Son Haberler
ÇAVUŞOĞLU – KATRUGALOS GÖRÜŞMESİ... TÜRKİYE VE YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLARI, ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ
-www.brtk.net-
ÇAVUŞOĞLU – KATRUGALOS GÖRÜŞMESİ... TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: TÜRKİYE’NİN, KKTC’NİN VERDİĞİ RUHSATLAR ÇERÇEVESİNDE KIBRIS ADASI ÇEVRESİNDE SİSMİK ARAŞTIRMA VE SONDAJ YAPMA HAKKI VAR
-www.brtk.net-
ÇAVUŞOĞLU – KATRUGALOS GÖRÜŞMESİ... YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI KATRUGALOS: KIBRIS SORUNUNDA ULUSLARARASI HUKUK ÇERÇEVESİNDE BİR ÇÖZÜM İSTİYORUZ
-www.brtk.net-
MTG – NEA SALAMİNA MAÇI... CUMHURBAŞKANLIĞI SİYASİ İŞLER VE TARİH ÖZEL DANIŞMANI MELTEM ONURKAN SAMANİ, CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN, ORGANİZASYONA KATILMAMA GEREKÇELERİNİ AÇIKLAMASINA RAĞMEN SÜREN HAKSIZ ELEŞTİRİLERİN SAMİMİYETSİZLİK GÖSTERGESİ OLDUĞUNU İFADE ETTİ
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-
ERHÜRMAN’IN KABULÜ... BAŞBAKAN ERHÜRMAN, KIBRIS TÜRK BAROLAR BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ. KABULDE BAŞBAKAN’A FASIL 6 HUKUK MUHAKEMELERİ USULÜ (DEĞİŞİKLİK) YASASI TASLAK ÇALIŞMASI SUNULDU
-www.brtk.net-
BAŞBAKAN HALKLA BULUŞUYOR... BAŞBAKAN ERHÜRMAN, 25 MART PAZARTESİ GÜNÜ GAZİMAĞUSA’DA HALKLA BİR ARAYA GELECEK
-www.brtk.net-
DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ... TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANLIĞI, ÜLKEDEKİ ORMAN VARLIĞI ORANINI YÜZDE 30’A ÇIKARMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ AÇIKLADI
-www.brtk.net-
DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ... ORMAN DAİRESİ, HASPOLAT BÖLGESİNDE FİDAN DİKTİ. ETKİNLİĞE KATILAN TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ŞAHALİ, ORMANLARLA İLGİLİ FARKINDALIĞIN ARTIRILMASININ ÖNEMİNİ VURGULADI
-www.brtk.net-
KENT GÜVENLİK SİSTEMLERİ KURULDU... KENT GÜVENLİK SİSTEMLERİ KURULU, MEVCUT BAZI KAMERALARIN İZİNLENDİRİLMESİNE, LEFKOŞA’DA DA BAZI YERLERE SABİT KAMERA KURULMASINA KARAR VERDİ
-www.brtk.net-
ÇEŞİTLİLİK FESTİVALİ... AVRUPA IRKÇILIĞA KARŞI EYLEM HAFTASI KAPSAMINDA BEDESTEN’DE “ÇEŞİTLİLİK FESTİVALİ” DÜZENLENDİ
-www.brtk.net-

TSK Temsilcisi Org. Gülan ziyaretlerde bulundu

Perşembe 19 Temmuz 2018

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına Türk Silahlı Kuvvetleri’ni temsilen katılmak üzere KKTC’ye gelen Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ı kabul etti.

Ziyaretlerde, Orgeneral Gülan’a, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım eşlik etti.

Orgeneral Gülan ziyaretlerinde, Barış ve Özgürlük Bayramı’nda KKTC’de bulunmaktan mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, barışın ve Kıbrıs Türk Halkının özgürlüğünün sonsuza kadar sürmesi temennisinde bulundu.

Türkiye ile KKTC’nin bu coğrafyada ilelebet varlığını sürdüreceğini vurgulayan Orgeneral Gülan, “yarınlara hep birlikte güvenle bakıyoruz” dedi.

Orgeneral Gülan ayrıca, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle gönderdiği kutlama mesajını takdim etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı da, yeni Genelkurmay Başkanı’na görevinde başarı dilekleri ile Barış Harekatı’nın 44. yılında Kıbrıs Türk halkının duygularının paylaşıldığı mesajı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler’e ulaştırılmak üzere, TSK Temsilcisi Orgeneral Gülan’a verdi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay da Orgeneral Gülan’ı kabulünde Barış ve Özgürlük Bayramı’nın önemine işaret etti.

Uluçay, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın mutlu ve gururlu bir şekilde kutlandığını ve kutlanmaya devam edileceğini kaydetti.

Kıbrıs açıklarında yaşanan mülteci dramını hatırlatan Uluçay, Güvenlik Kuvvetleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin müdahalesi ile mültecilerin büyük bir çoğunluğunun kurtarıldığını belirterek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Başbakan Tufan Erhürman ise kabulde, Kıbrıs Türk Halkının uzun süreden beridir sürdürdüğü varoluş mücadelesi kapsamında 20 Temmuz’un önemine işaret etti.

20 Temmuz’un ardından Kıbrıs sorununun çözümü konusunda yeni bir zeminin ortaya çıktığını anımsatan Erhürman, Kıbrıs Türk Halkı’nın bu zemin doğrultusunda her aşamada, kapsamlı, adil ve kalıcı bir çözüm bulunması için samimiyetle üzerine düşeni fazlası ile yaptığını vurguladı.

Başbakan Erhürman, Kıbrıs Türk Halkı’nın tüm çabalarına ve dünyanın da bunu görmüş olmasına rağmen Kıbrıs sorununa hala bir çözüm bulunamadığını söyledi.

Sorunun çözülememiş olmasının bedelinin her zaman Kıbrıslı Türklerin omuzlarına yığılmaya çalışıldığını kaydeden Erhürman, bunun ciddi ve üzücü bir sıkıntı olduğunu ifade etti.

“Biz bütün bunlara rağmen hala bugün soruna kapsamlı kalıcı ve adil bir çözüm bulunması için elimizden geleni yapıyoruz” diyen Başbakan Erhürman, varoluş mücadelesinin başka unsurları bulunduğunu da anlattı.

Erhürman, bunların sosyal ve ekonomik kalkınmanın ileriye taşınması ve Kıbrıs Türk Halkı’nın Uluslararası alandaki varlığını herkesin kabul etmesi için her türlü çabanın gösterilmeye devam edilmesi olduğunu belirtti ve bunun için uğraş verdiklerini kaydetti.

Başbakan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının önemine de işaret etti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 17/4° 17/7°
  Girne 14/3° 17/7°
  Mağusa 19/8° 18/8°
  İskele 16/8° 18/7°
  Güzelyurt 15/6° 17/6°
  Lefke 14/6° 15/6°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,2600
  5,2695
  0%
  6,0206
  6,0314
  0%
  6,6558
  6,6905