOKLUĞU İLE KABUL ETTİ.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI MÜSTEŞARI HÜDAOĞLU: CUMHURBAŞKANLIĞI 2020 YILINDA DA BÜTÇESİNİ EN ETKİN VE VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMAYA ÇALIŞACAK
-www.brtk.net-
KTAMS’IN 63’ÜNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA SENDİKA LOKALİNDE ETKİNLİK YAPILDI.
-www.brtk.net-
HASPOLAT KAVŞAĞI VE BAĞLANTI YOLLARINDA BAKIM, ONARIM ÇALIŞMALARI YAPILACAK OLMASI NEDENİYLE CUMARTESİDEN İTİBAREN ÇALIŞMALAR SÜRESİNCE TRAFİK TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ OLARAK VERİLECEK.
-www.brtk.net-
METEOROLOJI DAIRESI BU GECE YARISINDAN CUMARTESI SAAT 10.00’A KADAR OLAN SÜRE IÇIN KUVVETLI GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK UYARISI YAPTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

ATO heyeti Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu ziyaret etti

Cuma 8 Kasım 2019

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve heyetini kabul etti.

Amcaoğlu kabulde yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ne anlama geldiğini ve ne ifade ettiğini herkesin çok iyi bildiğini kaydetti.

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ne anlama geldiğini ve ne ifade ettiğini herkes çok iyi biliyor. Özellikle bizim hedeflediğimiz orta vadeli projelere ulaşmak üzere koymuş olduğumuz hedeflere ulaşma noktasında atmış olduğumuz adımlarda sizlerin de öngörüleri, bizim Ticaret Odası ve Sanayi Odası yetkilileri ile birlikte atmış olduğunuz adımlar da bizlere çok önemli katkılar koymakta.”

Bakan Amcaoğlu, yeni bütçe döneminde yapılan bu görüşmenin kendileri için büyük önem arz ettiğini belirterek, Vergi Reform paketinin birincisini Bakanlar Kurulu’na gönderildiğini kaydetti.
“Sizlerin temsil ettiği bu kurumlar, ülkemizin ekonomisinin önünü açmada yatırım ortamının iyileşmesinde bizim için büyük önem arz etmektedir.”

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da, “Burası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, burası biziz. Yabancı bir yerde değil evimizdeyiz” dedi.
“Kendi memleketimize kendi evimize geldik. Biz bu rahatlıktayız hiç başka bir şey düşünmedik. Türk halkının da başka hiçbir düşüncesi yok. Ben inanıyorum ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vatandaşların da bunun dışında bir düşüncesi yoktur. Biz burası için varız, burası bizim en önemli vatanımızdır.”

Baran, Kuzey Kıbrıs’ta haksız uygulamalar ve izolasyonların olduğunu da söyleyerek, ekonomik ve siyasal zorunluluklarla mücadelede Türkiye Cumhuriyeti devletinin KKTC’nin yanında olduğunu belirtti.

“Bir de şu var Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti KKTC’nin yanındadır, ilelebet yanında olmuştur ve bundan sonra da yanında olmaya devam edecektir. Bu haksızlıklar elbet günün sonunda bir gün sona erecektir ve hak ettiği yere KKTC de ulaşacaktır. Annan Planı oylaması öncesinde planı kabul eden ülkenin AB’ye alınacağı gibi bir söylenti vardı. Annan Planı aslında bizim için ağır birtakım uygulamalar içeriyordu. Güney Kıbrıs’ın lehine birtakım uygulamalar vardı. Ama biz o Annan planına yüzde 65 evet dedik, yüzde 76 Rum tarafı hayır dedi. Bunun bir karşılığı olmadı. Verilen sözler yine tutulmadı.”

Kabulde, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ve yönetim kurulu da hazır bulundu.

(BRT)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 34/21° 35/20°
  Girne 37/17° 33/17°
  Mağusa 35/19° 35/18°
  İskele 35/24° 36/23°
  Güzelyurt 34/23° 38/22°
  Lefke 31/23° 36/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 0.16%
  5,7570
  5,7674
  0.4%
  6,3330
  6,3444
  0.14%
  7,3816
  7,4201