Son Haberler
YARIYIL TATİLİ SONA ERDİ… 48 BİN ANAOKUL, İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİSİ BU SABAH YENİDEN DERS BAŞI YAPTI
-www.brtk.net-
KIB-TEK KONUSU MECLİSTE TARTIŞILDI... EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI NAMİ KONUNUN UYUMLA İLGİLİ OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZERKEN, KURUMA YATIRIMLARIN ARTARAK DEVAM ETTİĞİNE VURGU YAPTI
-www.brtk.net-
MECLİS YARIN OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK... CUMHURBAŞKANI AKINCI, YARIN MECLİS’E KIBRIS KONUSUNDAKİ SON GELİŞMELERİ ANLATACAK
-www.brtk.net-
HAMİT HİLMİ DEFNEDİLDİ... KİMLİK TESPİTİ TAMAMLANAN 4 YAŞINDAKİ ŞEHİT HAMİT HİLMİ ASKERİ TÖRENLE DEFNEDİLDİ
-www.brtk.net-
ASGARİ ÜCRET... ASGARİ ÜCRET SAPTAMA KOMİSYONU TARAFINDAN, BRÜT 3 BİN 150, NET 2 BİN 740 TÜRK LİRASI OLARAK BELİRLENEN ASGARİ ÜCRET RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
-www.brtk.net-
KAMU REFORMU... GÜÇ-SEN, KAMU REFORMU YASA TASLAĞINI KABUL EDİLMEZ OLARAK NİTELEDİ
-www.brtk.net-
MUĞLA’DA HEYELAN... TÜRKİYE’DE MUĞLA'NIN MİLAS İLÇESİNDE MADEN SAHASINDA HEYELAN MEYDANA GELDİ. TOPRAK ALTINDA KALAN 3 İŞÇİNİN KURTARILMASI İÇİN EKİPLER ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR
-www.brtk.net-
LTB’DEN AÇIKLAMA... “ÇÖPE DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜME” KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE 22 GÜNDE YAKLAŞIK 90 BİN PLASTİK ŞİŞE VE ALÜMİNYUM KUTU TOPLANDI
-www.brtk.net-
EĞİTİM KONSERLERİ... CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİYLE YARIN EĞİTİM KONSERLERİNE BAŞLIYOR
-www.brtk.net-

Uluçay:Ülkenin her anlamda kat ettiği mesafe önemli

Çarşamba 14 Kasım 2018

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. yıldönümü coşkusu ve mutluluğunun yaşandığını belirterek, 35 yıl geride kalırken, geçmişten bugüne ülkenin her anlamda kat ettiği mesafenin önemli olduğunu kaydetti.

Uluçay, “Ancak bugün sesimizi duyurma mücadelesi verdiğimiz ve uluslararası alanlarda kendimizi anlatmak istediğimiz süreçlerde, ülkemizin daha da kurumsal bir yapıya kavuşup güçlenmesi en büyük hedeflerimizden biri olmalıdır” dedi.

Uluçay, KKTC’nin kuruluşunun 35. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, ülkenin son dönemlerde yaşadığı ekonomik sıkıntıların önemine işaret ederek, şu ifadelere yer verdi:
“Unutulmaması gerekir ki, her toplumun tarihleri boyunca gerek siyasi gerek ise ekonomik anlamda yaşayabileceği zor dönemler olabilir.

Bu sıkıntıların üstesinden gelmek ise, birlik ve beraberliğimizle, toplum olarak yapacağımız iş ve güç birliği ile mümkün olabilir.
Kıbrıs Türk halkı yaşadığı en zor süreçlerde tarih boyunca bu mücadeleyi gösterebileceğini defalarca kanıtlamıştır.

Sahip olduklarımızın değerini bilerek, barışı her anlamda içselleştirerek kazanımlarımıza yenilerini eklemek ve ülkemizin çocuklarına ve gençlerine güzel yarınlar bırakmak en büyük hedefimiz olmalıdır.

Bizler, bir taraftan iki toplumlu, iki bölgeli federal bir yapı için sonuç odaklı müzakerelere hazır olduğumuzu her vesile ile vurgularken, diğer taraftan ülkemizin tüm yönleri ile gelişmesi ve kalkınması adına mücadelemizi sürdürmeye devam etmeliyiz.

Kıbrıs’ın etrafında bulunan doğal kaynakların ortak kullanılabilmesi ve adanın geleceğine ortak ekonomik değer olarak kazandırılabilmesi en büyük arzumuzdur.

Kıbrıs sorunu konusunda ortak fikir ve uzlaşı ile birlikte çalışmalar yürüttüğümüz Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte kalıcı barışın sağlanması hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35.kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm halkımıza esenlikler dilerim.”

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 17/4° 17/7°
  Girne 14/3° 17/7°
  Mağusa 19/8° 18/8°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905