Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

İskele Belediyesi: Parklar, piknik alanları ve spor alanlarının girişleri kapatıldı

Cumartesi 9 Mayıs 2020 20:29

İskele Belediyesi Zabıta Birimi, Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılan kısmı sokağa çıkma yasağı ve ilçeler arası geçiş yasağının ardından, özellikle İskele’de yoğunluk oluşabilecek yerlerde denetimini arttırdı.

Hafta boyunca İskele Belediyesi Halk Plajı’nda devriye gezen Zabıta Birimi, havaların ısınmasıyla birlikte yürüyüş yolunda, sahilde, park ve spor alanlarında insan sayısında artış gözlemledi.

Hem sosyal mesafe kurallarına uymayan hem de maskesiz olduğunu tespit ettiği kişilere uyarılarda bulunan Zabıta Birimi, bu Pazar günü uygulanacak Sokağa Çıkma yasağı öncesinde insan yoğunluğunun önüne geçmek için bir dizi önlem aldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Havaların ısınmasıyla birlikte halkın büyük ilgi gösterdiği İskele Belediyesi Piknik Alanı, oyun parkı ve spor aletlerinin olduğu kısım girişlere kapatıldı.

İskele Belediyesi Zabıta Birimi, aldığı önlemler kapsamında İskele Belediyesi Piknik Alanını ve İskele Boğaz Park Alanı ile Anavatan Parkı’na da girişleri kapadı.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, başarının devamının bilinçli bir halkla mümkün olduğunu kaydetti.

Şu an ülkede herhangi bir korona virüs vakasının olmamasını yapılan uyarılar karşısında bilinçli davranan Kıbrıs Türk halkına bağlayan Sadıkoğlu, İskele ve köylerinde henüz önlemlerin gevşetilmediğini hatırlattı.

“Güzel haberler alıyoruz ancak bu güzel haberler bizi rehavete düşürmemeli” diyen Sadıkoğlu, sosyal mesafe kuralı ve maske takma zorunluluğunun önemini vurguladı.

Diğer KKTC Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR