Son Haberler
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... 20 TEMMUZ BARIŞ HAREKÂTI’NIN 44. YILDÖNÜMÜ, BAŞKENT LEFKOŞA VE TÜM İLÇELERDE DÜZENLENEN TÖRENLER VE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: RUM TARAFININ ZİHNİYETİNİN DEĞİŞMESİNİ BEKLEMEK GERÇEKÇİ BİR YAKLAŞIM DEĞİLDİR
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: TÜRKİYE CUMHURİYETİ KIBRIS TÜRKÜNÜN AZINLIK DURUMUNA DÜŞÜRÜLMESİNE ASLA MÜSADE ETMEYECEK
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... CUMHURBAŞKANI AKINCI: ÇÖZÜM HEDEFİMİZ, TAKTİKSEL DEĞİLDİR, STRATEJİK BİR TERCİH ANLAMINDADIR. BU HEDEFE VARILAMAMIŞSA BUNDAN SORUMLU OLAN BİZ DEĞİLİZ
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... CUMHURBAŞKANI AKINCI: YAŞADIKLARIMIZDAN DERSLER ÇIKARMALIYIZ. HER ŞEYİ ÇÖZÜM SONRASINA ERTELEYEREK BEKLEYİŞE GEÇMEK GERÇEKÇİ BİR ANLAYIŞ DEĞİLDİR
-www.brtk.net-
20 TEMMUZ KUTLAMALARI... DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİ 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJLAR YAYIMLAYARAK, GÜNÜN ÖNEMİNİ VURGULADILAR
-www.brtk.net-
GEÇİCİ TARTIŞMASI... BAŞBAKAN ERHÜRMAN GEÇİCİ İŞÇİ İSTİHDAMI İLE GEÇİCİ MEMUR İSTİHDAMINI BİRBİRİNE KARIŞTIRARAK SAPTIRMA YAPILMAYA ÇALIŞILDIĞINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
ÖZERSAY LONDRA’DA... BAŞBAKAN YARDIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY, LONDRA’DA YURT DIŞI KIBRISLI TÜRKLER PROJESİNİ ANLATTI ÖZERSAY: PROJE KAPSAMINDAYURT DIŞINDA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLER ÇEŞİTLİ TEŞVİKLERDEN YARARLANABİLECEK ÖZERSAY LONDRA’DA... ÖZERSAY: YAŞANAN MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN HAVALİMANINA ASAL ŞUBE OFİSİ AÇILMASI ÖNGÖRÜLÜYOR GÜMRÜKÇÜLERİN SIKINTILARI... ...KKTC GÜMRÜK ÇALIŞANLARI SENDİKASI HEYETİ, MALİYE BAKANI SERDAR DENKTAŞ’I ZİYARET EDEREK GÜMRÜK DAİRESİ’NDEKİ PERSONEL SIKINTILARINI AKTARDI
-www.brtk.net-
İŞ KAZALARI... MEHMETÇİK’TEKİ İŞ KAZASINDA 47 YAŞINDAKİ DURAN ASLAN ÇATIDAN DÜŞEREK AĞIR YARALANDI... KARŞIYAKA'DA İSE SU KUYUSUNU TAMİR EDEN 43 YAŞINDAKİ MEHMET KURT KOLUNDAN YARALANDI..
-www.brtk.net-
GÜR’E OTOPSİ.. ZİYAMET'TE BU SABAH MİSAFİR OLARAK BULUNDUĞU EVDE YAŞAMINI YİTİREN CAFER GÜR'UN YAPILAN OTOPSİ SONUCU ÖLÜM SEBEBİNİN KALP YETMEZLİĞİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ.
-www.brtk.net-
KÜLTÜR DENİZ FESTİVALİ... 1’İNCİ KÜLTÜR VE DENİZ FESİTVALİ GİRNE’DE BAŞLADI.. ORAK KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN BU YIL İLKİ DÜZENLENEN FESTİVAL 24 TEMMUZ’A KADAR SÜRECEk.
-www.brtk.net-
TEKNE FACİSANIN ARDINDAN ......KKTC AÇIKLARINDA BATAN TEKNEDEN KURTARILDIKTAN SONRA MERSİN'İN SİLİFKE İLÇESİNE GETİRİLEN GÖÇMENLERDEN 90'I İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE SEVK EDİLDİ.
-www.brtk.net-

