Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Yerli üretim…

Pazartesi 10 Haziran 2019 08:11

Yerli üretim, bir ülkenin kalkınması ve tanıtılmasında çok önemli bir yere sahip.

Bu yönde atılacak adımlar kadar, sektördeki sorunların aşılması da ele alınması gereken önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Ülkemizdeki pek çok yerli üretim kuruluşlarından bir tanesi de Gazimağusa’da uzun yıllardır faaliyet gösteren Arsal Gıda…

İşletmenin yöneticilerinden Hüseyin Arsal ile yerli üretimin önemi, sıkıntıları ve iyileştirilmesi yönünde neler yapılabileceği konularını konuştuk.

Hüseyin Arsal,yerli üretimin pek çok alanın gelişmesine katkı sağlayabileceği gibi istihdam açısından da büyük önem taşıdığını belirterek, kendilerinin 1980’lerde bigla yaparak yerli üretime başladıklarını ve bugüne kadar macun, turşu,reçel gibi ürünler ürettiklerini ve geldikleri noktada İngiltere’ye ihraç yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Arsal, üretirken karşılaştıkları sıkıntılara da değindi.

Arsal, yurt dışından ürünlerin ithal edilmesi ve rekabet hususunda sıkıtılarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi ve üretimin ülkede yapılmasının gerekliliği üzerinde durdu.Yerli üretimin daha iyi noktalara gelmesi için ürün kalitesinin artırılması gerektiğine de işaret eden Hüseyin Arsal ayrıca kendilerine pazarın daha fazla açılması için devletin öncülük etmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Arsal,kuruluş olarak hedeflerini anlatırken, daha da büyümek istediklerini dile getirdi.

(BRT)

Diğer KKTC Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR