Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

İçer ve Merhum Özgüren’e ödül!

Çarşamba 10 Nisan 2019 13:28

Kutlu Adalı Basın Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu….

BRT Web sorumlusu Selda İçer ve bir süre önce kaybettiğimiz Spor Yazarı Raif Özgüren de ödüle layık görüldü.Bu yıl 18’incisi düzenlenen ödül töreni, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gece, konuşmalarla başladı. Kutlu Adalı’nın eşi İlkay Adalı,  ah vah etmek yerine idealler uğruna çalışmak gerektiğini anlattı.

Kutlu Adalı’nın barış için yaptığı çalışmalar nedeniyle öldürüldüğünü ifade eden İlkay Adalı, “Hepimiz barış için çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir de Kutlu Adalı’nın kendilerine açtığı yolda ilerlmeye devam ettiklerini anlattı.

Sendikal Platform adına konuşma yapan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, gazeteciliğin doğruları söyleme sanatı olduğunu ifade etti.

Özgürlük için doğurların söylenmesine ihtiyaç olduğunu kaydeden Elcil, Kutlu Adalı’nın, söyledikleri bugün de geçerli olan çok önemli bir gazeteci olduğunu anlattı.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da, gecede yaptığı konuşmada, basın özgürlüğünün önemine değindi.

Gazetecilerin kimi zaman oto sansür yaşadığını kimi zaman otoritenin gücünü hissettiğini dile getiren Harmancı, hükümetlerin, yöneticilerin, basının gücünü hissedebilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Harmancı konuşmasında gazetelere sahip çıkılması gerektiğini de vurguladı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de, ödül töreninin Kutlu Adalı’nın geleceğe taşınması bakımından önemine işaret etti.

Basın-Sen’in toplu iş sözleşmesi konusunda yaptığı çalışmalarına saygı duyduğunu, elinden geldiğince buna katkı yapmaya çalıştığını anlatan Şahali, Basın İş Yasası’nın günümüz koşullarına uyarlanması ve daha iyi çalışması için de elinden geleni yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Kutlu Adalı Onur Ödülü’nü Ahmet Cavit; Basın-Sen Özel Ödülünü Bekir Azgın, Christos Christofides, Esra Aygin, Maria Siakalli; En iyi Haber Ödülünü Aktay Elektirikci; Hakan Çakmak Özel Ödülünü Şevket Öznur; Genç Basın Çalışanı Ödülünü Safiye Özyürekliler Çuhadar; Basın Emekçisi Ödülünü de Meltem Sakin, İslam Türfent, Cemil Özbey ve Tahir Gazi aldı.

Mesleğe emek verenler ödülünü alanlar arasında BRT Web sorumlusu Selda İçer de var… Ali Osman Tabak ile Dilek Çetereisi de mesleğe emek verenler ödülüne layık görüldü…

En İyi Spor Ödülü ise bir süre önce zamansız bir şekilde kaybettiğimiz Raif Özgüren’e verildi…

Yeni Medya Ödülü’nün sahibi ise Kıbrıs Postası…

(BRT)

Diğer KKTC Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR