Son Haberler
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI DOLAYISIYLA LEFKOŞA’DA ATATÜRK ANITI, ŞEHİTLER ANITI VE  DR. FAZIL KÜÇÜK BULVARI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... BARIŞ HAREKATININ 45. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA TÜM İLÇELERDE TÖRENLER DÜZENLENDİ.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI: BİZE VE TÜRKİYE’YE RUMLARIN TEK YANLI GİRİŞİMLERİNİ DENGELEYECEK BENZERİ DAVRANIŞLAR SERGİLEMEKTEN BAŞKA SEÇENEK BIRAKMIYORLAR.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... CUMHURBAŞKANI AKINCI, RUM LİDERE BİR KEZ DAHA ÇAĞRIDA BULUNARAK NE İSTEDİĞİNİ ARTIK AÇIKÇA ORTAYA KOYMASINI İSTEDİ
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... MECLİS BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, DÜN AKŞAM RESEPSİYON VERDİ.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI...  MECLİS BAŞKANI ULUÇAY: KIBRIS TÜRK HALKININ YOK SAYILDIĞI, HAKLARININ GASP EDİLDİĞİ, EŞİTLİĞİNİN GÖZ ARDI EDİLDİĞİ TÜM SİYASETLERİN BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANMAYA MAHKÛMDUR
-www.brtk.net-
ŞAFAK NÖBETİ... 20 TEMMUZ KUTLAMALARI KAPSAMINDA DÜN AKŞAM ŞAFAK NÖBETİ TUTULDU.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... BAŞBAKAN ERSİN TATAR: RUM-YUNAN İKİLİSİ İLE ONLARA HAKSIZCA DESTEK VERENLER NE İSTERLERSE YAPSINLAR, HAKLARIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... 3’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI EROĞLU: KIBRIS TÜRK HALKI 20 TEMMUZ SAYESİNDE DEVLET KURDUĞU BİR OLGUYA KAVUŞTU, BU OLGU KIBRIS TÜRKLERİNİN TARİHLERİ BOYUNCA ULAŞTIKLARI EN DEĞERLİ, GÜVENLİ NOKTADIR.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY: SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ AMA UMUTSUZLUĞA KAPILMA LÜKSÜMÜZ YOKTUR. TEK ÇIKIŞ YOLUNUN BİREYSEL DEĞİL TOPLUMSAL DÜŞÜNMEK VE ÇOK ÇALIŞMAK OLDUĞUNA İNANIYORUM.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKAN YARDIMCISI TÖRE, KIBRIS TÜRKÜ’NÜN ANAVATAN TÜRKİYE'NİN GÜVENCESİNDE YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİNİ VURGULADI.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... UBP GENEL SEKRETERİ SANER KIBRIS TÜRK HALKININ ÖZGÜRLÜĞÜNDEN, EGEMENLİĞİNDEN VE DEVLETİNDEN GERİ ADIM ATMAYACAĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... DP GENEL BAŞKANI DENKTAŞ: KIBRIS TÜRK HALKI 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKATI İLE BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİNİ İSPAT ETTİ.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... YDP GENEL BAŞKANI ARIKLI, HİÇ KİMSENİN STATÜKONUN YANLIŞLARINI ÖRNEK GÖSTEREREK DEVLET DÜŞMANLIĞI YAPMA HAKKI OLMADIĞINI VURGULADI.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY, TÜRKİYE’NİN HER ZAMAN KIBRIS TÜRK HALKININ YANINDA OLACAĞINI VE ÇIKARLARINI KORUYACAĞINI BELİRTTİ.
-www.brtk.net-
ŞEHİTLER ANILIYOR... ALAMİNYO ŞEHİTLERİ YARIN DEĞİRMENLİK’TEKİ ALAMİNYO ŞEHİTLER ANITI ÖNÜNDE SAAT 19.30’DA DÜZENLENECEK TÖRENLE ANILACAK.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... TÜRK YILDIZLARI 11.00-11.30 SAATLERİ ARASINDA LEFKOŞA TÖREN ALANI ÜZERİNDEN PASAJ GEÇİŞİ YAPTI ARDINDAN GEMİKONAĞI’NDAKİ CENGİZ TOPEL ANIT’NDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPTI.
-www.brtk.net-
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI... TÜRK YILDIZLARI 17.55-18.40 SAATLERİ ARASINDA GİRNE BÖLGESİNDE GÖSTERİ UÇUŞU YAPACAK.
-www.brtk.net-
GAZİMAĞUSA’DA PANAYIR... GAZİMAĞUSA SURİÇİ PANAYIRI DÜN  AKŞAM BAŞLADI.
-www.brtk.net-
İRAN-İNGİLTERE KRİZİ... İRAN, HÜRMÜZ BOĞAZI'NDA İNGİLİZ BANDIRALI BİR TANKERE EL KOYDU. İNGİLTERE "SONUÇLARI OLACAK" AÇIKLAMASINI YAPTI.
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Yılın başarılıları ödüllendirildi

Çarşamba 19 Haziran 2019

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından geleneksel olarak verilen “Yılın Başarılıları Ödül Töreni” dün akşam yapıldı. Dernek Genel Merkezi’nde düzenlenen törene spor ve siyaset dünyasından isimler katıldı.

