Son Haberler
İRAN’DA MEYDANA GELEN 5.9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM VAN’I VURDU. VAN’DAKİ  İKİ KÖYDE 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA HASTANESİ’NE BAŞVURAN BİR HASTA, 1 HAFTA ÖNCE DUBAİ TATİLİNDEN DÖNMESİ NEDENİYLE TEDBİR AMAÇLI OLARAK KORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ LEFKOŞA DEVLET HASTANESİNDE OLUŞTURULAN KARANTİNAYA SEVK EDİLDİ
-www.brtk.net-
BAKAN PİLLİ: HASTAYA ZATÜRREE TEŞHİSİ KONULDU ANCAK BİR HAFTA ÖNCE DUBAİ'DEN TATİLDEN DÖNDÜĞÜ İÇİN TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDI
-www.brtk.net-
HASTADAN ALINAN KAN ÖRNEKLERİ TETKİK İÇİN TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİ.SONUÇLARIN ÇIKMASININ ARDINDAN SÖZ KONUSU HASTANIN KORONA VİRÜSÜ TAŞIYIP TAŞIMADIĞI BELLİ OLACAK.
-www.brtk.net-
ÇİN'İN HUBEY EYALETİNE BAĞLI WUHAN KENTİNDE ORTAYA ÇIKAN YENİ TİP KORONAVİRÜSÜN DÜNYA GENELİNDE BULAŞTIĞI KİŞİ SAYISI 79 BİNE YAKLAŞTI.
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI AKINCI GİRNE’DE DÜZENLENEN ‘GÜVEN VE KARARLILIK GECESİ’NDEKİ KONUŞMASINDA, KIBRIS SORUNU VE MÜZAKERE SÜRECİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.
-www.brtk.net-
CUMHURBŞKANI AKINCI: ÇÖZÜM İÇİN EN GERÇEKÇİ SEÇENEK FEDERASYON
-www.brtk.net-
TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ, DOĞU AKDENİZ'DE DEVAM EDEN HİDROKARBON ARAMA ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN "BİZ KARARLIYIZ, KENDİ MALIMIZI, HAKKIMIZI KİMSEYE YEDİRMEYİZ" DEDİ. TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ,  TÜRKİYE’NİN, KKTC’ NİN HAKLARINI SONUNA KADAR KORUYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
TC CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 5 MART’TA  RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN, ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL VE FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON İLE İDLİB KONUSUNDA BİR ARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK.
-www.brtk.net-
TARIM BAKANLIĞI UYARDI:ORGANİK, EKOLOJİK, BİYOLOJİK EŞ ANLAMLIDIR. ‘YÜZDE 100 DOĞAL, HORMONSUZ, HAKİKİ, KÖY ÜRÜNÜ, SAF’ GİBİ TANIMLANAN ÜRÜNLER ‘ORGANİK ÜRÜN’ DEĞİLDİR. TÜKETİCİYE ÜRÜN HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ”
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
Left Arrow
Loading the player...
Right Arrow

23 Nisan kutlamaları Cumhuriyet Meclisi’nde şölene dönüştü

Cuma 19 Nisan 2019 12:31

23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılan misafir gruplar ve Lefkoşa Merkez okullarından öğrencilerin oluşturduğu 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” korteji Cumhurbaşkanlığı’ndan Cumhuriyet Meclisi’ne geçti.

21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin açılışı Meclis önündeki törenle başladı.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de açılışa katıdı.

İlk olarak Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, çocuklara hitap etti.

Özyiğit, tüm çocukların 23 Nisan’ını kutlayarak, uluönder Atatürk’ün 23 Nisan’ı sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına da armağan ettiğini söyledi.

Önemli olanın “Yurtta barış Dünyada barış” olduğunu kaydeden Bakan Özyiğit, kalıcı barışın hem Kıbrıs’ta hem de her çoğrafya da sağlanması gerektiğini anlattı.

Daha sonra konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da, dünyanın değişik ülkelerinden KKTC’ye gelen çocukların kendi kültürlerini de beraberiğnde gertirip burada paylaştıklarını ifade derek, 23 Nisan’ın Uluönder Atatürk tarafından tüm çocuklara armağan edildiğini söyledi.

“Yurtta barış Dünya da barış” ilkesi ile dünyanın barış huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi adına çalıştıklarını dile getiren Uluçay, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınmı kutladı.

Konuşmalın ardından Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve çocuklar “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla balon ve güvercin uçurtarak festivalin resmi açılışını yaptı.

Hava muhalefeti nedeniyle kısa süre ara verilse de sergilenen gösteriler beğeni topladı.
(BRT)

Diğer KKTC Videoları

HABER VİDEOLARI
PROGRAMLAR