UBP, Güzelyurt’ta miting düzenledi

Salı 2 Ocak 2018

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt’ta miting düzenledi.Milletvekili adaylarını tanıttı.

Mitingde konuşan Genel Başkan ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, Güzelyurt’u özel kapsam içine alarak esnafa ve üreticiye yeni dönemde yeni imkânlarla ilk yüz günde kredi sağlayacaklarını müjdeledi ve “Birilerinin her masaya oturduğunda gözden çıkarttığı ama insanıyla, kadınıyla, işçisiyle, çiftçisiyle üreticisiyle bu topraklara tırnaklarını geçirerek kendine vatan yapan sahip çıkan insanımızın yüzünü daha da güldüreceğiz, Güzelyurt’u daha güzel yapacağız. Güzelyurt gelişecek, değişecek, kalkınacak ve büyüyecek” dedi.

Çalışma yaşamını daha iyi noktalara taşımak, çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla birçok proje üzerinde çalıştıklarına işaret eden Özgürgün, özellikle Sosyal sigortalar Kurumunu mevduat biriktirecek noktaya taşıdıklarını ifade ederek 25 Bin Özel Sektör çalışanına yüzde 30 pirim desteği vereceklerini de açıkladı.

Özgürgün “Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar gözden çıkarmaya çalışırlarsa çalışsınlar biz olduğumuz sürece ne Güzelyurt’u veririz ne de herhangi bir insanımızı yeniden göçmen durumuna düşürürüz” ifadelerini kullandı.
Yeni dönemde Güzelyurt’u çok daha güzel günlerin beklediğini bugüne değin de bu bölgeye neler getirildiğini bölge halkının çok iyi bildiğini ifade eden Hüseyin Özgürgün, 16 ay önce hükümete geldiklerinde ne denli derin bir enkazı devraldıklarını anlattı.
Maaşların taksitle ödendiğini, üreticiye milyonlarca liralık borçlu bir hükümeti devraldıklarını, batan kurumları ile diz çökmüş kamu bankaları ile vahim tabloyu bir buçuk yılda düzelttiklerini söyleyen Özgürgün, Türkiye’de verdikleri sözleri parti meclisinde unutup kıvıranlara artık halkın tahammülü olmadığını, halkın UBP’den hizmet beklediğini belirtti.

“Hizmet UBP’nin işi… İktidar bizim işimiz. Bunlar bağları bozdu biz yeniden kurduk, bunlar erteledi, biz ödedik. Bunlar batırdı, biz kurtardık. Önce ekonomiyi ayağa kaldırdık, oysa bunlar sadece konuştu biz ise yaptık. Bunlar krize cevirdi, biz hayata geçirdik. Bunlar köstek oldu biz ise hep destek. Bunlar atar tutar UBP yapar. Bir daha talan etmelerine izin vermeyeceğiz. Büyük hedefler bizi bekliyor” diyen Özgürgün UBP’nin gücünün geçmişinden, eserlerinden ve projelerinden geldiğini, bunun bundan sonra da böyle olacağını ifade etti.
Özgürgün “Bu ülkede cumhuriyeti kim kurdu? Tüm yolları, barajları kim yaptı? Biz yaptık. Bu ülkenin deniz limanlarını, havalimanlarını, sanayi bölgelerini, üniversiteleri kim kurdu? Bu ülkenin turizmini kim yaşattı ve geliştirdi? Spor tesislerini, sosyal konut projelerini kim inşa etti? Hayvancıya çiftçiye esnafa sanayiciye ilk teşvikleri kim verdi? Gençlere kırsal kesim arazilerini kim verdi? Bir dikili ağacın yok! Bunlar yapamaz atar tutar. UBP yapar. Alnımız açık biz hizmet veriyoruz” şeklinde sordu.

