Son Haberler
LUTE KIBRIS’TA... BM GENEL SEKRETERİNİN GEÇİCİ KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI LUTE, BUGÜN CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE BİRARAYA GELECEK.
-www.brtk.net-
SEL KURBANLARI ANILDI... GİRNE CİKLOS MEVKİİNDE SEL NEDENİYLE VEFAT EDEN 4 GENCİN AİLELERİ TARAFINDAN DÜN ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.
-www.brtk.net-
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ... CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE BUGÜN DE DEVAM EDECEK. GENEL KURULUN, BÜTÇEYLE İLGİLİ GÖRÜŞMELERİ 20 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ TAMAMLAYACAK
-www.brtk.net-
METEOROLOJİ DAİRESİ’NDEN AÇIKLAMA... AFRİKA ÜZERİNDEN TAŞINAN TOZ ZERRECİKLERİ ÜLKEMİZDE DE ETKİLİ OLUYOR. ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PERŞEMBEYE KADAR YAĞMUR BEKLENİYOR
-www.brtk.net-
-www.brtk.net-

TSK Temsilcisi Org. Gülan ziyaretlerde bulundu

Perşembe 19 Temmuz 2018

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına Türk Silahlı Kuvvetleri’ni temsilen katılmak üzere KKTC’ye gelen Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ı kabul etti.

Ziyaretlerde, Orgeneral Gülan’a, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım eşlik etti.

Orgeneral Gülan ziyaretlerinde, Barış ve Özgürlük Bayramı’nda KKTC’de bulunmaktan mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, barışın ve Kıbrıs Türk Halkının özgürlüğünün sonsuza kadar sürmesi temennisinde bulundu.

Türkiye ile KKTC’nin bu coğrafyada ilelebet varlığını sürdüreceğini vurgulayan Orgeneral Gülan, “yarınlara hep birlikte güvenle bakıyoruz” dedi.

Orgeneral Gülan ayrıca, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle gönderdiği kutlama mesajını takdim etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı da, yeni Genelkurmay Başkanı’na görevinde başarı dilekleri ile Barış Harekatı’nın 44. yılında Kıbrıs Türk halkının duygularının paylaşıldığı mesajı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler’e ulaştırılmak üzere, TSK Temsilcisi Orgeneral Gülan’a verdi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay da Orgeneral Gülan’ı kabulünde Barış ve Özgürlük Bayramı’nın önemine işaret etti.

Uluçay, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın mutlu ve gururlu bir şekilde kutlandığını ve kutlanmaya devam edileceğini kaydetti.

Kıbrıs açıklarında yaşanan mülteci dramını hatırlatan Uluçay, Güvenlik Kuvvetleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin müdahalesi ile mültecilerin büyük bir çoğunluğunun kurtarıldığını belirterek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Başbakan Tufan Erhürman ise kabulde, Kıbrıs Türk Halkının uzun süreden beridir sürdürdüğü varoluş mücadelesi kapsamında 20 Temmuz’un önemine işaret etti.

20 Temmuz’un ardından Kıbrıs sorununun çözümü konusunda yeni bir zeminin ortaya çıktığını anımsatan Erhürman, Kıbrıs Türk Halkı’nın bu zemin doğrultusunda her aşamada, kapsamlı, adil ve kalıcı bir çözüm bulunması için samimiyetle üzerine düşeni fazlası ile yaptığını vurguladı.

Başbakan Erhürman, Kıbrıs Türk Halkı’nın tüm çabalarına ve dünyanın da bunu görmüş olmasına rağmen Kıbrıs sorununa hala bir çözüm bulunamadığını söyledi.

Sorunun çözülememiş olmasının bedelinin her zaman Kıbrıslı Türklerin omuzlarına yığılmaya çalışıldığını kaydeden Erhürman, bunun ciddi ve üzücü bir sıkıntı olduğunu ifade etti.

“Biz bütün bunlara rağmen hala bugün soruna kapsamlı kalıcı ve adil bir çözüm bulunması için elimizden geleni yapıyoruz” diyen Başbakan Erhürman, varoluş mücadelesinin başka unsurları bulunduğunu da anlattı.

Erhürman, bunların sosyal ve ekonomik kalkınmanın ileriye taşınması ve Kıbrıs Türk Halkı’nın Uluslararası alandaki varlığını herkesin kabul etmesi için her türlü çabanın gösterilmeye devam edilmesi olduğunu belirtti ve bunun için uğraş verdiklerini kaydetti.

Başbakan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının önemine de işaret etti.

reklam-banner1
DİĞER HABERLER
 • EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • Son Eklenen Programlar

 • NÖBETÇİ ECZANELER

 • Hava Durumu

  KKTCBugünYarın
  Lefkoşa 23/12° 21/11°
  Girne 24/12° 20/9°
  Mağusa 25/15° 24/13°
  İskele 24/16° 22/13°
  Güzelyurt 26/13° 23/10°
  Lefke 24/13° 22/10°
 • ACİL TELEFONLAR

  Yangın 199
  Polis İmdat 155
  Orman Yangını 177
  Acil Sağlık 112
  Sahil Güvenlik 158
  Meteoroloji 166
 • Döviz Kurları

  0%
  5,3710
  5,3807
  0%
  6,0755
  6,0865
  0%
  6,7506
  6,7858