Son Haberler
DERİNYA VE APLIÇ KAPILARI... CUMHURBAŞKANI AKINCI BÜYÜK BİR İHTİMAL İLE KASIM AYI İÇİNDE DERİNYA VE APLIÇ KAPILARININ AÇILMASINI BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ AKINCI, RUM LİDER ANASTASİADİS İLE YAPACAĞI GÖRÜŞMEDE KAPILARIN AÇILMASI İLE İLGİLİ TARİHİN NETLEŞECEĞİNİ BELİRTTİ
-www.brtk.net-
KADIN VE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ...CUMHURBAŞKANLIĞI KADIN VE ÇOCUKLAR ADINA ÖNEMLİ BİR TOPLANTIYA DAHA EVSAHİPLİĞİ YAPTI..CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN EŞİ MERAL AKINCI, KONUKLARI VE MECLİSTEKİ KADIN MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE KADIN VE ÇOCUK HAKLARININ KORUNUP GELİŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İRDELEDİ.
-www.brtk.net-
MECLİS ÇALIŞMALARI...HAFTA İÇİNDE 5 GÜN BOYUNCA MİLLETVEKİLİ YETER SAYISI OLMAMASINDAN DOLAYI YAPILAMAYAN CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU YARIN TOPLANACAK.
-www.brtk.net-
MURATAĞA MEYDANI’NDA ŞENLİK...MORMENEKŞE KADINLAR BİRLİĞİ’NİN “KÖYLERİMİZDE ÇİÇEK AÇIYOR” PROJESİ KAPSAMINDA, MURATAĞA, SANDALLAR VE ATLILAR ŞEHİTLERİNİ YAŞATMA DERNEĞİ VE ŞEHİTLER MUHTARLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE BUGÜN MURATAĞA MEYDANINDA ŞENLİK DÜZENLENİYOR.
-www.brtk.net-
PALÜZE GÜNÜ...BAĞLIKÖY’DE KÜLTÜREL DEĞERLERİ YAŞATMAK AMACIYLA PALÜZE GÜNÜ DÜZENLENİYOR.
-www.brtk.net-
KHYD YARARINA KONSER...ANKARA KLASİK ENSEMBLESİ, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ YARARINA BELLAPAİS MANASTIRINDA KONSER VERDİ
-www.brtk.net-
MADEN OCAĞINDA PATLAMA...ÇİN'İN DOĞUSUNDAKİ BİR MADEN OCAĞINDA MEYDANA GELEN PATLAMADA 22 İŞÇİ MAHSUR KALDI.
-www.brtk.net-
KAŞIKÇI OLAYI...ABD BAŞKANI TRUMP: KAŞIKÇI OLAYIYLA İLGİLİ SORUŞTURMAYA ÇOK SAYIDA KİŞİ DAHİL EDİLDİ
-www.brtk.net-
BARZANİ’NİN PARTİSİ BİRİNCİ...IRAK KÜRT BÖLGESEL YÖNETİMİ'NDE NİHAİ SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI. 30 EYLÜL'DEKİ SEÇİMİN SONUÇLARINA GÖRE, MESUT BARZANİ LİDERLİĞİNDEKİ KDP SANDIKTAN BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKTI.
-www.brtk.net-

UBP, Güzelyurt’ta miting düzenledi

Salı 2 Ocak 2018

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt’ta miting düzenledi.Milletvekili adaylarını tanıttı.

Mitingde konuşan Genel Başkan ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, Güzelyurt’u özel kapsam içine alarak esnafa ve üreticiye yeni dönemde yeni imkânlarla ilk yüz günde kredi sağlayacaklarını müjdeledi ve “Birilerinin her masaya oturduğunda gözden çıkarttığı ama insanıyla, kadınıyla, işçisiyle, çiftçisiyle üreticisiyle bu topraklara tırnaklarını geçirerek kendine vatan yapan sahip çıkan insanımızın yüzünü daha da güldüreceğiz, Güzelyurt’u daha güzel yapacağız. Güzelyurt gelişecek, değişecek, kalkınacak ve büyüyecek” dedi.

Çalışma yaşamını daha iyi noktalara taşımak, çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla birçok proje üzerinde çalıştıklarına işaret eden Özgürgün, özellikle Sosyal sigortalar Kurumunu mevduat biriktirecek noktaya taşıdıklarını ifade ederek 25 Bin Özel Sektör çalışanına yüzde 30 pirim desteği vereceklerini de açıkladı.

Özgürgün “Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar gözden çıkarmaya çalışırlarsa çalışsınlar biz olduğumuz sürece ne Güzelyurt’u veririz ne de herhangi bir insanımızı yeniden göçmen durumuna düşürürüz” ifadelerini kullandı.
Yeni dönemde Güzelyurt’u çok daha güzel günlerin beklediğini bugüne değin de bu bölgeye neler getirildiğini bölge halkının çok iyi bildiğini ifade eden Hüseyin Özgürgün, 16 ay önce hükümete geldiklerinde ne denli derin bir enkazı devraldıklarını anlattı.
Maaşların taksitle ödendiğini, üreticiye milyonlarca liralık borçlu bir hükümeti devraldıklarını, batan kurumları ile diz çökmüş kamu bankaları ile vahim tabloyu bir buçuk yılda düzelttiklerini söyleyen Özgürgün, Türkiye’de verdikleri sözleri parti meclisinde unutup kıvıranlara artık halkın tahammülü olmadığını, halkın UBP’den hizmet beklediğini belirtti.

“Hizmet UBP’nin işi… İktidar bizim işimiz. Bunlar bağları bozdu biz yeniden kurduk, bunlar erteledi, biz ödedik. Bunlar batırdı, biz kurtardık. Önce ekonomiyi ayağa kaldırdık, oysa bunlar sadece konuştu biz ise yaptık. Bunlar krize cevirdi, biz hayata geçirdik. Bunlar köstek oldu biz ise hep destek. Bunlar atar tutar UBP yapar. Bir daha talan etmelerine izin vermeyeceğiz. Büyük hedefler bizi bekliyor” diyen Özgürgün UBP’nin gücünün geçmişinden, eserlerinden ve projelerinden geldiğini, bunun bundan sonra da böyle olacağını ifade etti.
Özgürgün “Bu ülkede cumhuriyeti kim kurdu? Tüm yolları, barajları kim yaptı? Biz yaptık. Bu ülkenin deniz limanlarını, havalimanlarını, sanayi bölgelerini, üniversiteleri kim kurdu? Bu ülkenin turizmini kim yaşattı ve geliştirdi? Spor tesislerini, sosyal konut projelerini kim inşa etti? Hayvancıya çiftçiye esnafa sanayiciye ilk teşvikleri kim verdi? Gençlere kırsal kesim arazilerini kim verdi? Bir dikili ağacın yok! Bunlar yapamaz atar tutar. UBP yapar. Alnımız açık biz hizmet veriyoruz” şeklinde sordu.

Güzelyurt hastanesinin yapımına başlandığını temelinin atıldığını çok yakında da açılışının gerçekleşeceğini hatırlatan Özgürgün “Yeni dönemde beş hastane var. Bunları da biz yapacağız. Şimdi biz bunu söyleyince çatladılar biz neden düşünemedik diyerek… Biz bunları yapınca bunlar dört değil beş yerlerinden çatlayacak” dedi.

CTP’nin Anavatanın suyuna çirkince saldırdığını, çirkin sloganlarla da karşı çıktıklarını kaydeden Özgürgün “Biz o suyu aldık evlere ulaştırdık. Yeni dönemde de Güzelyurt topraklarına kavuşacak narenciyecinin yüzü gülecek. Naranciyenin yüzü gülünce Güzelyurt gülüyor KKTC gülüyor. Su ile Güzelyurt’a bereket gelecek sonra Meserya’ya gidecek. Üretime kullanılacak suyun ucuz ve en kısa yoldan ulaşmasını sağlayacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Üreticinin yanında UBP duracak” dedi

Çiftçiye, hayvancıya, üreticiye olan milyon liralık borçları ödediklerini, KIB-TEK ve Soyal Sigortalar gibi kurumları bugün yatırım ve borç verebilecek bir noktaya taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Özgürgün, 16 aylık hükümet döneminde tek kuruş elektrik, mazot ve benzine zam yapmadıklarını ve Rum kesimi ile kıyaslandığında 2 lira olan benzinin kuzeyde 1 lira olduğunu söyledi.

Özgürgün “Yakında Hristofyas da Anastasiadis de benzini kuzeyden alırsa şaşırmayın. Bunlar bozdu biz kurduk bunlar yıktı biz yaptık” dedi.
Çalışma yaşamını daha iyi noktalara taşımak, çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla birçok proje üzerinde çalıştıklarına işaret eden Özgürgün, özellikle Sosyal sigortalar Kurumunu mevduat biriktirecek noktaya taşıdıklarını ifade ederek 25 Bin Özel Sektör çalışanına yüzde 30 pirim desteği vereceklerini de açıkladı.
UBP Genel Başkanı, Başabakan Özgürgün “Emekçinin yanında duracaklarını söyleyenler sadece konuşuyor; UBP’ ise somut olarak yapıyor” dedi.

Mitingte konuşan KKTC 3. Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu da UBP’nin bir aile olduğunu, kırgınlıkların uzun sürmediğini ve bizim kırgınlıklarımız üzerinden bir şeyler yapmaya çalışanların yanılacağını belirtti.

“Bugün kırgınlık değil kucaklaşma iktidara koşma günüdür. Zamanı iyi değerlendirmemiz gerekir. İşin özeti çalışmak ve sandığa katılım oranını yükseltmektir” diyen Eroğlu seçimde katılım oranı ne kadar yüksek olursa tek başına iktidara yürüyüşün de o denli sağlam olacağını, bunun geçmiş tecrübelerle sabit olduğunu kaydetti.
Eroğlu “Halk bizden görev ve hizmet bekler. UBP iktidarları devam ettiği müddetçe KKTC’nin temelleri daha da sağlamlaşacak. Çünkü KKTC kalıcı bir devlettir” dedi.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 29/16° 27/15°
  Girne 28/15° 27/14°
  Mağusa 30/17° 29/16°
  İskele 29/18° 28/17°
  Güzelyurt 29/15° 28/14°
  Lefke 27/14° 28/18°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,6134
  5,6235
  0%
  6,4316
  6,4432
  0%
  7,3018
  7,3399