Güzelyurt hastanesinin yapımına başlandığını temelinin atıldığını çok yakında da açılışının gerçekleşeceğini hatırlatan Özgürgün “Yeni dönemde beş hastane var. Bunları da biz yapacağız. Şimdi biz bunu söyleyince çatladılar biz neden düşünemedik diyerek… Biz bunları yapınca bunlar dört değil beş yerlerinden çatlayacak” dedi.

CTP’nin Anavatanın suyuna çirkince saldırdığını, çirkin sloganlarla da karşı çıktıklarını kaydeden Özgürgün “Biz o suyu aldık evlere ulaştırdık. Yeni dönemde de Güzelyurt topraklarına kavuşacak narenciyecinin yüzü gülecek. Naranciyenin yüzü gülünce Güzelyurt gülüyor KKTC gülüyor. Su ile Güzelyurt’a bereket gelecek sonra Meserya’ya gidecek. Üretime kullanılacak suyun ucuz ve en kısa yoldan ulaşmasını sağlayacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Üreticinin yanında UBP duracak” dedi

Çiftçiye, hayvancıya, üreticiye olan milyon liralık borçları ödediklerini, KIB-TEK ve Soyal Sigortalar gibi kurumları bugün yatırım ve borç verebilecek bir noktaya taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Özgürgün, 16 aylık hükümet döneminde tek kuruş elektrik, mazot ve benzine zam yapmadıklarını ve Rum kesimi ile kıyaslandığında 2 lira olan benzinin kuzeyde 1 lira olduğunu söyledi.

Özgürgün “Yakında Hristofyas da Anastasiadis de benzini kuzeyden alırsa şaşırmayın. Bunlar bozdu biz kurduk bunlar yıktı biz yaptık” dedi.
Çalışma yaşamını daha iyi noktalara taşımak, çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla birçok proje üzerinde çalıştıklarına işaret eden Özgürgün, özellikle Sosyal sigortalar Kurumunu mevduat biriktirecek noktaya taşıdıklarını ifade ederek 25 Bin Özel Sektör çalışanına yüzde 30 pirim desteği vereceklerini de açıkladı.
UBP Genel Başkanı, Başabakan Özgürgün “Emekçinin yanında duracaklarını söyleyenler sadece konuşuyor; UBP’ ise somut olarak yapıyor” dedi.

Mitingte konuşan KKTC 3. Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu da UBP’nin bir aile olduğunu, kırgınlıkların uzun sürmediğini ve bizim kırgınlıklarımız üzerinden bir şeyler yapmaya çalışanların yanılacağını belirtti.

“Bugün kırgınlık değil kucaklaşma iktidara koşma günüdür. Zamanı iyi değerlendirmemiz gerekir. İşin özeti çalışmak ve sandığa katılım oranını yükseltmektir” diyen Eroğlu seçimde katılım oranı ne kadar yüksek olursa tek başına iktidara yürüyüşün de o denli sağlam olacağını, bunun geçmiş tecrübelerle sabit olduğunu kaydetti.
Eroğlu “Halk bizden görev ve hizmet bekler. UBP iktidarları devam ettiği müddetçe KKTC’nin temelleri daha da sağlamlaşacak. Çünkü KKTC kalıcı bir devlettir” dedi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 39/24° 40/21°
  Girne 38/24° 37/21°
  Mağusa 37/23° 36/22°
  İskele 33/25° 34/25°
  Güzelyurt 39/24° 36/21°
  Lefke 36/23° 37/21°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  4,7908
  4,7994
  0%
  5,5680
  5,5780
  0%
  6,2407
  6,2732