KKTC Telsim Vodafone’un katkıları ile düzenlenen gecede dernek yönetimi tarafından belirlenen ödüller sahiplerine takdim edildi.

Çelen Oben

Gecede ilk konuşmayı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben yaptı. 1984 yılından bu yana KTSYD’nin başarılı isimleri ödüllendirdiğini belirten Oben, ‘Sporun Oskarları’ olarak adlandırılan ödülleri bu yıl yönetim kurulunun belirlemekte oldukça zorlandığını ifade etti. Bunun başarılı isimlerin arttığının göstergesi olduğunu söyleyen Oben, ödül almayan isimlerin başarısız olarak tanımlanamayacağını belirtirken ödül alan isimleri kutladı.

Ersin Tatar

Başbakan Ersin Tatar yaptığı konuşmada her yıl hak edenleri KTSYD’nin ödüllendirdiğini belirtti. Ülke sporuna hizmet edenleri selamladığını belirten Başbakan Tatar, Kıbrıslı Türklerin sporda başarılarını ortaya koyduğunu ifade ederek emeği geçenleri kutladığını söyledi.

Mustafa Akıncı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptığı konuşmada KTSYD Başkanı Çelen Oben’in ödülleri belirlerken seçim yapmanın zor olduğu ifadelerini hatırlatarak bunun kıvanç verici bir durum olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Akıncı sporda iyiye giden bir durumun söz konusu olduğunu, sahalardaki seyircilerin arttığını gözlemlediğini, oynanan futbolun da iyiye gittiğini belirtti. Sporun diğer alanlarının da gelişme gösterdiğini ifade eden Akıncı, en büyük eksikliğin uluslararası alana açılmak olduğunu hatırlatarak, zorlukların zorunluluk getirdiğini, adada her iki tarafı etkileyecek, güvenliği sağlayacak onurlu bir barışın elde edildiği takdirde gençlerin dünyaya kazandırılacağını belirtti.

Ahmed Sami Topcan Üstün Hizmet Ödülü

Gecenin son ödülü olan Ahmed Sami Topcan Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Niyazi Okutan’a ödülünü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Ahmed Sami Topcan’ın oğlu Nazım Topcan takdim etti.

Sulhi Garan Yılın Hakemi Ödülü

Sulhi Garan Yılın Hakemi Ödülü’ne layık görülen futbol hakemi Kerem Eran’a ödülünü Başbakan Ersin Tatar verdi. Eran’a ayrıca Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Niyazi Nizam çiçek takdiminde bulundu.

Mete Adanır Yılın Sporcusu Ödülü

Mete Adanır Yılın Sporcusu ödülüne layık görülen voleybolcu Merve Çelebi’ye ödülünü 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Mete Adanır’ın kardeşi Eralp Adanır takdim etti.

Yusuf Kaptan Yılın Antrenörü Ödülü

Yusuf Kaptan Yılın Antrenörü Ödülü’ne layık görülen futbol antrenörü Hasan Oktay Minci’ye ödülünü 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş takdim etti.

Zeka Özteknik Özel Ödülleri

Bu yıl Zeka Özteknik Özel Ödülleri elde ettikleri başarılardan dolayı rallici Deniz Fahri, Lefke Avrupa Üniversitesi kadın voleybol takımı, Yakın Doğu Üniversitesi büyük erkek basketbol takımı, Gençlik Gücü büyük erkek hentbol takımı, Levent Spor ve Mağusa Türk Gücü’ne verildi. Ödülleri Zeka Özteknik’in babası Erdinç Özteknik, kardeşi Erol Özteknik, 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Başbakanlık Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cahitoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ve KTSYD Başkanı Çelen Oben takdim etti.

Telsim Teşvik Ödülü

Telsim Teşvik Ödülü’ne layık görülen basketbolcu Berkem Dikengil, çocuk fitness sporcusu Kaan Öztürk, futbol yaşamlarını Türkiye’de Gazişehir forması altında sürdüren Kenan Özer ile Galatasaray forması giyen Ahmet Sivri’ye ödülleri takdim edildi. Ödülleri Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar sporculara verdi.

Omaç Başat Spor Basını Teşvik Ödülü

Omaç Başat Spor Basını Teşvik Ödülü’ne layık görülen Yusuf Yıldızev’e ödülünü Omaç Başat’ın oğlu Arkın Başat ve KTSYD Başkanı Çelen Oben verdi. Gece toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 35/22° 37/22°
  Girne 34/21° 35/22°
  Mağusa 33/21° 35/23°
  İskele 34/22° 35/23°
  Güzelyurt 32/22° 32/23°
  Lefke 31/22° 33/22°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 1.05%
  5,6316
  5,6417
  0.9%
  6,3340
  6,3454
  0.58%
  7,0434
  7,0801