Son Haberler
23 NİSAN KUTLAMALARI…23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TÖREN VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
23 NİSAN KUTLAMALARI… KONUK EKİPLER CUMHURBAŞKANI AKINCI VE BÜYÜKELÇİ BAŞÇERİ’Yİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN ÇOCUKLARA ARMAĞAN... CUMHURBAŞKANLIĞI, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARA “HAKLARIMI BİLİYORUM” ADLI ÇOCUK KİTABINI ARMAĞAN EDİYOR.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… MALİYE BAKANI DENKTAŞ, MECLİS GENEL KURULU TOPLANTISINDA KENDİSİNE YÖNELİK İDDİALARA YANIT VERDİ
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI… DENKTAŞ: ALNIM AÇIKTIR, HER TÜRLÜ ORTAMDA BU İDDİALARI YANITLAMAYA HAZIRIM
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI...CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU BRTK’NIN 2019 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARINI GÖRÜŞEREK ONAYLADI.
-www.brtk.net-
TAK’DA 2 SAATLİK GREV… KTAMS VE KAMU-İŞ TAK ÇALIŞANLARININ MECLİS GENEL KURULU’NDAKİ GÖREVLERİ ESNASINDA YAŞADIKLARI SORUNLARA KARŞI, TAK’TA 2 SAATLİK UYARI GREVİ YAPTI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… POLİS TAŞKENT YOLUNDA ÖLÜ BULUNAN GENCİN İSMİNİ WALSHAK AUGUSTİNE NGOK OLARAK AÇIKLADI
-www.brtk.net-
TAŞKENT CİNAYETİ… WALSHAK’IN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYIYLA İLGİLİ 12 KİŞİ TUTUKLANDI
-www.brtk.net-
ÇELER’DEN İŞ KADINLARINA ZİYARET... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER, İŞ KADINLARI DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... İŞ KADINLARI DERNEĞİ, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NDA ÜYE İŞYERLERİNİN TAM GÜN KAPALI OLACAĞINI DUYURDU.
-www.brtk.net-
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI... ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELER: 1 MAYIS SADECE RESMİ TATİL DEĞİL, KUTLANMASI GEREKEN BİR BAYRAMDIR
-www.brtk.net-
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DUYURU... SAĞLIK BAKANLIĞI ASYA, HEDİYEM, KÖSEDAĞ VE AYSU DAMACANA SU FİRMALARININ ÜRETİMLERİNİ BİR SÜRELİĞİNE DURDURARAK, SÖZ KONUSU FİRMALARIN SU ÖRENKLERİNE YAPILAN ANALİZLERDE BROMAT DEĞERLERİNİN YÜKSEK ÇIKTIĞI BELİRTİLDİ. HALKA SÖZ KONUSU SULARI TÜKETMEMELERİ ÇAĞRISINDA BULUNULDU.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA YANGIN… ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE REMADE RECYCLİNG CYPRUS LTD’İN FIRIN ODASINDA YANGIN ÇIKTI
-www.brtk.net-
TEL-SEN’İN EYLEMİ… ÖZELLEŞTİRME VE TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA KARŞI ÇIKAN TEL-SEN GÜZELYURT’TA EYLEM YAPTI
-www.brtk.net-
İPEK KOZASI FESTİVALİ... 14. KIBRIS İPEK KOZASI FESTİVALİ, 4-5 MAYIS’TA BEYLERBEYİ’NDE YAPILACAK
-www.brtk.net-
SANAT BULUŞMASI... GAZİMAĞUSA GELİŞİM AKADEMİSİ’NİN “SANAT BULUŞMASI VE ATÖLYE BAYRAMI” BAŞLADI. 19 SANATÇININ KATILDIĞI ATÖLYE ÇALIŞMLARININ SERGİSİ 26 NİSAN’DA YAPILACAK
-www.brtk.net-
SRİ LANKA’DAKİ SALDIRI… KİLİSE VE OTELLERİ HEDEF ALAN TERÖR SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 290’A YÜKSELDİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

Üniversiteler Birliği kuruldu

Pazartesi 30 Mart 2015

Üniversiteler Birliği kuruldu.. 6 üniversite, yüksek öğretim vizyonunu ileri taşıma, uluslararası kabullerde görev üstlenme ve üniversitelerin sorunlarını çözme amacını taşıyor.
Girne Amerikan, Uluslararası Kıbrıs, Kıbrıs Metropolitan, Akdeniz Karpaz, Kıbrıs Amerikan ve Lefkoşa İngiliz Üniveristeleri’nden oluşan birlik ve yönetim kurulu bugün Mustafa Çağatay Caddesinde Birlik Binası olarak düzenlenecek binada gerçekleşen toplantıyla tanıtıldı..

Basın toplantında, Doğu Akdeniz Üniversitesi , Lefke Avrupa Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de birlik içerisinde yer alabileceğı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nün katılmayacağı; Yakın Doğu Üniversitesi’nin ise katılıp katılmayacağının netlik kazanmadığı belirtildi.
Toplantıda konuşan, Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı , Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, birliğin,ülke yüksek öğretiminin geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.
En önemli sektörü Yükseköğrenim olan Kuzey Kıbrıs’ta böyle bir oluşumu geç de olsa hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını kaydeden Akpınar, 3 aylık bir çalışmayla birliği kurduğunu, Birlik tüzüğünün kaymakamlıktan onay almasıyla faaliyetlerin başlayacağını söyledi.

Akpınar, Birlik yönetim kurulu seçimi sonunda 1 yıllığına, kendisinin Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu başkanlığına,Uluslararası Kıbrıs Üniveristesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı’nın başkan Yardımcılığına, Lefkoşa İngiliz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özok’un genel sekreterliğe , Kıbrıs Amerikan Üniveristesi Rektörü Profesör Doktor Asuman Türkel, Kıbrıs Metropolitan Üniveristesi Mütevelli Heyeti Başkan yardımcısı Mehmet Toycan ve Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ali Şen’in yönetim kurulu üyeliğine getirildiğini belirtti.
Yeni kurulacak üniveristeler için de yol gösterici olacaklarını belirten Akpınar, hükmet, YÖDAK ve Milli Eğitim Bakanlığıyla yakın iletişim içinde olacaklarını ifade etti.

Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uluslararası Kıbrıs Üniveristesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı da, ülkenin en önemli sektörünün yüksek öğrenim olduğuna işaret etti.
Boyacı, birliğin eğitime katkı için aracı olacağına inanç belirtti.
Üniveristeler Birliği Genel Sekreteri Lefkoşa İngiliz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özok da konuşmasında, amaçlarına vurgu yaptı.
Özok, “Yükseköğrenime katkı koymak ve daha iyi işler yapmak istiyoruz” dedi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 19/10° 20/10°
  Girne 18/8° 20/7°
  Mağusa 20/9° 20/9°
  İskele 19/10° 20/11°
  Güzelyurt 19/10° 20/7°
  Lefke 18/10° 19/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905