Son Haberler
KOALİSYON ÇALIŞMALARI…UBP VE HP ARASINDA KOALİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDIYOR.İKİ PARTİNİN MECLIS GRUBU AYRI AYRI DEĞERLENDIRME YAPTI.İKİ GENEL BAŞKAN BUGÜN BİRARAYA GELECEK. ANA PRENSİPLERDE UZLAŞMASI HALİNDE HEYETLER ARASI GÖRÜŞME YAPILACAK
-www.brtk.net-
MECLİS BİRLEŞİMİ ERTELENDİ…CUMHURIYET MECLISI GENEL KURULU TOPLANDI... STENOGRAFLARIN GREVI NEDENIYLE TOPLANTIYA DEVAM EDILEMEDI. MECLIS BAŞKANI TEBERRÜKEN ULUÇAY, GRUPLAR ARASI MUTABAKATLA YARINKI TOPLANTININ DA YAPILMAYACAĞINI VE BIR SONRAKI MECLIS GENEL KURULU TOPLANTISININ 27 MAYIS PAZARTESI GÜNÜ YAPILACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
HIDROKARBON KRİZİ...TÜRKİYE ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI FATİH DÖNMEZ: "DOĞU AKDENİZ'DE ÜLKEMİZİN, MİLLETİMİZİN VE KKTC'NİN HAKLARINI KORUDUK, KORUMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ."
-www.brtk.net-
TÜRKIYE YUNANISTAN İLİŞKİLERİ… TÜRKIYE VE YUNANISTAN SAVUNMA BAKANLIKLARI HEYETLERI ATINA'DA GÖRÜŞÜYOR. HEYETLER ARASINDA EGE DENIZI'NDE GÜVEN ARTTIRICI ÖNLEMLER VE DAVRANIŞ KURALLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE IŞ BIRLIĞINI GELIŞTIRMEK MAKSADIYLA TEKNIK GÖRÜŞMELERIN GERÇEKLEŞTIRILECEĞI BELIRTILDI.
-www.brtk.net-
YEŞİLKÖY’DE TRAFİK KAZASI…YEŞILKÖY’DE SABAH SAATLERINDE IKI ARAÇ YÜZ YÜZE ÇARPIŞTI.ÇARPIŞMA SONUCU 4 KIŞI YARALANDI.
-www.brtk.net-
KTÖS’TEN ELEŞTİRİ…KTÖS, MILLI EĞITIM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.AÇIKLAMADA, SONA EREN 4’LÜ KOALISYON HÜKÜMETININ EĞITIMLE ILGILI SINIFTA KALDIĞI BELIRTILDI.
-www.brtk.net-
DOSTLUK RALLİSİ…1 HAZIRAN’DA KUZEY KIBRIS’DA SONA ERECEK OLAN DÜNYANIN EN UZUN RALLILERINDEN AVRUPA ORIENT DOĞU-BATI DOSTLUK RALLISI’NE KATILAN KUZEY KIBRIS KLASIK VE SPOR OTOMOBIL KULÜBÜ EKIBI ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 100. YILI ICIN DÜZENLENEN ETKINLIKLERE KATILDI.
-www.brtk.net-
KADINLAR YINE SAHADAYDI…DTB VE TOL AMATÖR KADIN FUTBOL TAKIMLARI MAÇ YAPTI
-www.brtk.net-
SÜT BEDELLERİ…1-15 NISAN DEVRESI SÜT BEDELLERI ÖDENMEYE BAŞLANDI.979 ÜRETICININ HESAPLARINA TOPLAM 15 MILYON 579 BIN 794 TL YATIRILDI...
-www.brtk.net-

Vodafone Freezone 7. Liselerarası Müzik Yarışması bugün yapıldı

Perşembe 18 Nisan 2019

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile KKTC Telsim’in işbirliğinde düzenlediği Vodafone Freezone 7. Liselerarası Müzik Yarışması bugün yapıldı.

Telsim’den verilen bilgiye göre, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya 16 liseden 17 grup katıldı. BRT 1’den canlı yayınlanan yarışmanın finalinde, Girne Gelişim Orkestrası da sahne aldı.

Gençlerin performanslarının Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Müsteşarı Mehmet Burhan, Genel Ortaöğretim Daire Müdürü Aktan Erdoğan ve KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da izledi.

Ödüllerin sahiplerini bulduğu yarışmada, Aydın Kalfaoğlu Özel Ödülü’nü Yakın Doğu Koleji’nden Can Kaygısız layık görüldü. “En Cool Grup” ödülünü The English School of Kyrenia aldı.

En iyi kız solist sıralamasında, birinci Girne Amerikan Koleji’nden Melisa Karanlık, ikinci 9 Mayıs Türk Maarif Koleji’nden Özüm Şensoy, üçüncü Polatpaşa Lisesi’nden Sıdıka Vaiz oldu. Erkek solist sıralamasında birinciliği Levent Koleji Grup 1’den Durmuş Cicibaba, ikinciliği 20 Temmuz Fen Lisesi’nden Eren Serdarlılı, üçüncülüğü Lefkoşa Türk Lisesi’nden Batuhan Ambar aldı.

En iyi enstrüman performansının da belirlendiği yarışmada birinciliği Namık Kemal Lisesi’nden Berk Akımcı, ikinciliği 20 Temmuz Fen Lisesi’nden Baran Sakar ile Yakın Doğu Koleji’nden Yahor Yıldırım ve üçüncülüğü Namık Kemal Lisesi’nden Ege Şehitoğlu aldı.

En iyi sahne performansı ödülüne Levent Koleji Grup 1, en iyi icra performansına ise Namık Kemal Lisesi layık görüldü.

En iyi orkestra dalında birinci Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, ikinci Yakın Doğu Koleji, üçüncü TED Kuzey Kıbrıs Koleji oldu.

(BRT/TAK)

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • Günlük İmsakiye

  Tarih 20.05.2019
  Sahur 03:53
  İftar 19:55

  Hepsine ulaşmak için tıklayınız.
 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 18/35° 16/36°
  Girne 15/32° 19/29°
  Mağusa 14/32° 18/32°
  İskele 16/32° 15/30°
  Güzelyurt 17/29° 16/32°
  Lefke 16/28° 18/25°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • 6,0463
  6,0572
  6,7549
  6,7670
  7,7076
  7,7478