Son Haberler
NİSAN BAYİ’NDE YANGIN…HAMİTKÖY’DEKİ NİSSAN BAYİ’NDE BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE YANGIN ÇIKTI. OTO BOYA BÖLÜMÜNDEKİ FIRINDAN BAŞLAYAN YANGININ DİĞER BÖLÜMLERE SIÇRAMAMASI İÇİN İTFAİYE VE ŞİRKET ÇALIŞANLARI MÜDAHALE EDİYOR.
-www.brtk.net-
HALKLA BULUŞMA TOPLANTILARI… BAŞBAKAN  ERHÜRMAN, HALKI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI ÇERÇEVESİNDE LEFKE’DE YURTTAŞLARLA BİRARAYA GELDİ. BAZI BAKANLARIN DA EŞLİK ETTİĞİ BAŞBAKAN ERHÜRMAN, HÜKÜMETİN 14 AYLIK İCRAATLARININ YANISIRA, BU DÖNEMDE BÖLGEYE YAPILAN ALTYAPI YATIRIMLARINA DA DİKKATİ ÇEKTİ
-www.brtk.net-
ÖZERSAY ANKARA’DA… KIBRIS KONUSU ANKARA’DA BİR KEZ DAHA MASAYA YATIRILIYOR. BAŞBAKAN YARDIMCISI DIŞİŞLERİ BAKANI ÖZERSAY BU AMAÇLA BUGÜN HEYETİ İLE BİRLİKTE ANKARA’YA GİTTİ
-www.brtk.net-
GUTERRES’İN KIBRIS RAPORU TASLAĞI… DP GENEL BAŞKANI VE MALİYE BAKANI DENKTAŞ: KIBRIS KONUSUNDA ZAMAN ŞİMDİ; YENİ, YARATICI FİKİR VE MODELLERİ CESARETLE TARTIŞMA, MÜZAKERE ETME ZAMANIDIR
-www.brtk.net-
GUTERRES’İN KIBRIS RAPOR TASLAĞI… UBP GENEL BAŞKANI TATAR, BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES’İN HAZIRLADIĞI RAPOR TASLAĞININ KIBRIS SORUNUN ÇÖZÜMÜNE EN KÜÇÜK BİR KATKI SAĞLANAMAYACAĞINI BELİRTTİ
-www.brtk.net-
CUMHURBAŞKANI ÇOCUKLARLA BİRARADAYDI… CUMHURBAŞKANI AKINCI, ‘ATAM İZİNDEYİZ’ BİSİKLET SÜRÜŞÜNE KATILAN ÇOCUKLARLA BİRARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
23 NİSAN COŞKUSU… 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KKTC’NİN DÖRT BİR YANINDAN LEFKOŞA’YA GELEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ, KISA SÜRELİĞINE DE OLSA BAKANLAR KURULU’NU DEVRALDI. KABİNENİN KÜÇÜK ÜYELERİ, GELECEĞE YÖNELİK HEDEFLERİNİ DİLE GETİRDİLER
-www.brtk.net-
23 NİSAN ÇOŞKUSU…. ÜLKENİN FARKLI BÖLGELERİNDEN ÖĞRENCİLER, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇERÇEVESİNDE DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNİ ZİYARET EDİYOR CUMHURBAŞKANI AKINCI BU ÇERÇEVEDE, 28 OKULDAN 28 ÖĞRENCİYİ KABUL EDEREK ONLARLA SOHBET ETTİ
-www.brtk.net-
KUZEY KIBRIS’IN İLK KALP NAKLİ… KUZEY KIBRIS’IN İLK CANLI KALP NAKLİ DÜN LEFKOŞA DR BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 49 YAŞINDAKİ VELİ ÇELİK İSİMLİ HASTAYA YAPILAN 6 SAATLİK OPERASYON BAŞARILI GEÇTİ.
-www.brtk.net-
LEFKOŞA’DA İKAMETGAH YANGINI… LEFKOŞA'DA VAKIFLAR İDARESİ TARAFINDAN ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN KİRALANAN İKAMETGAHTA HENÜZ TESPİT EDİLEMEYEN NEDENDEN DOLAYI YANGIN ÇIKTI. YANGIN ANINDA İKAMETGAHTA BULUNAN 3 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENENEREK HASTANEYE KALDIRILDI. İTFAİYE TARAFINDAN SÖNDÜRÜLEN YANGIN SONUCU EVDE MADDİ ZARAR MEYDANA GELDİ
-www.brtk.net-
BMGK’DAN YEMEN ÇAĞRISI… BM GÜVENLİK KONSEYİ, YEMEN'DE TARAFLARA 4 AY ÖNCE VARILAN ANLAŞMANIN ''GECİKMEKSİZİN'' UYGULANMASI ÇAĞRISI YAPTI
-www.brtk.net-
MAVİ ELMAS… GÜNEY AFRİKA ÜLKESI BOTSVANA'DA DEVLETE AİT OKAVANGO ELMAS ŞİRKETİNİN, ÜLKEDE ŞU ANA KADAR KEŞFEDİLEN EN BÜYÜK MAVİ ELMASI ÇIKARDIĞI BİLDİRİLDİ
-www.brtk.net-
BAY-SEN GENEL KURULU…BAYRAK RADYO TELEVİZYON KURUMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI BAY-SEN’İN 21 OLAĞAN GENEL KURULU BUGÜN YAPILIYOR
-www.brtk.net-

Turkcell Girne Yarı Maratonu 14 Nisan’da yapılacak

Çarşamba 20 Mart 2019

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratonu’ndan elde edilecek gelir 3 kuruma bağışlanacak

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla 14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek “Turkcell Girne Yarı Maratonu” ile ilgili bugün basın toplantısı düzenlendi. Girne Grand Pasha Otel’de gerçekleşen toplantıda maratonun gelirinin; SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaşüstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacağı açıklandı. Girne Kordonboyunda başlayıp aynı yerde sona erecek maraton, “3, 7 ve 21 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde gerçekleşecek. Kayıtlar önümüzdeki günlerde başlayacak.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü basın toplantısında yaptığı konuşmada, sportif bir etkinlik yanında sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliği olacak “Turkcell Girne Yarı Maratonu’nu” Atletizm Federasyonu ile işbirliği içinde bu yıl ikinci kez Girne’de düzenleyecek olmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Nidai Güngördü, yapılan girişim sonucu, 21 kilometre parkurunun Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği (IAAF) ve Uluslararası Maratonlar ve Mesafe Yarışları Birliği (AIMS) tarafından tescil edildiğine dikkat çekti. Güngördü, yarı maratona yurtdışından koşucuların getirileceğini ve gelecek yıl uluslararası olması için çalışmaların başlatılacağını kaydetti. Güngördü, yarı maratona ikinci kez isim sponsoru olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’e, katkı koyan ve destek veren tüm kurum ile kuruluşlara teşekkür ederek, herkesi maratona katılmaya davet etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Girne maratonuna bu yıl yine isim sponsoru olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, geçen yıl düzenlenen ve yine sosyal bir sorumluluk içeren maratonun sportif etkinlik yanında her yaş ve kesimden katılanlarla birlikte bir şenlik havasında geçtiğini anımsattı. Harun Maden, Turkcell Girne Yarı Maraton parkurunun, IAAF’tan onay almasının da, organizasyonun ilerleyen dönemlerde uluslararası bir nitelik kazanmasında önemli rol oynayacağına dikkat çekti. Maden ayrıca yarı maratonda, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ücretsiz wi-fi hizmeti sunacağını da kaydetti.

KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Halil Samani ise, organizasyon paydaşlarına teşekkür ederek, yarı maraton parkurunun IAAF ve AIMS’ten onay almasının büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Halil Samani, 21 kilometrede yarışacak katılımcıların uluslararası birliklerin onayını taşıyan sertifikalar alacağına dikkat çekerek, bu önemli onayın alınması için büyük uğraş veren Girne Belediyesini kutladı.

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniveristesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Uğur Yozgat,organizasyonun, halktan gelecek katılımlarla anlam kazanacağını belirterek, üniversite olarak, ülke tanıtımına katkı sağlayacak, ülkeye değer katacak bu gibi sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Ramadan Cemil İşletmeleri Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Müdürü Yeşim Özenirler Alagöz, ülke sporu, kültür ve sanatı destekleyen sosyal sorumluluk projelerine katkı koymaya devam edeceklerini belirterek, organizasyona bu yıl yine katkı koymaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Pasha Otelleri Genel Müdürü Kemal Üresin, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını kaydetti.

Magic Touch Grup Direktörü Özlem Özbek Eminoğlu, organizasyona ikinci yılında da sponsor olarak katkı koymaktan mutluluk duyduklarını belirterek, organizasyondan elde edilecek gelirin 3 farklı kurum kuruluşta, çocuk ve gençlerin eğitimi için kullanılacak olmasının son derece anlamlı olduğunu söyledi. Eminoğlu, sosyal sorumluluk projelerinde sponsorlukların önemine dikkat çekerek, bu yıl sponsor sayısının 2 katına çıkmış olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

SOS Çocuk Köyü Derneği As Başkanı Dervişe Çerkez Güryel, Girne Belediyesi, sponsorlar ve katılımcılara teşekkür ederek, doğrudan ve dolaylı olarak aile güçlendirme programlarıyla 1627 genç ve çocuğa katkı yaptıklarını anlattı.

Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Leyla Yorgancıoğlu Usta, organizasyondan elde edecekleri gelirin tümünü, engelli gençlerin eğitimi için kullanacaklarını belirterek, organizasyona kaktı koyan herkese teşekkür etti.

Akan Gürkan Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Ayşe Gürkan, 2017 yılında kurulan vakfın, geçen yıl 5 çocuğa eğitim bursu sağladığını belirterek, maratondan elde edilecek gelirle, daha fazla çocuğun eğitimine katkı yapılacağını vurguladı.

Tayf Limited Direktörü Hakan Sezerli, organizasyonun sponsorları arasında olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, bundan sonra da Girne’de yapılacak böyle anlamlı organizasyonlara katkı sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Mehmet Eminoğlu İnvestment temsilcisi Emine Seyitoğlu, içinde Girne ve çocuk olan her türlü farkındalık ve sosyal sorumluluk projesine seve seve katkı sağlayacaklarını vurgulayarak, yarı maraton için uluslararası kuruluşlardan onay alan Girne Belediyesini kutladı.

Birinci Medya Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Birinci ise, ülke kültürü, sporu ve sanatını dünyaya en iyi şekilde tanıtmayı amaçladıklarını ifade ederek, organizasyonun medya sponsoru olarak etkinliği dünyaya en iyi şekilde duyurmaya çalışacaklarını anlattı.

MY Şirketler Grubu Direktörü Emre Zeren Safa, ülkede bakanlıklar, kurum, kuruluş ve tüm kesimlerin işbirliğinde yapılacak bu gibi güzel organizasyonların, KKTC’ye uygulanan haksız ambargoların aşılarak ülkenin dünyaya tanıtılmasına önemli katkı yapacağına inanç belirtti.

Atakom Limited temsilcisi Süleyman Yıltan da, Turkcell Girne Yarı Maratonuna katkı koymaktan mutluluk duyduklarını belirterek, herkesi maratona katılmaya davet etti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 17/4° 17/7°
  Girne 14/3° 17/7°
  Mağusa 19/8° 18/8°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905