Son Haberler
İRAN’DA MEYDANA GELEN 5.9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM VAN’I VURDU. VAN’DAKİ  İKİ KÖYDE 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
HASTADAN ALINAN KAN ÖRNEKLERİ TETKİK İÇİN TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİ.SONUÇLARIN ÇIKMASININ ARDINDAN SÖZ KONUSU HASTANIN KORONA VİRÜSÜ TAŞIYIP TAŞIMADIĞI BELLİ OLACAK.
-www.brtk.net-
ÇİN'İN HUBEY EYALETİNE BAĞLI WUHAN KENTİNDE ORTAYA ÇIKAN YENİ TİP KORONAVİRÜSÜN DÜNYA GENELİNDE BULAŞTIĞI KİŞİ SAYISI 79 BİNE YAKLAŞTI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI GİRNE’DE DÜZENLENEN ‘GÜVEN VE KARARLILIK GECESİ’NDEKİ KONUŞMASINDA, KIBRIS SORUNU VE MÜZAKERE SÜRECİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
CUMHURBŞKANI AKINCI: ÇÖZÜM İÇİN EN GERÇEKÇİ SEÇENEK FEDERASYON
-www.brtk.net-
TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, DOĞU AKDENİZ'DE DEVAM EDEN HİDROKARBON ARAMA ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN "BİZ KARARLIYIZ, KENDİ MALIMIZI, HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ" DEDİ. TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ,  TÜRKİYE’NİN, KKTC’ NİN HAKLARINI SONUNA KADAR KORUYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 5 MART’TA  RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL VE FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON İLE İDLİB KONUSUNDA BİR ARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK.
-www.brtk.net-
TARIM BAKANLIĞI UYARDI:ORGANİK, EKOLOJİK, BİYOLOJİK EŞ ANLAMLIDIR. ‘YÜZDE 100 DOĞAL, HORMONSUZ, HAKİKİ, KÖY ÜRÜNÜ, SAF’ GİBİ TANIMLANAN ÜRÜNLER ‘ORGANİK ÜRÜN’ DEĞİLDİR. TÜKETİCİYE ÜRÜN HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ”
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

Saner: Rekabet sadece fiyatta değil iş güvenliğinde de olmalı

Çarşamba 25 Mayıs 2016 13:25

Çimento üzerine faaliyet gösteren ve Lafarge Holcim şirketine bağlı bulunan Boğaz Endüstri ve Madencilik limited, 90 ülke ile eş zamanlı olarak iş güvenliği ve farkındalık konusunda etkinlikler düzenliyor.

İki hafta boyunca devam edecek olan iş güvenliği ve farkındalık günleri çerçevesinde, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı İskele Bölge Müdürlüğü işbirliğinde kısa çaplı iş güvenliği tatbikatı da gerçekleştirildi.

Boğaz Endüstri ve Madencilik’te düzenlenen tatbikatı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner de izledi. Bakan Saner, tatbikat öncesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Günleri konusunda fabrika yetkililerinden brifing aldı.

Tatbikatta olası bir iş kazasında yaralının güvenli bir şekilde nasıl taşınacağı canlandırıldı. Bakan Saner ziyaretinin ardından açıklama yaptı. Saner, ziyaretin amacının tesisin iş güvenliği konusunda yaptığı farkındalık etkinliklerini gözlemlemek olduğunu kaydetti.

90 ülkede 100 bin çalışana sahip olan şirketin iş güvenliğine üst düzeyde önem verdiğini ifade eden Bakan Saner, ülkede iş güvenliği açısından arzu edilmeyen iş kazalarının meydana geldiğini söyledi. Bakanlık olarak söz konusu kazaları ortadan kaldırmak için çalışacaklarını dile getiren Bakan Saner, rekabet ortamının sadece fiyatta değil iş güvenliği konusunda da olması gerektiğini belirtti.

Yabancı yatırımcıların ülkede faaliyet göstermesinin önemine de vurgu yapan Bakan Saner, tesiste çalışanlarının tümünün vatandaş olduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada Lafarge Holcim KKTC Müdürü Jamil Bouharuh ziyaret anısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner’e plaket de takdim etti.

Diğer KKTC Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR