Son Haberler
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...KKTC’NİN 35. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE 8. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ YAPILIYOR.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ÖNÜNDEN SAAT 10:00’DA BAŞLAYAN RALLİNİN STARTINI CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI VERDİ.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...CUMHURBAŞKANI AKINCI, 8.ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ’NİN, KIBRIS TÜRK HALKINA UYGULANAN HAKSIZ AMBARGOLARIN AŞILABİLECEĞİNE DAİR BİR ÖRNEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
-www.brtk.net-
ULUSLARARASI CUMHURİYET RALLİSİ...BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI KUDRET ÖZERSAY DA, KKTC’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI ETKİNLİKLERİN, KONFERANSLARDA VERİLEN MESAJLARDAN DAHA FAZLA ETKİYE SAHİP OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ.
-www.brtk.net-
DOĞALGAZ FAALİYETLERİ... BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ’NİN DOĞU AKDENİZ’DEKİ TEK YANLI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI. “KIBRIS ADASINDA, YÖNETİMİ VE ZENGİNLİĞİ KIBRISLI TÜRKLERLE PAYLAŞMAYA HAZIR OLMAYAN BU ZİHNİYETE KARŞI SEYİRCİ KALINMAYACAK. HAKLARI FİİLİYATTA HAYATA GEÇİRECEK ADIMLAR ATILARAK, GEREKLİ ÇALIŞMALARIN BAŞLATILACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”.
-www.brtk.net-
MECLİS TOPLANTILARI... MECLİS GENEL KURULU YARINÖZEL GÜNDEMLE TOPLANIYOR. GÜNDEMDE, CUMHURBAŞKANI AKINCI TARAFINDAN BİR DAHA GÖRÜŞÜLMEK ÜZERE GERİ GÖNDERİLEN TOHUM VE ÜRETİM MATERYALLERİ YASASI BULUNUYOR.
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI CİNAYETİ...TRUMP: KAŞIKÇI'YI KİMİN ÖLDÜRDÜĞÜNE DAİR RAPOR SALI GÜNÜ ELİMDE OLACAK AB: KAŞIKÇI CİNAYETİ SORUŞTURMASININ SONUCUNU YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ
-www.brtk.net-
YUNANİSTAN’DA OLAYLI “17 KASIM” GÖSTERİSİ...BAŞKENT ATİNA'DA 10 BİNDEN FAZLA KİŞİ, ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE YÜRÜDÜ
-www.brtk.net-
NİJERYA'DA YOLCU TEKNESİ BATTI...29 YOLCU TAŞIYAN TEKNENİN BATMASI SONUCU 11 KİŞİ ÖLDÜ 2 KİŞİ ARANIYOR
-www.brtk.net-
KAN KAMPANYASI...KUZEY KIBRIS GEZİCİ KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ LEFKOŞA AÇIK PAZARDA BAĞIŞÇILARDAN KAN TOPLADI
-www.brtk.net-

YDÜ baş antrenörü Azevedo Dünya Şampiyonu

Çarşamba 11 Temmuz 2018

Yakın Doğu Üniversitesi Brazilian Jiu Jitsu Başantrenörü Diogo Moraes Azevedo, Moskova’da düzenlenen ACBJJ Dünya Açık Brazilain Şampiyonasında Dünya Şampiyonluğu ünvanını kazandı.

Diogo Moraes Azevedo, Master 1 95 + Super Heavy kategorisinde katıldığı müsabakada, 2018 IBJJF Avrupa Şampyionu Elgar Rafigaev’i yenerek Dünya Şampiyonluğuna uzandı. Şampiyonada ilk turu bay geçen Azevedo, ikinci turda rakibi Bruno Matiası 4-2’lik puan üstünlüğü ile saf dışı bıraktı. Finalde, 2018 IBJJF Avrupa Şampiyonu Elgar Rafigaev ile karşılaşan Azevedo, karşılaşmayı 3-0 puan üstünlük ile tamamlayarak Dünya Şampiyonluğu ünvanına adını yazdırdı. Bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Brezilya başta olmak üzere başka ülkelerde birçok yarışmada yer alan Diogo Moraes Azevedo’nun altın, gümüş ve bronz madalyaları bulunuyor.

Kuzey Kıbrıs’ta Brazilian Jiu Jitsu Sporunu Geliştirmeyi İstiyor…

ACBJJ Dünya Açık Brazilain Şampiyonasında Dünya Şampiyonluğunu kazanmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Diogo Moraes Azevedo, Brazilian Jiu Jitsu sporunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gelişmesi için çalışmalar yürüteceğini söyledi. 2018 yılında katıldığı Avrupa Şampiyonasında geçirdiği omuz sakatlığı sonrasında finallere gidemediğini ve bundan büyük üzüntü duyduğunu belirten Avezedo, sakatlığı sonrasında çok çalıştığını, bu Dünya Şampiyonluğunu başta  Yakın Doğu ailesine armağan ettiğini aynı zamanda bu sporun ülkede gelişebilmesi için elinden gelen ne varsa sonuna kadar yapacağını ifade etti. Avezedo, “Farklı kategorilerde yüzlerce iyi sporcunun yarıştığı bir arenada dünya şampiyonluğuna ulaşmak kolay değil, başarı disiplinli çalışmayı gerektiriyor. Vücut kapasitesi yanında insanın zekasını da zorlayan son derece zevkli bir dövüş sanatı. Sporcunun rakibinin bir sonraki hareketini düşünerek pozisyon stratejini geliştirmesi ve ön görmesi önemli noktalardan biri. Dolaysıyla en büyük görevlerden biri de sporcunun aklını, ruhunu ve bedenini güçlendirmesi ve geliştirmesidir. On yıldan fazladır bu sporla uğraşıyorum, birçok yarışmalara katılarak çeşitli başarılar elde ettim. Hedeflere ulaşabilmek için beslenme programlarıyla desteklenen bilinçli ve disiplinli sıkı bir çalışma programı uygulanmalı. Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesinde çalışmalarına devam ediyorum ve yeni nesile bu sporu sevdirmek, genç sporcularında şampiyonluklara ulaşabilmesi için eğitimler vereceğim. Bu spora ilgi duyan küçük büyük herkesi Brazilian Jiu Jitsu yapmaya davet ediyorum” dedi.

 

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 22/11° 20/10°
  Girne 22/10° 19/10°
  Mağusa 23/14° 21/13°
  İskele 28/18° 26/19°
  Güzelyurt 23/10° 20/8°
  Lefke 22/9° 20/8°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3412
  5,3508
  0%
  6,0565
  6,0674
  0%
  6,8265
  6,8620